[B]Kamera cofania w ramce rejestracji a kamera w ośw tablicy

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kamol

#31 Post autor: kamol »

kupiłem kamerkę z monitorem
Obrazek
z alledrogo od bobek109
Obrazek
i maiłem problem... podłączyłem kamerkę bezpośrednio pod światło cofania... efekt...(wbity bieg wsteczny) po złączeniu silnika po ok 5 sekund monitor i lampa cofania gasła :mysli: czy to jest wina kontroli żarówek? zastosowałem przekaźnik i wszystko chodzi :D czy też mieliście takie problemy?
co do kamery to nie mam porównania (w dzień super) ale w nocy nic nie widać :/ światła cofania nic nie dają :cry: więc czekam na opinie kamerki z diodami IR.
Po montażu:
Obrazek
Obrazek
moja aukcja:
http://moto.allegro.pl/monitor-4-3-kame ... 71916.html
monitor przyszedł z Anglii a kamerka z Honk Gongu :shock: i trochę to trwało zakupiłem 25 listopada a kamerka przyszła pod koniec grudnia :/

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#32 Post autor: MIRKO8 »

Witam kolegów. Może ktoś pomoże. Zakupiłem kamerkę cofania montowaną jako lampka oświetlenia tablicy rej. Kamera jest NTFC a ja mam stację multimedialną systemu PAL i obraz mam czarno biały. Jaka na to jest rada. Moja stacja to ta http://www.audiopro.com.pl/index.php?p7 ... a-d-vectra . Pisałem do dystrybutora radia czy można coś zmienić w ustawieniach, ale nie odpisuje. A może ktoś z kolegów ma taką stację lub instrukcję do niej. Co robić ???
MIRKO8

Mihó

#33 Post autor: Mihó »

konwerter albo inna kamera

@Marcin2628@

#34 Post autor: @Marcin2628@ »

Witam. Czytałem już trochę o tym ale nie dowiedziałem się na tyle żeby podjąć decyzje co jest lepsze? Chciałbym zatem odgrzać kotleta. Zawsze chciałem mieć w aucie czujniki parkowania, no i kupiłem takie auto oczywiście bez tych czujników. Doradźcie co wybrać!! Chciałbym zamontować czujniki cofania firmy Valeo tylko z beeperem na tył w miejsce oryginalnych czujników, ale bez tej wypraski tylnego zderzaka. Tylko w instrukcji jest napisane że muszą być zamontowane 45cm nad ziemią, a to już się kłóci!! Bo oryginalne miejsce jest położone niżej niż te 45cm.
Drugie rozwiązanie to kamerka w miejscu podświetlenia tablicy rejestracyjnej i do tego lusterko wsteczne z wyświetlaczem LCD, takie nakładane na te oryginalne.
Proszę o rady, może ktoś podzieli się spostrzeżeniami co jest lepsze. Pozdrawiam.

eASy

#35 Post autor: eASy »

Również ostatnio drążę ten temat pomimo iż posiadam cd70 to mam osobną nawigację Navroad VIVO S6 która ma wejście wideo w tak zwanym aktywnym uchwycie i chyba się zdecyduję na zamontowanie kamery WI FI w ramce rejestracji jeśli ktoś już ma takie wymysły to może by się podzieli opinią z użytkowania tego ustrojstwa ? :)

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#36 Post autor: Wojti »

Hm nalepiej napisz do Marcina Flora on to ogarnie bez najmniejszego problemu :lol: Magik :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

@Marcin2628@

#37 Post autor: @Marcin2628@ »

A mnie teraz korci kamerka w miejscu podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Tylko czy kamerka musi być w systemie PAL czy NTSC, żeby było w kolorze wyświetlane. Bo lusterka z wyświetlaczem są niby Pal/NTSC.

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#38 Post autor: lawless »

Wojti pisze:Hm nalepiej napisz do Marcina Flora on to ogarnie bez najmniejszego problemu :lol: Magik :piwo:
Najlepiej zgłoś się do Marcina FLORA on jest mac Gywer w tych sprawach powno ci pomoże :mrgreen:
Pozdrawiam
Myśl samodzielnie!

