Zbyt mała moc?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#16 Post autor: Piasek »

Żabcia pisze:A ja mam benzynę a trzeba z nią postępować jak z dieslem
nagar odkłada się w każdym silniku spalinowym i skutecznie zatyka EGR`y itp... Wiadomo że w dieslu szybciej i więcej ale każdy silnik będzie czyściutki, bez szlamów, osadów i nagarów jak będzie regularnie przeganiany w trasie.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Wojti »

Czesiu jestem za prostowaniem rury he he :lol: :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#18 Post autor: Maćku »

Wojti, ty akurat masz czym prostować :lol: Zafek80, o tym to sobie zapomniałem, że Opel ma tent patent :oops:
Obrazek

noartist83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2014, 12:24
Lokalizacja: Sanniki
Model:

#19 Post autor: noartist83 »

Wszystkie filtry mam powymieniane, jedynie świece można by wymienić. Co do porównania z inną zafirą z takim silnikiem niestety nie znam nikogo kto by miał taką gdzieś blisko. Jeśli chodzi o moc mojej zafiry mam wrażenie że jest niewiele lepiej jak moje poprzednie auto astra f 1.4 B+G (raptem 60kM), zwłaszcza wjeżdżając pod górkę :/ .

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#20 Post autor: Maćku »

noartist83 pisze:Wszystkie filtry mam powymieniane, jedynie świece można by wymienić. Co do porównania z inną zafirą z takim silnikiem niestety nie znam nikogo kto by miał taką gdzieś blisko. Jeśli chodzi o moc mojej zafiry mam wrażenie że jest niewiele lepiej jak moje poprzednie auto astra f 1.4 B+G (raptem 60kM), zwłaszcza wjeżdżając pod górkę
Podjedź do mechanika niech ci sprawdzi wtryski i kompresję na cylindrach... czyściłeś może przepustnicę?
Obrazek

noartist83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2014, 12:24
Lokalizacja: Sanniki
Model:

#21 Post autor: noartist83 »

nic nie czyścilem, muszę poszukać jakiegoś opisu na forum i jak to będzie w zasięgu moich umiejętności to zrobię to.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#22 Post autor: cns80 »

Panie i panowie wy tam chyba macie EGR (ja nie mam bo mam KZFR :bron: ). Jeśli filtry, świece i co najważniejsze cewka OK to w EGRze można szukać przyczyny. Jak zaczyna dusić silnik spalinami to i mocy mniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: janekW67 »

cns80 pisze:Panie i panowie wy tam chyba macie EGR (ja nie mam bo mam KZFR :bron: ). Jeśli filtry, świece i co najważniejsze cewka OK to w EGRze można szukać przyczyny. Jak zaczyna dusić silnik spalinami to i mocy mniej.
W silniku Z18XE nie ma EGR-a. Nie zaszkodzi przeczyścić przepustnicę,niektórzy(wzorem diesla)czyszczą jeszcze kolektor dolotowy.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#24 Post autor: cns80 »

janekW67 pisze:
cns80 pisze:Panie i panowie wy tam chyba macie EGR (ja nie mam bo mam KZFR :bron: ). Jeśli filtry, świece i co najważniejsze cewka OK to w EGRze można szukać przyczyny. Jak zaczyna dusić silnik spalinami to i mocy mniej.
W silniku Z18XE nie ma EGR-a. Nie zaszkodzi przeczyścić przepustnicę,niektórzy(wzorem diesla)czyszczą jeszcze kolektor dolotowy.
Oparłem się na silniku Żabci, która ma 1,6
Obrazek

Żabcia
Zafiromaniak
Posty: 858
Rejestracja: 11 lip 2018, 08:23
Imię: KAROLINA
Auto: Opel Zafira 1.6B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEP
Gender:

#25 Post autor: Żabcia »

A jak ja nam sprawdzić ten ERG? Czy go mam?

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#26 Post autor: Piasek »

Obrazek

profilaktycznie wklejam link bo google coś nie ogarnia ostatnio...
https://www.google.pl/search?q=Opel+1.6 ... 36&bih=709

noartist83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2014, 12:24
Lokalizacja: Sanniki
Model:

#27 Post autor: noartist83 »

Dopiero teraz znalazłem chwile żeby wyczyścić przepustnice i przepływkę. Niestety na ilość mocy nie pomogło. Sprawdzałem jeszcze świece no i są trochę wypalone wiec musze wymienić, ale jest jeszcze błąd od sondy który się co jakiś czas pojawia, gdy go skanuje to raz.się pojawi za kilka.dni a innym razem za miesiąc a czasem sam się skasuje. Wiec zastanawiam się czy czasem to nie katalizator. Jest jeszcze drugi błąd od wentylatora o którymś biegu ale to chyba nie ma związku. Musze to ogarnąć bo przymierzam się do gazu ale puki nie zrobię z tym porządku to nie włożę instalacji.

noartist83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2014, 12:24
Lokalizacja: Sanniki
Model:

#28 Post autor: noartist83 »

Świece zmienione, niestety oczekiwanego efektu brak. A co z tym katalizatorem, jak potwierdzić lub wykluczyć jego uszkodzenie? A może szukać gdzie indziej?

noartist83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2014, 12:24
Lokalizacja: Sanniki
Model:

#29 Post autor: noartist83 »

Sprawdzałem jeszcze dokładnie błędy jakie mi pokazuje: P1483 (jest cały czas) i P0420 (ten się pojawia i kasuje - pisałem wcześniej o nim). Dodatkowo sprawdzałem przepływomierz, na odpalonym rozgrzanym silniku odpiołem go ale nie było żadnej reakcji ze strony zafiry, jednak na kompie przy odpieciu sygnał ginie, a po podpięcia się pojawia, również przy dodaniu gazu wykres wzrasta. Tylko dlaczego nie zareagował silnik na odpiecie przepływki?

noartist83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2014, 12:24
Lokalizacja: Sanniki
Model:

#30 Post autor: noartist83 »

I jak szanowne forum jakaś sugestia, podpowiedź :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”