Jakie macie spalanie Zośki 1,6_1.8 na benzynie - LPG?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#151 Post autor: cns80 »

Wojti pisze:Hm chyba pomyłka :lol: zbiornik 20 metrów sześciennych to chyba masz duzą przyczepę he he :lol: :lol: :lol:
Chyba jednak nie. Pojedynczy zbiornik CNG ma od 10-12 m3 pojemności roboczej (gazowej):
http://autobeztajemnic.pl/pl/strefa-kie ... g/180.html
http://www.stako.pl/index.php?id=produc ... -3&lang=pl (kliknij "Karta produktu").

tobi125
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2014, 21:47
Imię: Tobiasz
Lokalizacja: Polska
Auto: Opel Zafira A 1.8 PB/LPG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#152 Post autor: tobi125 »

możecie mnie zbanować że tego nie wiem ale powiedzcie mi jak obliczyć spalanie mając tak niedokładne wskazanie na wskazówce a mając podstawowy komputer?
Mając poprzednie auto miałem LPG i jeździłem do końca baku i wiedziałem jakie mam spalanie. A teraz do jakiego momentu liczyć przejechane km skoro tak różnie pokazuje mi rezerwę ?

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#153 Post autor: cns80 »

tobi125:
1. Tankujesz do pełna, kasujesz licznik przebiegu dziennego i jeździsz.
2. Jak się skończy gaz to patrzysz ile wyszło (np. 350 km) i na benzynie zjeżdżasz na stację.
3. Tankujesz do pełna i znowu kasujesz licznik przebiegu.
4. Teraz już wiesz ze nawet jak zmienią sie warunki jazdy (korki, gwałtowne przyspieszanie itp.) to i tak spokojnie zrobisz 300 km.
5. Robiąc 300 km nie będziesz musiał się przełączać na benzynę, bo starczy Ci gazu na dojazd na stację i jeszcze zostanie.

Ja właśnie sobie bezpiecznie odejmuję te kilkadziesiąt km i jeżdżę tankować równo co 300 chociaż mógłbym zrobić 50-70 więcej. Ale tankując co 300 łatwiej mi się liczy spalanie, bo ilość litrów jaką pokazuje dystrybutor dzielę przez 3 i wiem ile mi pali na 100 km :)

swfr

#154 Post autor: swfr »

Jeżeli zawsze tankujesz do pełna i kasujesz licznik dzienny po tankowaniu - to spalanie obliczasz wg wzoru:

śr. spalanie = nalane paliwo (w litrach) x 100 / ilość przejechanych kilometrów (od poprzedniego tankowania).

Skasowany użytkownik 16629

#155 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Auto 2 miesiące temu kupione, na benzynie zrobiłem prawie 2000km, spalanie średnio wyszło 8,2l/100km, trasy głównie do pracy 17km, ale na ranną zmianę i po drugiej zmianie eko, a po pierwszej zmianie i na drugą zmianę ciężko zejść niżej, bo jednak ruch większy i korki, ale średnio te 8,2 mi wychodziło przy tankowaniu (do pełna oczywiście, a nie za 2 dychy). Na trasie schodzi poniżej 7 (jazda 110-120). Od prawie dwóch tygodni mam gaz i zatankowałem z ciekawości po 217km przebiegu i wyszło mi równe 10l/100km gazu, komputer pokazywał 8,3, więc jak dla mnie wynik super przy tak dużym i dość ciężkim aucie... Dla porównania, poprzednia Honda Civic 1,4 (90 kucy), na gazie mi paliła 8,2-8,5 i to nie emerycka jazda, choć poprzedni właściciel twierdził, że pali 9. Jeszcze wcześniej miałem VW Passat 94 rok, kombi, 2,0 gaz i automat i latem z klimą wychodziło mi 12,5-13,5 gazu... krótko-za wygodę się płaci, ale Zosia miło mnie zaskoczyła, bardzo wygodnie i tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”