kontrolka z samochodem i kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#421 Post autor: Sebu$ »

czy to co znalazłem na forum (gaz-hamulec) Link ... pomoże mi ustalić kod błędu ?
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#422 Post autor: Harry200 »

Ty masz Zafrę A a ta instrukcja jest do B, W ZA trzeba nacisnąć gaz-hamulec i przekręcić kluczyk, jeżeli będą zapisane błędy to kontrolka zacznie migać, trzeba liczyć mignięcia ,1raz to''1'', 10 razy to ''0'' i tak dalej,

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#423 Post autor: Sebu$ »

Dzięki bardzo za info :)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

bizon28

#424 Post autor: bizon28 »

Witam, u mnie wyskakuje check engine zawsze gdy wejdę na obroty powyżej 3-4 tys. ale tylko na niedogrzanym silniku czyli poniżej tych 88-90 st. Po nagrzaniu silnika problem znika. Po podłączeniu interfejsa wyskakuje błąd P0195-02. Wiem, że P0195 to błąd czujnika temperatury oleju ale nie wiem co oznacza -02 ? Proszę o radę

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#425 Post autor: SD72 »

bizon28 pisze:Witam, u mnie wyskakuje check engine zawsze gdy wejdę na obroty powyżej 3-4 tys. ale tylko na niedogrzanym silniku czyli poniżej tych 88-90 st. Po nagrzaniu silnika problem znika. Po podłączeniu interfejsa wyskakuje błąd P0195-02. Wiem, że P0195 to błąd czujnika temperatury oleju ale nie wiem co oznacza -02 ? Proszę o radę
Nie wiem jakiego interfajsa uzywales ale 02 po kodzie bledu moze wskazywac ilosc wystapienia tego bledu :mysli:

bizon28

#426 Post autor: bizon28 »

Hmm.. to był popularny ELM 327 OBD II

coolz86

#427 Post autor: coolz86 »

Witam,
ostatnio mój zefir zaczął świecić kontrolką z kluczykiem.
Zdarzyło się to 2 razy, zaraz po odpaleniu samochodu po kilkugodzinnym postoju.
Za pierwszym razem od razu zgasiłem auto, i po chwili odpaliłem ponownie, kontrolka zgasła normalnie z pozostałymi.
Za drugim razem, zanim zgasiłem auto trochę zacząłem gazować silnik, tak do 2 - 2.5 tyś obrotów ale niestety kontrolka nie gasła, dopiero zgaszenie i ponowne odpalenie pomogło.

Nie wiem jak auto by się zachowywało w trakcie jazdy z zapaloną kontrolką - bałem się próbować :P
Ogólnie rzecz działa się kiedy miałem 1/4 baku, kiedy w sobotę zalałem do pełna odpalałem kilka razy i kontrolka gaśnie jak powinna.

Co może być przyczyną? Świeca żarowa? Może pompa pada?

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#428 Post autor: Tunio999 »

coolz86 pisze:o może być przyczyną? Świeca żarowa? Może pompa pada?
Proponuję sprawdzić błędy - i będzie wiadomo ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

coolz86

#429 Post autor: coolz86 »

Przed chwilą byłem w aucie, i spróbowałem metodą gaz/hamulec ale nic nie miga :)
Po świętach podjadę na serwis żeby sprawdzić pod komputerem.

Skasowany użytkownik 6483

#430 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Być może egr Ci sie zaczyna zawieszać ....każdy to musi przejść :lol:

coolz86

#431 Post autor: coolz86 »

EGR jest po regeneracji w wakacje. Mam na to nawet jakąś gwarancję.
Ale wczoraj po raz kolejny zapaliła się kontrolka z kluczykiem, i zanim ruszyłem pogazowałem trochę i jak podeszły obroty powyżej 2.5 to zgasła sama. Czyli może to jednak świece?
W pierwsze przymrozki tego roku odpalił bez ale, 2 x podgrzałem i zagadał bez problemu.

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#432 Post autor: chabretti »

coolz86 pisze:Ale wczoraj po raz kolejny zapaliła się kontrolka z kluczykiem, i zanim ruszyłem pogazowałem trochę i jak podeszły obroty powyżej 2.5 to zgasła sama. Czyli może to jednak świece?
Na ciepłym silniku ten objaw występuje :?:
Po odpaleniu jak Ci się zapali kontrolka to nie gazuj i poczekaj z parę minut. Jak Ci silnik delikatnie się zagrzeje i kontrolka sama zgaśnie to prawdopodobnie są to świece żarowe (wystarczy jedna świeca).
Ja tak miałem z dwa razy.

coolz86

#433 Post autor: coolz86 »

Objaw wstępuje tylko na zimnym silniku, na ciepłym jest wsio ok, kontrolki gasna odrazu.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#434 Post autor: miodzik »

coolz86 pisze:Przed chwilą byłem w aucie, i spróbowałem metodą gaz/hamulec ale nic nie miga :)
Po świętach podjadę na serwis żeby sprawdzić pod komputerem.
Metoda gaz/hamulec w tych wersjach auta nie działa. Mam taką samą ;)

Najpewniejszym będzie odczyt za pomocą jakiegoś interfejsu.
Z opisu jaki przedstawiasz podobnie jak Krzysiek, stawiam na przepaloną którąś ze świec. Oczywiście jak się okaże że to świece - wymieniaj komplet ;)

Odczyt możesz jeszcze spróbować za pomocą >>>tej metody<<< jaką opisałem w tamtym temacie ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

witek10000

#435 Post autor: witek10000 »

Podepnę się do tematu. Tatusiek posiada Zośke 1.8 X18XE1, wczoraj pojawiła się ikonka silniczka, gaśnie często przy puszczenie gazu, przy przyciśnięciu wraca, najlepiej to widać na piątym biegu. Panowie co to mogłoby być? Zośka od roku jeździ na LPG. Gdy kontrolka się zapala nie ma żadnej straty mocy, zwija asfalt aż miło. Tylko denerwuje samo to, że się świeci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”