Siedzenia z polifta do przedlifta...

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
emjot

Siedzenia z polifta do przedlifta...

#1 Post autor: emjot »

... no właśnie - czy się da?

Rośnie mi rodzina - będzie 2+3. Bardzo przydałby się pas na środkowym siedzeniu 3 punktowy. Bez tego chyba jednak będzie trzeba szukać innego auta... w poliftowych widziałem że jest trzeci pas...

... a może kupić kanapę do polifta i przełożyć? Czy będzie pasowała?
Patrzyłem na Allegro, ale najbliższa poliftowa jest ponad 300km od domu...

Czy ktoś przekładał może kanapę z polifta do przedliftowej budy?

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#2 Post autor: Jacek2308 »

emjot, Pasuje kanapa z ZA nawet do ZB gdzieś kiedyś było pisane ......ale to dawno temu..... O ile dobrze pamiętam to kolega timi68 ma założoną kanapę poliftową do swojej ZA przedliftowej. Tak więc szukaj gdzieś po szrotach dzwoń na strażacką w w-we rembertów oni tam często miewają różne graty"

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#3 Post autor: Kacperuch »

Pasuje na sto procent, bo forumowicze już zmieniali, także obyś tylko znalazł. na pw napisałem Ci kto coś Ci może więcej powie ;)

Yanuwar

#4 Post autor: Yanuwar »

Również potwierdzam - pasuje. Ja już kupiłem kanapę ale nie mam na razie czasu by wymienić. (kosztowała mnie 200 zł). Jak będę wymieniał to zrobię filmik i fotografie z demontażu i montażu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
the_starsailor
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 lip 2012, 20:34
Imię: Maciej
Lokalizacja: Lulinek / Poznań
Auto: Renault
Model: GS3
Oznaczenie silnika: R9M

#5 Post autor: the_starsailor »

A gdzie kupowaliście te kanapy? Też bym chętnie wymienił, ale jakoś tak poliftowych jak na lekarstwo jest...

emjot

#6 Post autor: emjot »

Wejdź na allegro, akurat w Poznaniu to nawet całe wnętrze do polifta jest.

mm_tura

#7 Post autor: mm_tura »

Też miałem ten problem ale znalazłem rozwiązanie fotelik który można mocować do pasów 2 punktowych Romer Eclipse.

sloniu82
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2013, 14:12
Lokalizacja: Racibórz
Model:

#8 Post autor: sloniu82 »

W związku z dorastaniem swoich małych szkodników musiałem zrezygnować ze środkowego fotelika dziecięcego na rzecz "poddupka".
Zostałem więc zmuszony na taki upgrade swojej Zafiry aby mieć 3 punktowe pasy na środku.
Również potwierdzam, że wszystko ładnie pasuje, koszt 200 zł z przesyłką. Kanapa okazała się z anglika (podczas montażu znalazłem pensy w szczelinach :mrgreen: )
Jedyne zastrzeżenie, to że siedzenia (a w zasadzie ich oparcia) w pozycji maksymalnie otwartej są trochę bardziej przechylone do tyłu niż kanapa w wersji przedliftowej. Aby było po staremu oparcia ustawia się jeden ząbek przed końcem skali.
Czas montażu ok 45 min - koniecznie z pomocnikiem bo to cholerstwo ciężkie jest strasznie!
Same siedzienia ważą chyba 1/3 całego auta :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”