Opinie o sprzedawcy - Andrzej2503

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Valish

#151 Post autor: Valish »

Witam,

Szukałem Zafiry i znalazłem. Auto kupione tydzień temu. Wyszło troszkę drożej niż u sprzedawców tzw. okazji, igiełek z "oryginalnymi przebiegami" od kobiet niepalących, garażowanych i bezwypadkowych....... Ale warto. Myślę też, że cena dobra dla dwóch stron. Pełna dokumentacja, badanie techniczne razem na stacji, miernik lakieru do dyspozycji, odblokowane chyba wszystkie możliwe funkcje w radiu CD30 w języku polskim z dystansami, sekundnikami, zasięgiem na baku itp.

Andrzej doradził kilka rzeczy: np. klimatyzowany schowek jak aktywować za kilkanaście pln, jak bym instalował hak to co mam a czego nie.... cenne to było.

Bardzo pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o auto i sprzedawcę. Sensowny człowiek, rzeczowy i słowny. Mówi, że wyśle zdjęcia i to robi. Gdy nie odbiera tel to oddzwania. Odpowiada wyczerpująco na wszystkie pytania bez słodzenia i wciskania, że "będzie Pan zadowolony"...

Przed zakupem i zaliczką miałem już scany dowodu rejestracyjnego z Niemiec, fotki auta, książki serwisowej, faktur itp itd. Miło, kulturalnie i profesjonalnie. Płaciłem przelewem z mBanku na miejscu. Wszystkie kwity do rejestracji na miejscu. Rejestracja u mnie w urzędzie zajęła 30min z wpłatą 256pln w banku na drugiej ulicy łącznie. Ubezpieczenie na drogę i tablice były. 1/4 baku paliwa. Wszystkie płyny uzupełnione do drogi.

Auto bardzo zadbane. Wersja Cosmo. Wszystko co miało być było. 100% jak na zdjęciach i w rozmowie. Delikatny defekt fotela (pęknięcie eko-świnki w jednym miejscu wcześniej miałem na zdjęciu z informacją, że to jest itd.) To co przyjechało z Niemiec z autem oczywiście trafiło do mnie np. drugi komplet kół a nawet więcej bo nie było rolety a dostałem ;)
149000 przebiegu ze zrobionym rozrządem, miesiąc temu olej i filtry, wcześniej przegląd klimy. Auto sztywne i nie wybite - znacząco różniło się od tych wcześniej oglądanych okazji.

Andrzeja poznałem teraz i analizując jego filozofię, że zadowolony klient przyprowadzi kolejnych myślę, że spokojnie mogę polecić. Zdecydowane przeciwieństwo cwaniaczka handlarzyka.

Po auto przyjechałem ponad 600km. Mam nadzieję, że długo posłuży.

Pozdrawiam wszystkich Zafiromaniaków ;)

miechu
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:01
Imię: Piotr
Lokalizacja: Płock
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#152 Post autor: miechu »

"... no ładna jest" - to pierwsze słowa Pana Andrzeja.
No i co tu więcej o Zośce pisać - no ładna jest :-)
Właśnie wróciłem do domku - podsumuję na razie w jednym zdaniu - Warto było.
Jak emocje opadną i minie jakiś czas, napiszę coś więcej - o poszukiwaniach, transakcji i samym samochodzie - bo wszak on tu jest najważniejszy :-)
Pozdrawiam Pana Andrzeja i wszystkich zadowolonych klientów.

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#153 Post autor: demko »

Witam

kupiłem u Pana Andrzeja auto ponad 2 lata temu...

Kupujesz drożej niż gdzie indziej ale widzisz co bierzesz...
Jestem zadowolony z samochodu. Choć nawet w drodze powrotnej okazało się że czujnik wału był uszkodzony, tu klasa Pan Andrzej zwrócił mi za połowę wartości czujnika - używki.

Nie oczekujcie że gościu siedzi w aucie i wie że za chwile padnie wtrysk, zatrze się łożysko, miedzy 2 a 3 tłokiem padnie uszczelka albo gdzieś auto będzie miało obtarcie, zarysowanie i będzie to zatuszowane, itp itd
Z salonu możecie mieć już malowane drugi raz zderzaki (żeby tylko) czy naprawiane wynikłe usterki.

Przy wymianie rozrządu (po niecałym miesiącu od kupna) okazało się że na jednej rolce prowadzącej śruba byłą ukręcona i już rozwiercana na większy gwint i klejone, dodatkowo aby zmieścić większą śrubę obudowa rozrządu musiała być w niej dziura na wylot.
I co niby za taką sztukę mam winić Pana Andrzeja? myście że sprzedający będzie rozbierał na części pierwsze i sprawdzał czy wszystko jest na miejscu i tak jak ma być?

Mogę polecić tego Pana jako sprzedającego.

