Wyciek płynu chłodzącego z układu chłodzenia

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
barthezz36

#106 Post autor: barthezz36 »

witam moze ktos mi pomoze , 2 miesiace temu zaluwazylem ze ubywa mi plyn ze zbiorniczka, ale nie byo nigdzie wycieku ani nie przybywa olej. wiec wlalem uszczelniacz do chlodnic i bylo dobrze teraz pojawil mi sie blad Koelvloeistofpeil a to chyba stan plynu a teraz dolalem i dalej mi sie wyswietla mi ten blad . wiec pytanie cos mam nie tak z silnik ?? czy musze podpiac sie pod komputer zeby to wykasowac ??

Bartez
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2012, 17:13
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#107 Post autor: Bartez »

Napewno niema wycieku? Obejżyj dobrze silnik czy niema nigdzie nalotu z zaschniętego płynu a w szczególności okolicę pompy wodnej to ,że płyn nie kapie na posadzkę w garażu nie oznacza ,że nie wycieka.
Możesz mieć pękniętą głowicę i wtedy będzie płyn spalany, uprzedze odrazu ,że może niebyć objawu "dymienia z wydechu". Napisz jak szybko znika ci płyn.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#108 Post autor: Maciek »

barthezz36 pisze:blad Koelvloeistofpeil a to chyba stan plynu a teraz dolalem i dalej mi sie wyswietla mi ten blad .
Czujnik poziomu płynu może być uszkodzony i nawet po dolaniu wyświetla brak płynu. Ale sprawdź dokładnie to co pisał Bartez.

jacekdg
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2012, 23:11
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnów
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#109 Post autor: jacekdg »

U mnie znikał płyn przez uszczelkę termostatu - i tu mała ciekawostka - tylko w momencie stygnięcia silnika. Na rozgrzanym silniku, kiedy ciśnienie w układzie chłodzenia jest największe, żadnego wycieku nie było widać. Ubytek płynu był w granicach 1l/1000 km przy jeździe głównie miejskiej.

raiden

#110 Post autor: raiden »

Witajcie!

U mnie też co nieco ubywa. Wyskoczył komunikat o poziomie płynu chłodzącego, dolałem około 3/4 litra (Zośke mam od 5 miesięcy i 10000 km zrobiłem) i zastanawiam się gdzie ucieka. Białego dymu nie ma, masełka pod korkiem oleju też nie, niepokoją mnie tylko pęcherzyki w zbiorniczku wyrównawczym jak się mocniej przygazuje (tak do ok 3000 rpm), myślicie że to uszczelka pod głowicą, czy gdzieś chłodnica leje i układ się zapowietrza...?

śruba
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2012, 17:17
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#111 Post autor: śruba »

Mam do sprzedania nową chłodnice wody do Zafiry b 1,9cdti 150KM z możliwością podpięcia chłodzenia skrzyni biegów automatycznej. Wymiary: szerokość 600, mm wysokość 410mm grubość 28mm. OE. 1300275 13171432. Tu są numery innych producentów tej samej chłodnicy:

http://www.findpart.org/part/gen-1300275

Jak jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na PW.

grigori86

#112 Post autor: grigori86 »

witka :)
powiedzcie mi chłopaki bo mam problem mam wyciek płynu poprzez ten duperelek do odpowietrzania chłodnicy zaraz za bagnetem parę postów wyżej widać na zdjęciu nie mam tej części z nakrętką ponoć samo to można dostać pytałem w aso opla powiedzieli ze do wymiany jest cala rura na której on się znajduje koszt takiej rureczki to 800 zł i moje pytanie czy można to całkiem zaślepić czy pozostają szroty ??

lux11

#113 Post autor: lux11 »

witam, niedawno zauważyłem znaczny ubytek ubytek płynu w chłodnicy, po dolaniu płynu było to samo. nie ma żadnych wycieków, pod wycieraczkami też czysto. na bagnecie oleju nie ma żadnych tłustych plam. co to może być, uszczelka pod głowicą, pompa wodna? mam diesla 1.9

