Zafira B wymiana licznika - korekta przebiegu

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
bartecki

#16 Post autor: bartecki »

Sory ze odkopie temat ale co zrobić jeśli się kupiło zegary nie wylogowane i nie ma się do nich pinu? Da rade je wylogować ?

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#17 Post autor: miałczyk76 »

Musisz wysłać do mnie i ja odczytam PIN ;) lub odlutować pamięć ze swojego licznika i przylutować do tego co kupiłeś i będzie wsio ok :D

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#18 Post autor: lgum »

Witam
Jeżeli podepnę do swojego pojazdu licznik wymontowany z innego to w ogóle coś można zrobić przy pomocy OPCOM-a? Czy można się zalogować do licznika (znając PIN) sczytać wszystkie parametry następnie wylogować licznik a na koniec zalogować go już ze swoim VIN i nowymi parametrami. Po drugie w żadnym przypadku OPCOM nie ma możliwości ustawienia przebieg? Bo coś kiedyś czytałem że nie można cofnąć licznika, ale podkręcić go w przód jednorazowo powinno się dać.
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#19 Post autor: miałczyk76 »

lgum pisze:Witam
Jeżeli podepnę do swojego pojazdu licznik wymontowany z innego to w ogóle coś można zrobić przy pomocy OPCOM-a? Czy można się zalogować do licznika (znając PIN) sczytać wszystkie parametry następnie wylogować licznik a na koniec zalogować go już ze swoim VIN i nowymi parametrami. Po drugie w żadnym przypadku OPCOM nie ma możliwości ustawienia przebieg? Bo coś kiedyś czytałem że nie można cofnąć licznika, ale podkręcić go w przód jednorazowo powinno się dać.
Wszystko ustawisz op-comem jak znasz pin .Z wylogowaniem też nie będzie problemu .Co do przebiegu op-comem nie ruszysz :cry:

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#20 Post autor: lgum »

miałczyk76 pisze:Musisz wysłać do mnie i ja odczytam PIN ;) lub odlutować pamięć ze swojego licznika i przylutować do tego co kupiłeś i będzie wsio ok :D
Niestety przelutowanie pamięci z licznika o uboższych funkcjach (w moim przypadku był to PF) do licznika o bogarszym wyposażeniu (RC powinien mieć SPORT i inne bajery) nic nie dało. Wychodzi na to że w pamięci jest cały SOFT i nadal jest to SOFT licznika PF bez SPORTA działa tylko to co działało (mimo że HW jest przystosowany do obsługi większej liczby opcji). Aktywowanie tych opcj OP-COME-m nic nie daje.

[ Dodano: Sro Maj 08, 2013 22:53 ]
Licznik z indeksem RC jak najbardziej polecam do CDTi. Licznik ten ma chyba wszystkie możliwe lampki: PAS, poziomowanie lamp, ABS, hak, kompresor, tempomat i inne.
Guziczek SPORT wyłącza co trzeba, ale już jest pozimie.
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

JERZYK

#21 Post autor: JERZYK »

Witam
Właśnie zakupiłem licznik z astry opc niestety nie wylogowany i mam pytanko gdzie w okolicy mogę wylogować ewentualnie wyciągnąć pin i jakie to są koszta?
Pozdrawiam

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#22 Post autor: lgum »

We wcześniejszych postach był już ten temat poruszany.
Aby wylogować licznik musisz mieć PIN, który jest do wyciągnięcia np. z kości pamięci z licznika. Rozebranie licznika, wylutowanie pamięci, sczytanie z niej softu przy pomocy jakiegoś programatora, przyjrzenie się odpowiednio określonym wartościom i już mamy PIN. Potem należy spowrotem wlutować pamięć, zmontować licznik, sczytać nastawy interfejsem z obecnego oryginalnego licznika ....
Trochę jest z tym zabawy, wszystkie albo część z tych punktów można zrobić samemu. Druga opcja szukać kogoś kto to zrobi za nas. Pewnie ktoś taki na śląsku się znajdzie.
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#23 Post autor: drahe »

JERZYK pisze:Witam
Właśnie zakupiłem licznik z astry opc niestety nie wylogowany i mam pytanko gdzie w okolicy mogę wylogować ewentualnie wyciągnąć pin i jakie to są koszta?
Pozdrawiam
Możesz z tym podjechać do mnie do Gliwic.Resztę informacji masz na PW.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#24 Post autor: miałczyk76 »

drahe pisze:
JERZYK pisze:Witam
Właśnie zakupiłem licznik z astry opc niestety nie wylogowany i mam pytanko gdzie w okolicy mogę wylogować ewentualnie wyciągnąć pin i jakie to są koszta?
Pozdrawiam
Możesz z tym podjechać do mnie do Gliwic.Resztę informacji masz na PW.
drahe weź pod uwagę to że op-com nie łączy się z licznikami OPC ;)
Jerzyk jak nikogo nie znajdziesz z forum to mam kolegę w Mielcu co to ogarnie :D
Możesz też wysłać do mnie to zrobię wysyłkowo.
mechanika,elektryka,elektronika OPEL .TECH2,MDI Warszawa tel.512956438

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#25 Post autor: drahe »

Spokojna twoja rozczochrana lolo :lol:
U mnie załatwi wszystko a ty pilnuj lepiej swoich spraw :ok:
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

rafi_bydgoszcz
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2014, 03:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira C 1.4
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET

#26 Post autor: rafi_bydgoszcz »

Witam,

Jak rozumiem, mam odczytać kod ALFA z licznika? U mnie fejsem pokazało "SE", a takiego nie ma w ogóle na liście.

Nie chce mi się rozbierać całej konsoli, aby sprawdzić przewody. Jeśli się okaże, że licznik jest OK, to wtedy dobiorę się do przełączników.

Z góry dzięki za info.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#27 Post autor: drahe »

Odczytałeś kod z wyświetlacza.Se to kod wyświetlacza Gid.
Wejdź w zegary IPC będziesz miał kod alfa zegarów.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

rafi_bydgoszcz
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2014, 03:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira C 1.4
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET

#28 Post autor: rafi_bydgoszcz »

drahe pisze:Odczytałeś kod z wyświetlacza.Se to kod wyświetlacza Gid.
Wejdź w zegary IPC będziesz miał kod alfa zegarów.
Wtam,
Faktycznie mój błąd, odczytałem kod ALFA z wyświetlacza.
Zegary mam US i wg tabelki powinno być wszystko ok, ale niestety nie jest.

Aktywowalem przycisk sport, ale po za święceniem się diody po naciśnięciu nie odczuwam żadnej różnicy we wspomaganiu i pedale gazu.

Dłuższe przyciągnięcie przycisku nie wyłącza ESP.
Gdzie może być problem?

Pozdrawiam
Rafał

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#29 Post autor: drahe »

Poszukaj na forum Astry AKP podobnego wątku. Jest tam sporo cennych informacji.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
DzidekGb
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2014, 08:55
Imię: Dzidek
Lokalizacja: Repty Sląskie/UK
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer

#30 Post autor: DzidekGb »

Powiedzcie mi czy oryginalny licznik ZB OPC będzie pasować do ZB z silnikiem 1.8 jeżeli już tak to co mogę zyskać poza lepszym wyglądem :)
A i czy cena 450zł za nie wylogowany OPC to dużo czy mało ?
....................................................................
A teraz sprawa do Pana drahe ...wyślij mi na PW jakieś swoje namiary - telefon , adres warsztatu.
Jak już się zdecyduję na to OPC to będę potrzebował twoich porad.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”