Ja przy zakupie następnego auto będę brał Pana Andrzeja pod uwagę. Może to będzie Zafira B?
Zależy jak długo posłuży Zafira A :P

krychlik

#154 Post autor: krychlik »

witam,
kupiłem u tego sprzedawcy Zafire z 2005r. 1.8. Zakup na początku sierpnia - auto w bardzo dobrym stanie technicznym, potwierdzone użytkowaniem i wizytą u znajomego mechanika. P. Andrzej dorzucił mi nowe klocki i tarcze, mimo że na starych autko przeszło przegląd. Narazie cieszę się tym co kupiłem a kolejny zakup na pewno w Gorzowie - polecam!

olszynek

#155 Post autor: olszynek »

Sorki jestem nowy na forum,jak się mogę skontaktować z Panem Andrzejem bo na PW mi nie wysyła.Dzięki.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#156 Post autor: tOmki »

olszynek pisze:Sorki jestem nowy na forum,jak się mogę skontaktować z Panem Andrzejem bo na PW mi nie wysyła.Dzięki.
http://www.zafiry.gratka.pl/o_firmie/
ZB Obrazek
ZC Obrazek

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#157 Post autor: demko »

:) najlepiej telefonicznie i jak kolega wyżej podał link do strony

bananl

#158 Post autor: bananl »

bananl pisze: Witam!
po miesiącu od zakupu auta u p. Andrzeja mogę dodać parę słów. Auta szukałem od pół roku i trochę już traciłem nadzieję, w desperacji nawet auta nowe zacząłem przeglądać...cena 80 tys za Zafirę B trochę mnie schłodziła:shock:Nasz rynek aut używanych to jakiś swoisty paradoks - są ludzie z kasą (no bo kupują auta), jest podaż sprzedawców ale ryzyko transakcji ogromne. Kolega poradził, aby poszukać po forach klubowych bo czasem ludzie sprzedają wymuskane egzemplarze albo właśnie są tzw. forumowi sprzedawcy, tak też trafiłem na ten wątek. Generalnie kolejne auto mam zamiar kupować tylko tak. Przeglądnąłem ofertę p. Andrzeja na otomoto (zafiry.otomoto.pl), chciałem benzynkę 1.8 i było takich z 4 sztuki do wyboru, żona wybrała kolor, telefon - rezerwacja i w drogę (z Krakowa, 550km).
Na miejscu zajęło nam wszystko (oględziny własne, przejażdżka, stacja diagnostyczna, małe negocjacje) ok. 2h, do tego umówiłem się, że jak po przeglądzie w ASO Marimex Kraków wyjdą jakieś sprawy to uzgodnimy cenę. Potem trasa do Krakowa już Zafirą (bez problemów), przegląd w ASO, wyszły jakieś sprawy z tulejami, plecionką tłumika, uszczelką przy silniku (nic groźnego), zrobiłem w Krakowie, mail z FV do p. Andrzeja, za 2 dni mi przelał 650 zł zgodnie z ustaleniami - rewelacja, uczciwość i klasa w jednym. Rejestracja na podstawie kompletu dokumentów od p. Andrzeja bez problemu.
Może i auto trochę droższe (1500-2000 zł) od średniej ofertowej z otomoto, ale jeżdzę miesiąc, zrobiłem ze 2000 km i spokój.
tak lekko odświeżę referencje: od zakupu minęło już 5 miesięcy, przejechane od zakupu 8-9 tys, w tym trasa Kraków - Morze Bałtyckie (Sarbinowo) - Kraków, bez żadnych problemów.
Zafirka chodzi idealnie, równiutko, bezkosztowo. No.. teraz kupiłem zimówki 8)
tfu tfu pluję aby nie zapeszyć.
pozdrowienia!

pepe

#159 Post autor: pepe »

Witam!

Ja też dołączam do grona zadowolonych klientów Pana Andrzeja. Zakup miesiąc temu, trochę wątpliwości przy zakupie, bo auto trochę stało, ale może czekało właśnie na mnie :-) Na razie przejechane 2000 km i wszystko ok. Zdam relacje za jakiś czas ...
Pozdrawiam!

fabrus

#160 Post autor: fabrus »

Moja Zafira kupiona u Pana Andrzeja w maju 2013 przejechała już ponad 40 tyś kilometrów, w tym wakacyjną trasę do Bułgarii (3700 km w dwie strony) i nie miałem żadnych problemów.

Awatar użytkownika
mr.big
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:31
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#161 Post autor: mr.big »

Jako że sam jestem na kupnie Zafiry, to wertowałem ten temat w uwagą gdyż Andrzeja polecono mi w innym temacie.
Opinie bardzo dobre. Także i ja rozważam zakup u niego auta.
Tutaj zwrócę sie bezpośrednio do Andrzeja, bo zapewne śledzi temat:
Zastanawiam się tylko jak możliwe jest że posiadasz na placu tylko samochody w realnie bardzo dobrym stanie. Większość samochodów ściąganych do sprzedaży przez handlarzy to auta które kupowane są przez nich za stosunkowo niskie pieniądze. Patrzyłem na oferty np w Niemczech, i tam ceny Zafir (A) są nawet większe niż u nas. Te "okazjonalne" są w podobnych cenach jak u nas, czasem może odrobinę tańsze. Z jakiegoś powodu są tańsze.
Nie neguję absolutnie tutaj Twoich ofert, ale patrząc na to z czysto matematycznego i ekonomicznego punktu widzenia, nie opłaca się chyba ściągać aut w bardzo dobrym stanie , bo się na nich nie zarobi.
Masz jakichś stałych zaufanych dostawców samochodów ?
Jak to robisz że masz lepsze auta od innych handlarzy za podobne pieniądze ?

