Zielony przekaźnik w szkrzynce bezpieczników

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#16 Post autor: leszeksz2 »

wino9 pisze:mechanik stwierdził, że problem tkwi w panelu z gniazdami na bezpieczniki (dokladnie caly ten w ktorym umiejscowiony jest przekaznik). Doradzil abym kupil uzywke i wymienil na probe. Myslicie ze to moze rozwiazac problem?
Może nie tyle co skrzynka bezpieczników a sam multitimer, ponieważ to on steruje tym przekaźnikiem.
Oczywiście zamykasz samochód z pilota (kluczyka)?

P.S. Miernik należy podłączyć przed zamknięciem auta.

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#17 Post autor: Koenig »

leszeksz2 pisze:(...)Oczywiście zamykasz samochód z pilota (kluczyka)?
Tak z ciekawości, jaki w tym przypadku ma wpływ zamknięcie auta z kluczyka a z pilota.?

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#18 Post autor: leszeksz2 »

Żaden. Chodziło mi o zamknięcie samochodu z kluczyka lub pilota.

Skasowany użytkownik 16629

#19 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale tak jak ktoś wcześniej napisał - po około 30 minutach po wyłączeniu auta słychać cyknięcie przekaźnika, to na moje oko jest przekaźnik, który steruje m.in. gniazdem zapalniczki w bagażniku-tam napięcie właśnie trzyma się mniej więcej tyle czasu. Kolego sprawdź to gniazdo czy jest tam napięcie na zwarciu przekaźnika i jeżeli wybije to czy nadal jest, może być zwarcie na samym gniazdku lub na kablach gdzieś po drodze... tylko to mi przychodzi do głowy

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#20 Post autor: leszeksz2 »

Ma ktoś pomysł jak można ominąć te przekaźniki? Samochodu raczej nie zamykam w garażu. Mam teraz wyjęty przekaźnik, a okres jesienny wręczy wymusza, aby było oświetlenie wnętrza.

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#21 Post autor: leszeksz2 »

A co myślicie, aby zamiast tego przekaźnika założyć zworę (połączyć odpowiednie piny)?

szwajka3
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2020, 16:54
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polska
Auto: zafira a
Model: za
Oznaczenie silnika: z16xe
Gender:

#22 Post autor: szwajka3 »

Witam serdecznie. Miałem identyczny problem z rozładowywaniem się akumulatora. Przyczyna leżała po stronie wyłącznika czasowego przy lusterku. Warto też sprawdzić diodę w obwodzie sterowania wyłączaniem świateł wnętrza pin 33 multitajmera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”