Przed zakupem Zośki - do wiadomości

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
golfiarzinc

#121 Post autor: golfiarzinc »

Witam
Poszukuję Zafiry B 1,6 benzyna tak do 20 tys.
Może ma ktoś coś na oku z okolic woj. śląśkiego.
Ogólnie to zostanie zagazowana więc może być już LPG.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#122 Post autor: janekW67 »

20 tys. to za mało na Zafirę B.
Oczywiście!

Skasowany użytkownik 6483

#123 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

20 tys wystarczy by kupic nawer 2007 rocznik panowie , nie zapominajcie ,że takie auto ma już 7 lat... :)

marsko10

#124 Post autor: marsko10 »

widzę że dużo pozytywów o Andrzeju..jestem nowy jeszcze nie mogę pisać bezpośrednio do osoby wiec pytam się was (co kupili autko od Andrzeja) czy można zaraz po sfinalizowaniu kupna wracać na kołach i czy są jakieś dodatkowe koszty ??? oprócz opłat ??

@Marcin2628@

#125 Post autor: @Marcin2628@ »

Ja wracałem. Również kupowałem autko od Andrzeja Z Gorzowa WLKP. Ale jak to jest prawnie rozwiązane to chyba nawet Niebiescy nie wiedzieliby co z tym fantem zrobić. Bo tak naprawdę on wystawi Tobie ubezpieczenie na auto (miesięczne) i do tego nie mogą się przyczepić a druga strona medalu wygląda tak że ten samochód tak naprawdę nigdzie nie jest zarejestrowany, ani w Polsce (póki co) ani w kraju z którego został sprowadzony. I tu jest mała luka.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#126 Post autor: miodzik »

@Marcin2628@ pisze:druga strona medalu wygląda tak że ten samochód tak naprawdę nigdzie nie jest zarejestrowany, ani w Polsce (póki co) ani w kraju z którego został sprowadzony. I tu jest mała luka.
Dokładnie.. Nadgorliwy niebieski odstawi auto na parking policyjny lub każe od razu sprowadzać na koszt własny lawetę. Naturalnie zabierze kwity, żeby nim samemu dalej nie podróżować i dowali "lekki" mandat w kwocie 500 zł.

Bardziej nadgorliwy może skierować sprawę do Sądu i wnosić karę o grzywny do 3000 zł.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#127 Post autor: cns80 »

miodzik pisze:Dokładnie.. Nadgorliwy niebieski odstawi auto na parking policyjny lub każe od razu sprowadzać na koszt własny lawetę. Naturalnie zabierze kwity, żeby nim samemu dalej nie podróżować i dowali "lekki" mandat w kwocie 500 zł.
Niebiescy to nie problem. Ale jak masz kolizję to OC nie wypłacą, bo pojazd nie był zarejestrowany (warunek wynikający z ustawy) i zaczynają się kłopoty.
Ja wolę dołożyć sprzedającemu kasy i niech zarejestruje na 1 dzień na siebie. Kupuję krajowy i odpada mi latanie po celnikach, skarbówkach i badaniach technicznych. W godzinę załatwiam wszystko w urzędzie, bo kupiłem "krajowy" :P Ryzyko niezapłaconego VATu czy zaniżonej akcyzy też przechodzi na tego kto wprowadził pojazd na terytorium RP (no z VATem nie do końca, ale i tak bezpieczniej).
Obrazek

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#128 Post autor: violator »

tradelux pisze:
pafnuc518 pisze:Panowie jako ze wybór padl na Zoske a 1.8 ( wolal byl 2.2) zaczynam poszukiwania takiej fury
Kase ktora moge wydac to z lpg ok 11 bez ok 9 .
Gdzie tu kurna szukac ?
Na znanych aukcjach internetowych to wiadomo nie ma co wybrac ,tylko oferty z komisow ladnie wygladaja ( z wygladu)
Sa jakies godne w naszym kraju komisy lub ludziska ktorzy handlują autami? Rozumiem ze czlek musi zarobic na cenie ale zeby nie wciskal padaki tak wypicowanej i skreconej na liczniku..
Ostatnio stwierdzilem ze powini wieszac ostrzezenie typu ."W okolicy auta nie uzywac ognia -Ostro Naplakowany!!!"