@Marcin2628@

#39 Post autor: @Marcin2628@ »

Teraz nie mogę jeszcze napisać wiadomości na PW bo mam ograniczenia z racji tego że jestem Swieżakiem. :(

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#40 Post autor: Flora »

PAL jest systemem nowszym niż NTSC i można dzięki jego zastosowaniu uzyskać lepszą jakość obrazu a w szczególności odwzorowanie kolorów. W praktyce miniaturowe kamery są najczęściej urządzeniami kiepskiej jakości i oferują obraz o rozdzielczości pionowej w porywach dochodzącej do 380 linii. Jeżeli obraz ten jest prezentowany na małym ekraniku o równie małej rozdzielczości to tym bardziej nie będzie widać różnicy między zastosowanymi kamerami. Jedynym problemem jest kolor, którego nie będzie jeżeli wyświetlacz nie obsługuje danego systemu i wtedy trzeba dobierać kamerę pod wyświetlacz. W Twoim przypadku, gdy obsługiwane są oba systemy można podłączyć dowolną kamerę i obraz będzie poprawnie wyświetlany. U siebie mam założoną kamerę bez doświetlania IR. Myślałem, że w nocy będzie to problemem i obraz będzie za ciemny, ale jak się okazało do oświetlenia wystarczą włączone światła. Wciśnięcie hamulca lub wrzucenie biegu wstecznego powoduje, że obraz staje się przepalony, więc może się okazać, że dodatkowe doświetlenie podczerwienią jedynie zepsuje efekt.

Jeżeli wyświetlacz obsługuje tylko jeden system należy pod niego dobrać kamerę. Jeżeli obsługuje zarówno PAL jak i NTSC, jest obojętne jaką podłączymy kamerę, ale lepiej wybrać tą, która daje obraz w systemie PAL.

Doświetlenie IR najczęściej zbudowane jest na zwykłych diodach nadawczych, które mają bardzo wąski kąt świecenia, a do oświetlenia w zupełności wystarczają światła samochodu.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#41 Post autor: cns80 »

@Marcin2628@ pisze:Bo oryginalne miejsce jest położone niżej niż te 45cm.
Trzeba wiercić tuż pod klapą bo inaczej łapią ziemię. Czasem nawet trzeba stosować takie dystanse:

Obrazek
Obrazek

@Marcin2628@

#42 Post autor: @Marcin2628@ »

Raczej nastawiam się na kamerkę. Mniejsza ingerencja w auto i bardziej "schludnie" to wygląda. Tylko chyba kamerka pójdzie w miejsce podświetlenia tablicy rozdzielczej. pyt. Czy lusterko z wyświetlaczem LCD też podłączyć pod światła cofania(+) Czy obojętne? Bo na forum gdzieś wyczytałem o znikającym sygnale od kamerki do LCD, później montują jakieś przekaźniki czy coś w tym rodzaju. (ja się zupełnie na tym nie znam Sorry)

Awatar użytkownika
mirek2602
Przeglądacz
Posty: 83
Rejestracja: 14 paź 2014, 22:13
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 120Km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#43 Post autor: mirek2602 »

witam kolegów też chcę założyć coś do swojej Zosi dokupiłem sobie już listwę do zderzaka i teraz poszukuję czujników lub kamery... poradzicie coś??

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#44 Post autor: otko »

Ja założyłem komplet od viaken, czyli nakładka plus kamerka, całość 210pln. Z racji tego že niestety niewiedziałem pod które kolory podpiąć przy wstecznym to podpiołem pod zasilanie lampki podświetlenia rejestracji, a monitor pod lampkę nad lusterkiem, jedynie tylko chyba pomyliłem kabelki bo mi brzęczy jak przygasa lampka ( podpiołem biały żółty-može wie ktoś pod które trzeba?) . A tak to działa super w dzień i w nocy. A i jeszcze jeden mankament to przed cofaniem muszę za każdym razem włåczyć monitor, a potem wyłączyć( jak w samolocie hehe), ale to dla mnie nie problem, ważne że działa i dobrze pokazuje, do tego stopnia że cofam idealnie pod haka żeby podpiąć przyczepę

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#45 Post autor: otko »

No i niestety czar prysł, przy wyłączonym silniku wszystko jest ok, ale przy załączonym gubi sygnał z kamery. No i co teraz? Chyba mnie szlak trafi, cała niedziela na nic :x

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”