brak ogrzewania

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
grzegorz_sul

#16 Post autor: grzegorz_sul »

Problem rozwiązany, padła pompa wody miała plastikowy wirnik który odłączył się od reszty. Po wymianie ogrzewanie dział.

Na marginesie pompa niby była wymieniana tak twierdził mechanik który wymieniał rozrząd i tak mam wpisane na rachunku fakt że to było dwa lata temu ale od tego czasu zrobiłem tylko 15 tys km. Mechanik który mi teraz wymienił twierdzi że pompa na pewno miała więcej przejechane bo już ciekła i miała luzy na łożysku.

Pozdrawiam wszystkich i dziki za podpowiedzi.

matyr

#17 Post autor: matyr »

Panowie, mam kolejny kłopot, coraz mniej lubię to auto... ;)

Nie mam ogrzewania wewnątrz kabiny, nie dmucha z nawiewów ciepłym powietrzem.

Nagrzewnica na 100% drożna. Termostat nowy. Pompa wody nowa, mechanik twierdził, że nie daje odpowiedniego ciśnienia. Płynu w zbiorniku nie ubywa.

Koniec pomysłów, pomóżcie...

Wydaje się, że to prosty układ, poza nagrzewnicą, termostatem i pompą nie wiem, co ewentualnie można było jeszcze sprawdzić?

Wydałem już na to kupę kasy, każdy kolejny grosz doprowadza mnie do szału. ;)

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Robert LTM »

u mnie było podobnie w audi ale przepłukałem cały układ wężem z wodą i pomogło bo raz grzał raz nie coś się przytykało
a druga sprawa silniczek od przełączania klapkami zimne/ciepłe działa? bo w drugim aucie miałem przypadłość że nie chłodziło i była zębatka wytarta i nie przełączało :>

matyr

#19 Post autor: matyr »

Układ teoretycznie był płukany, sama nagrzewnica również. Mechanik twierdzi, że elektrycznie też jest wszystko w porządku...

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: Robert LTM »

bo jeżeli chodzi o przełączenie tych klapek silniczkiem to komp nic nie wykaże bo on chodzi tylko jakieś trybiki się wyrabiają...

matyr

#21 Post autor: matyr »

Jak to sprawdzić? Trzeba deskę całą ściągać, żeby naprawić?

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: Robert LTM »

nie wiem gdzie w zafirze to jest ale pewnie podobnie jak w reszcie aut gdzieś za tunelem środkowym pewnie schowek i jakąś osłonkę trzeba ściągnąć ale nie chce ci głupot podpowiadać może ktoś to rozbierał to podpowie

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#23 Post autor: browar340 »

Koledzy co może być u mnie ,a mianowicie jak steruje ogrzewanie pokrętłem to jest tak że na najwyższym czyli 26 jest ogrzewanie super, ale już na tych niższych czyli 24i 22 nie ma ogrzewania. ( dodam ze ten niby mechanik podczas dokręcania alternatora, zrobił zwarcie ,czy mógł jakibezpiecznik spalić )

matyr

#24 Post autor: matyr »

Nowa odsłona. :shock:

Wymieniłem pompę wody, termostat i silniczek od sterowania klapkami. Pomogło. Na dwa tygodnie. Dziś znów nie grzeje... Poradźcie coś.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#25 Post autor: browar340 »

to jest bardzo ciekawe, bo u mnie jak pokrętło ustawie na 26 to grzeje pieknie, ale jak dam na 22lub 24 zimno, ci to może być ?

matyr

#26 Post autor: matyr »

browar340 pisze:to jest bardzo ciekawe, bo u mnie jak pokrętło ustawie na 26 to grzeje pieknie, ale jak dam na 22lub 24 zimno, ci to może być ?
Napisałeś dwa razy pod rząd dokładnie to samo, jak rozumiem chodzi o to, żeby Twój problem był na końcu tematu? :mrgreen:

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#27 Post autor: browar340 »

Bardzo przepraszam, jeżeli tak to wygląda, ale chodziło mi tylko oto aby ktoś mi pomógł.

k_r_y_s
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2012, 09:43
Lokalizacja: gdynia
Model:

#28 Post autor: k_r_y_s »

Również mam problem z ogrzewaniem, w zakresie temperatur od 16 do 28 stopni nic się nie dzieje, jak włączę pozycję HI mam gorąco. Generalnie mam albo gorąco albo zimno, żadnej pośredniej regulacji. dodatkowo dzisiaj zaczęły wyskakiwać komunikaty typu gołoledź na drodze przy +15 na dworze. Nie wiem od czego zacząć.

k_r_y_s
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2012, 09:43
Lokalizacja: gdynia
Model:

#29 Post autor: k_r_y_s »

Problem rozwiązany, uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej przez który wariował cały układ ogrzewania sczytując błędne informacje.

Awatar użytkownika
pivovar
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:57
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira B 1,9 Cosmo Panorama Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#30 Post autor: pivovar »

Czy ktoś z Was miał taki przypadek, że z przodu grzeje z kratek,
a w drugim rzędzie z tej kratki pomiędzy przednimi fotelami już nie - tzn leci zimne powietrze ?
Zima idzie a pasażerom zimno, wiem, że jest zima, to musi być zimno ;) , ale nie w samochodzie ...
zadowolony kierowca Zafirowca ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”