Może jeszcze wrzucę konkretny przykład:
Zafira A 2004 1.8 u Andrzeja:
http://zafiry.otomoto.pl/opel-zafira-kl ... 17508.html
W opisie: SAMOCHÓD BEZWYPADKOWY - PISEMNA GWARANCJA!!
@@@ PISEMNA GWARANCJA STANU LICZNIKA @@@
#### PISEMNA GWARANCJA LEGALNOŚCI I STANU TECHNICZNEGO ###

Sam się na nim zastanawiam :)


Pod poniższym linkiem jest lista Zafir A 1,8 w Niemczech z 2004 roku. Ceny najdroższych to 27 tys zł, najtańszych 15 tys zł.
http://www.mobile.de/pl/kategoria/samoc ... 00,vcg:van
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 12:43 przez mr.big, łącznie zmieniany 2 razy.

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#162 Post autor: Andrzej2503 »

mr.big pisze:Masz jakichś stałych zaufanych dostawców samochodów ?
Jak to robisz że masz lepsze auta od innych handlarzy za podobne pieniądze ?
co mam Ci odpowiedzieć?? - chyba, że to tajemnica handlowa :D

a co do aut to nie cena jest czynnikiem decydującym o zakupie,
a jeśli w opisie napisełem
SAMOCHÓD BEZWYPADKOWY - PISEMNA GWARANCJA!!
@@@ PISEMNA GWARANCJA STANU LICZNIKA @@@
#### PISEMNA GWARANCJA LEGALNOŚCI I STANU TECHNICZNEGO
- to tak jest.
sklepik z Zafirami B i C

corsar

#163 Post autor: corsar »

Też mam Zafirkę od Andrzeja - kilka kilometrów przejechałem i nadal jest bezwypadkowa :)
tych kilometrów to już ponad 110.000 :lol:
Dpf wykastrowany gdzieś przy 160kkm. Koło dwumasowe podobno wytrzymuje 120kkm - u mnie na zegarze 240.000 i koło dalej ori 8)
Zocha na sprzedaż jakby kto szukał - ja szukam nowszej.
Liczę Andrzeju, że do marca-kwietnia coś się ciekawego pojawi na granicie w Zielonej Kotlinie. :piwo:
Oczywiście klekot 120 lub 125KM :lol:

jacek_m
Debiutant
Posty: 27
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:08
Imię: Jacek
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: 1.8+nadtlenek LPG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z1.8XE
Gender:

#164 Post autor: jacek_m »

Witam,
Byłem,widziałem i kupiłem :) .Powiem szczerze że warto było jechać ponad 500 km.

ragloth

#165 Post autor: ragloth »

Witam,

myślę, że mogę śmiało polecić Andrzeja 2503 :ok: . 28 lutego, po długich i intensywnych poszukiwaniach, wybraliśmy się z żoną do Gorzowa Wielkopolskiego. Auto, na które się wcześniej umówiliśmy, stało przygotowane do oględzin. W ich trakcie okazało się, że korek zbiorniczka wyrównawczego jest ukręcony. Pan Andrzej zgodził się zwrócić za jego wymianę. Potem jeszcze krótka wizyta w SKP i ... stało się. Od tego dnia jestem posiadaczem Zośki :D Muszę przyznać, że miałem pewne obawy wsiadając do niej po raz pierwszy, bo jak dotąd zawsze jeździłem dieslem (Zośka to 1,8 benzyna), ale zostały one szybko rozwiane. 07 marca odebrałem auto z ASO. Oprócz wymiany rozrządu, filtrów, oleju itd. chciałem żeby wymienili mi korek. Zamiast tego wymienili cały zbiorniczek. Było mi trochę głupio, gdy wysyłałem do Andrzeja fakturę za wymianę, bo koszty zdecydowanie wzrosły (z ok. 30 PLN za korek do 130 za cały zbiorniczek) :oops: , ale Andrzej bez problemu przelał mi pieniądze za wymianę, za co mu oczywiście dziękuję :D Co do samego auta to żona i dzieciaki są zachwycone przede wszystkim przestrzenią i wygodą podróżowania jakie ono oferuje. Mam nadzieję, że Zosieńka posłuży nam przez kilka kolejnych lat, prowadząc bezawaryjny tryb życia, czego jej i sobie życzę :lol:

Ps. Cała papierologia przygotowana profesjonalnie, więc rejestracja była tylko formalnością...
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 06:49 przez ragloth, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”