A powaznie dajcie jakis cynk gdzie mozna poszukac ? Jestem Z.Wawy (sloik)
Pozdrawiam
Mam w tym pułapie ZA przedliftową :)
Cos długo ta zafira sie nie sprzedaje :) 8 mies :)

u99artur
Mieszkaniec
Posty: 213
Rejestracja: 12 lut 2015, 21:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: costam
Gender:

#129 Post autor: u99artur »

Czytam sobie ten temat... miała być Astra albo Focus, ale żona chce Zafirę, ja w sumie też nie pogardzę ;) i już jestem w kontakcie z P. Andrzejem ;) jako miejscowemu odpada mi na szczęście inwestycja w podróż do Gorzowa ;)

Teraz część wpisu, której nie wiem czy nie powinienem wrzucić w innym temacie...

Faktycznie w serwisie Opla ich powaliło - 530 pełen pakiet - oto cennik:
1) kontrola sprawności pojazdu - 90 (co to znaczy sprawnośći? Czy się turla? Całość przecież jest kontrolą sprawności, tak czy nie?
2) Ścieżka diagnostyczna - badanie hamulców i amortyzatorów - 45
3) Przegląd elektroniki pojazdu - 120
4) kontrola powłoki lakierniczej - 55
5) Geometria ustawienia kół - 183
6) Badanie składu spalin - 36

zbieżność 183PLN! Chorzy są na głowę? Potwierdźcie mi albo wyprowadźcie z błędu - przecież to też będzie sprawdzane podczas kontroli przedrejestracyjnej w OSKP? A jeśli nie to kontrola zbieżności kosztuje 70-90PLN (wiem, bo w mojej astrze sprawdzałem)

Tak czy owak - są rzeczy, o których czasem nawet sam sprzedający nie wie i może lepiej to sprawdzić - jak myślicie, co wziąć w tym cholernym oplu czego mi nie sprawdzą na stacji diagnostycznej?

Jak sprawdzacie VIN w GMie? Gdzieś się go wysyła? Dzwoni czy idzie do nich i też kasują słono?

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#130 Post autor: rafant4011 »

dobrze myślisz, jedz sobie do zwykłej stacji diagnostycznej - takiej co się znają i tam ci to wszystko sprawdzą i o wiele mniej zapłacisz. A win >>TU<< przynajmniej wyposażenie ci pokarze.

Casian
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:04
Imię: Przemyslaw
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#131 Post autor: Casian »

Witam

Mam pytanie na co zwrócić uwagę przy silniku DTI 2.0 16V. Blacharkę sobie sam ogarnę do sprawdzenia ale przy silniku może są jakieś szczególne punkty na co trzeba zwrócić uwagę. Wiadomo mi tyle że auto jest na łańcuchu rozrządu.

Bajzel

#132 Post autor: Bajzel »

Witam. Noszę się z zamiarem kupna zafirY B. Przes&#224;dzone już że ma być w dieslU. Cały czas szukam wersji 120 konnej (znajomy mechanik doradzał mi 150 konny że względu na problemy z klapami w kolektorze dolotowym) I tu moje pytanie; czy tak naprawdę trzeba się obawiać mocniejszych wersji, jak z kosztami napraw i spalanie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#133 Post autor: Rafoooo »

Bajzel pisze:Witam. Noszę się z zamiarem kupna zafirY B. Przes&#224;dzone już że ma być w dieslU. Cały czas szukam wersji 120 konnej (znajomy mechanik doradzał mi 150 konny że względu na problemy z klapami w kolektorze dolotowym) I tu moje pytanie; czy tak naprawdę trzeba się obawiać mocniejszych wersji, jak z kosztami napraw i spalanie. Pozdrawiam
...tu masz trochę o różnicy w tych silnikach

http://www.zafiraklub.pl//viewtopic.php?t=15263
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, 09:05 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Bajzel

#134 Post autor: Bajzel »

Rozumiem różnice ale czy użytkownicy jednych i drugich mogą się wypowiedzieć o awariach silnika i ewentualnych kosztach napraw?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#135 Post autor: Bodek »

Bajzel pisze:Rozumiem różnice ale czy użytkownicy jednych i drugich mogą się wypowiedzieć o awariach silnika i ewentualnych kosztach napraw?
Zapytaj w temacie podanym przez Rafała - nie w tym
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”