problem z szarpaniem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pawel

problem z szarpaniem

#1 Post autor: pawel »

Witam.Mam zafire 1.8 16V 116PS.No i oczywiscie problem.Szarpie mi przy delikatnym dodawaniu gazu i utrzymywaniu stalej predkosci.Wystarczy dodac troche wiecej gazu i jest ok.Przepustnice czyscilem ,przeplywomierz wymienilem na orginalny i dalej to samo.Jesli ktos mial podobny problem to prosze o pomoc.Dzieki.

Jacko

#2 Post autor: Jacko »

Wyczyściłem EGR i w moim przypadku to pomogło.

pawel

#3 Post autor: pawel »

Dzieki Jacko jeszcze dzisiaj sprobuje.

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#4 Post autor: johanes »

Witam mam ten sam problem co pawel ,wyczyscilem przepustnice i dalej to samo . Jacko pisze ze czyscil EGR co to jest i gdzie sie to znajduje

ronal

#5 Post autor: ronal »

Innym sposobem na czyszczenie tego zaworu jest ostra jazda np.na autostradzie tak żeby spaliny przedmuchały u mnie pomogło.

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#6 Post autor: johanes »

Jednym słowem cza dać mu w rurę :lol:

djrafix

#7 Post autor: djrafix »

Mam pytanie, bo podczas ruszania coś tak jak by drgało w Zafirce , myslalem ze to byla wina sprzegla, wymienilem i dalej jest to samo, przy ruszeniu (bez gazu na wolnych obrotach) tak jak by cos drgalo , jak sie doda wiecej gazu to jest ok, rusza sie normalnie bez chwilowych drgań, tak ma byc po prostu?. czy trzeba wiecej gazu dawac i tyle;)?

J.A.C.E.K

#8 Post autor: J.A.C.E.K »

sprawdź poduszki silnika. U mnie się wyrobiła ta na przodzie i trochę telepie przy ruszaniu.
Ja.

djrafix

#9 Post autor: djrafix »

wlasnie wymienialem tą pod silnikiem, a która jeszcze moze byc zla ? bo przy demontazu sprzegla jest co trzyma spreglo ale ona wydaje ise byc ok.


O tą wyminiłem Obrazek

Ile łącznie poduszek w Zafirze jest i gdzie je szukać jeszcze ?.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#10 Post autor: MieHor »

Poduszek silnika jest przynajmniej trzy: przednia (ta którą wymieniłeś - na zdjęciu), tylna (przed skrzynią biegów) oraz prawa (pod filtrem powietrza)

djrafix

#11 Post autor: djrafix »

No właśnie. Wiem, że są trzy poduszki . Jutro będę patrzył bo drga strasznie przy ruszaniu rzuca jak by silnikiem.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#12 Post autor: darek_s »

Poduszki sa 4 od strony rozrzadu,przy skrzyni biegów z przodu i z tyłu silnika przy maglownicy.Ja u siebie tez mam ze jak puszcze spreglo bez gazu to silnik zadrzy ale nie mocno,wymienilem 3 poduszki co do których moglem miec przynajmniej cien watpliwosci,zostala stara tylko od strony rozrzadu i nic dalej taki sam efekt.Ten typ chyba tak ma bo u mnie nie ma sie do czego teraz przyczepic,przyznam jednak ze to drzenie jest strasznie wkurzające.pzdr.

djrafix

#13 Post autor: djrafix »

aha , no właśnie ja mam taki same objawy , że silnik przy ruszaniu drży ale widocznie tak musi być...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”