[B] Olej do silników Diesla bez/z DPFem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#496 Post autor: janekW67 »

Paru moich znajomych jeździ na tym oleju i sobie chwalą. Tu to kosztuje koło 100€.
Oczywiście!


bolek1822
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 30 paź 2014, 16:42
Lokalizacja: Sochaczew
Model:

#498 Post autor: bolek1822 »

Mam pytanie. Poprzedni właściciel Zośki lal do niej mobil super 10w40 na pewno jezdzila na nim przez ok 70tys km... Co mam teraz zrobić? Olej nie spelnia zaleceń do dpf...

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#499 Post autor: rafant4011 »

kolego a masz na pewno dpf-a :?:
jeśli nie to nie masz czym się przejmować, chociaż możesz dać jej 5w40 bo na 10w40 to trochę za wcześnie... a jeśli masz dpf to lej 5w30 nic nie powinno się stać

bolek1822
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 30 paź 2014, 16:42
Lokalizacja: Sochaczew
Model:

#500 Post autor: bolek1822 »

Mam na pewno jest on na liscie po rozkodowaniu vin jak i bedac pod autem widziałem puszke. Ale nie wyplucze to nagaru w silniku?? Auto ma teraz ponad 180tys km

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#501 Post autor: rafant4011 »

Też mam go na swojej liście i też mam puszkę ale pustą :lol:
to że jest pod samochodem nie znaczy że jest pełna :P , czy Twoja Zosia po puszczeniu pedału gazu na niskich biegach (do 3) robi takie charakterystyczne chuchnięcie?? http://www.youtube.com/watch?v=qH26u7o14dA dokładniej słychać w 0:58 sek. jak tak to DPF OFF :ok:
a jeśli boisz się o nagar możesz dodać przy wymianie oleju taki siuwax do płukania silnika.
a 180 tys. (jeśli faktyczny) to dopiero po dotarciu :D

Wieża
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 16 lut 2014, 15:39
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#502 Post autor: Wieża »

do 1,9 cdti z dpf nie wystarczy zwykły 5W30 - musi spełniać normę ACEA-C3, i zazwyczaj taki na etykiecie ma adnotację, że spełnia normę dexos2 ... po co sobie samemu robić krzywdę?
Z niezależnych to Castrola widziałem spełniającego normę, ale warto poszukać, bo jakiś czas temu widziałem w Praktikerze oryginalny olej GM 5W30 dexos2 5L za 100 zł, a 2 tyg. temu w L'eclercu ten sam olej trafiłem za 85 zł :D

organista15

#503 Post autor: organista15 »

A ja nie znalazłem odpowiedniego miejsca to się tu zapytam. Czy silniki diesla 1,9 100km mają dwie komory olejowe czy coś takiego ? Chcę zmienić olej i nie wiem czy będę musiał część oleju odsysać czy wystarczy jak odkręcę korek pod spodem i cały olej z silnika sam wyleci ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#504 Post autor: Bodek »

organista15 pisze:A ja nie znalazłem odpowiedniego miejsca to się tu zapytam. Czy silniki diesla 1,9 100km mają dwie komory olejowe czy coś takiego ? Chcę zmienić olej i nie wiem czy będę musiał część oleju odsysać czy wystarczy jak odkręcę korek pod spodem i cały olej z silnika sam wyleci ?
Korek jest od spodu, odkręć klapkę (część osłony silnika) i widać korek spustowy skierowany do tyłu auta - jak dobrze pamiętam.

Odkręcaj delikatnie, żeby nie zerwać.

Na początku odkręć troszkę, niech olej zacznie spływać, a później w całości - tak to nie wylejesz na siebie ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

organista15

#505 Post autor: organista15 »

No to wiadomo, czyli po odkręceniu korka spustowego wyleci cały olej jaki jest w silniku?

Awatar użytkownika
mirek2602
Przeglądacz
Posty: 83
Rejestracja: 14 paź 2014, 22:13
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 120Km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#506 Post autor: mirek2602 »

witam jestem nowym posiadaczem zafiry 1.9 DT z DPF nie mam pojęcia jaki olej był lany wcześniej jakiej marki i jakiego oznaczenia co mam teraz wlać i jak często go wymieniać... może ktoś pomoże...??? bo czytałem sporo stron i nadal za wiele nie wiem albo wydaje mi się że GM Dexos2 5W/30??? albo zamienniki tego typu??? ważne żeby był 5w/30 i nadawał się do silników diesla z dpf???

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#507 Post autor: Bodek »

mirek2602 pisze:witam jestem nowym posiadaczem zafiry 1.9 DT z DPF nie mam pojęcia jaki olej był lany wcześniej jakiej marki i jakiego oznaczenia co mam teraz wlać i jak często go wymieniać... może ktoś pomoże...??? bo czytałem sporo stron i nadal za wiele nie wiem albo wydaje mi się że GM Dexos2 5W/30??? albo zamienniki tego typu??? ważne żeby był 5w/30 i nadawał się do silników diesla z dpf???
ma spełniać normę ACEA C3 - low saps

nie ważne jaki miałeś wlej 5W/30 do dpf, czy to będzie Dexos, Mobil czy każdy inny to rzecz gustu, dyskusji i zasobności portfela ;)

ja leję Mobil1 ESP, lałem dexos, polecają też liqui moly, motul, millers

do wyboru - do koloru ;)

Skasuj INSP, a o następnej wymianie poinformuje Cię kolejny komunikat INSP ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
mirek2602
Przeglądacz
Posty: 83
Rejestracja: 14 paź 2014, 22:13
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 120Km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#508 Post autor: mirek2602 »

mam jeszcze 5l Castrolu EDGE 5w-30 na odwrocie bańki mam napis SAE5W-30 ACEA C3 i dalej inne jakieś oznaczenia wszystko napisane nie po polsku nic tam o filtrze nie doczytałem...
Ale rozumiem że ten olej będzie ok.??
co do inspekcji to jeszcze się nie świeci.. ale nie mam pojęcia na ile jest ustawiona itp. więc chcę sobie na spokojnie wymienić wszystko żeby mieć spokój... i będzie trzeba się udać do kogoś żeby sprawdził na kompie co i jak i żeby ustawił inspekcje od aktualnego przebiegu...???
ile tam wchodzi oleju??
dobrze myślę??/ dzięki za odpowiedź "BODEK" pozdrowienia :piwo:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#509 Post autor: Bodek »

Posty dotyczące INSP zostały przeniesione do tego tematu: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... c&start=90
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#510 Post autor: sergiu »

Może znajdzie się chętny na Dexos'a. Ja kupiłem wczoraj.

http://allegro.pl/olej-opel-gm-5w30-dex ... 71551.html
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”