śruba
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2012, 17:17
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#114 Post autor: śruba »

Obejrzyj dobrze chłodnice. Też tak na początku miałem nigdzie nie było widać wycieku a płyn ubywał.
Dolewałem, co parę tygodni, jak zaczęło na wyświetlaczu pokazywać komunikat o sprawdzeniu poziomu płynu. Okazało się po jakimś czasie, że to niestety źle zamontowana chłodnica. W jakiejś partii aut była źle montowana chłodnica, była nawet akcja serwisowa wymiany tych chłodnic, ja się nie załapałem zobaczyłem, że coś takiego było jakieś dwa miesiące za późno.
Z którego roku masz autko?

lux11

#115 Post autor: lux11 »

zafira z 2005r. pojawiła się opcja luźno zakręconego korka, być może ciśnienie wypychało płyn, są nawet ślady na chłodnicy. dolałem, dokręciłem i zobaczymy.

Awatar użytkownika
maria
Zafiromaniak
Posty: 2079
Rejestracja: 11 lip 2013, 21:20
Imię: Anna
Lokalizacja: Łódż
Auto: Opel zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#116 Post autor: maria »

Mam taki problem

Ubywa płyn chłodzący w zbiorniku wyrównawczym .
Na około 350 km dolewam około 1cm do zbiornika .
Nie zauważyłam by płyn wyciekał na zewnątrz nie ma żadnego śladu pod samochodem
Płyn koloru niebieskiego przebarwia się na kolor szary.
W czerwcu tego roku zrobiłam rozrząd ,natomiast nie wiem czy była wymieniona pompa .
Proszę o jakieś wskazówki .
Nie jeżdżę szybciej, niż lata mój Anioł Stróż.

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami .
A.Mickiewicz

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#117 Post autor: janekW67 »

Być może uszkodzona jest uszczelka pod głowicą( albo nie daj Boże pękła głowica). Sprawdź,czy z oleju nie robi się majonez i czy silnik przypadkiem nie dymi na biało.
Oczywiście!

yuri1986
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:15
Imię: Bar
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira C 2.0cdti
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20dt

#118 Post autor: yuri1986 »

Witam. Mnie tez dopadl ten problem. Wyciek z chlodnicy jest na wysokości tego ala zeliwnego lacznika od IC. Teraz pytanie czy warto by bylo odsunac o pare mm chlodnice od IC jakims dystansem czy to fizycznoe nie ma tam miejsca zeby cos takiego zrobic ?

agstojak

#119 Post autor: agstojak »

Witam serdecznie,

Zauważyłem ostatnio (po tygodniowym postoju auta w garażu) kroplę płynu chłodniczego na podłodze, a że jakieś 3 miesiące temu wymieniłem chłodnicę na nową, wlazłem pod samochód i zauważyłem kroplę płynu chłodniczego na misce olejowej. Moje pytanie: Skąd płyn chłodniczy na misce (czy miska jest nim dodatkowo chłodzona?). Czy wymiana uszczelki pomoże? (zauważyłem zresztą, że miska chyba nie posiada uszczelki, ale złożona jest raczej na jakiejś masie uszczelniającej). Być może sam przyczyniłem się do wycieku, gdyż po zakupie samochodu, chciałem zabezpieczyć trochę skorodowaną miskę, czyszcząc ją dokładnie i malując dwiema warstwami farby podkładowej....). Nadmienię, że przy codziennym użytkowaniu auta, w garażu, jak i na misce olejowej brak wycieków (miska sucha)

zafira B, Silnik 1,7 DTJ (110KM)

yuri1986
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:15
Imię: Bar
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira C 2.0cdti
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20dt

#120 Post autor: yuri1986 »

Witam. Mam pytanie odnośnie wezy przelewowych. Po wymianie chlodnicy zauwazylem ze po nagrzaniu do ok 70 stopni zvweza od silnika plyn wraca do zbiorniczka a po nagrzaniu chlodnicy niewidac zeby plyn wracal wezem przelewowym. I tu jest pytanie jak jest u was?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”