[B]Rdza a gwarancja na lakier w zafirze b

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
nukwa

[B]Rdza a gwarancja na lakier w zafirze b

#1 Post autor: nukwa »

Witam

Drodzy koledzy wydawało mi się że era rdzewiejących Opli zakończyła się na etapie Opla Astry 1. Myliłem się jednak. Posiadam Zafirę z roku 2007 z polskiego salonu (jestem pierwszym właścicielem), samochód bezwypadkowy i bez stłuczkowy. Po mijającej dokuczliwej zimie wczoraj dokładnie umyłem samochód i moim oczom ukazał się :
1. bąbel pod lakierem na klapie bagażnika powyżej listwy ozdobnej
2. bąbel pod lakierem na progu lewy tył powyżej uszczelki
3. mały bąbelek pod lakierem na progu prawy tył powyżej uszczelki dokładnie w tym samym miejscu co po lewej stronie.

Przejrzałem internet i nikt nic nie napisał odnośnie jakiś problemów z rdzą w Zafirze B.
Byłem dzisiaj w ASO Opla; zdecydowano usunąć problem w ramach gwarancji :)

Drodzy Państwo, czy jestem odosobnionym przypadkiem, czy też i u was zdarzały się takie problemy?

Pozdrawiam
Mariusz
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 01:12 przez nukwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacko

#2 Post autor: Jacko »

Auto nie bite od wyjazdu z salonu. Ale w kilku programach motoryzacyjnych były opisywane przypadki że auta uszkodzone i naprawione trafiają do salonów.

M@rio

#3 Post autor: M@rio »

nukwa pisze:Byłem dzisiaj w ASO Opla; zdecydowano usunąć problem w ramach gwarancji :)
no to szczęście w nieszczęściu że chcą to zrobić no ale na powłokę jest bodajże 7 lat gwarancji to łaski nie robią a skoro naprawiają to pewnie zbadali czy nie jest jakiś obity wcześniej :|

nukwa

#4 Post autor: nukwa »

no to szczęście w nieszczęściu że chcą to zrobić no ale na powłokę jest bodajże 7 lat gwarancji to łaski nie robią a skoro naprawiają to pewnie zbadali czy nie jest jakiś obity wcześniej :|[

Na perforację jest 12 lat
Na lakier 2 lata
Lakier nie był uszkodzony, coś się dzieje pod lakierem.
Oglądali samochód po zgłoszeniu problemu.
Zaskoczyło mnie tylko, że tak szybko podjęli decyzję o naprawie gwarancyjnej.
W przypadku poprzedniego samochodu (Nissan Tino) -rdzewiejące drzwi (powszechnie znany problem) ASO robiło problemy, czekałem trzy tygodnie na decyzję centrali Nissana.
A tu 10 minut i już robimy.
Dlatego wydało mi się to dziwne, być może nie byłem pierwszym z tym problemem.

kubik_CDTi

#5 Post autor: kubik_CDTi »

Dobrze Ci się wydaje.
Bąble na klapie nie są odosobnionymi przypadkami.
Pozdrawiam

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#6 Post autor: Lorry »

Ja tam na samy dole klapy coś mam małego, ale to od odprysku kamienia i po tej zimie widze że listwa chromowana ma kilka odprysków i zacieki rude spod niej się robią, ale to akurat częste przy tego typu listwach( vide Astra H; Civic 7gen.)

Generalnie tragdii nie ma. Ja niestety tych gwarancji już nie mam bo poprzedni właściciel nie robił przeglądów karoserii :/ ale biorąć pod uwage kłopoty lakiernicze w drugim aucie (Astra) to jestem już przewrażliwiony i staram się zapobiegać wszystkiemu w ZB

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#7 Post autor: otko »

ja mam to samo co kolega lorry, też mam rdzawe zacieki po obydwu bokach listwy, a propo jak ro ściągnąc? z zewnątrz czy z od wewnątrz?

vorny

#8 Post autor: vorny »

a mi tam nic nie rdzewieje póki co :)

bondzo001

#9 Post autor: bondzo001 »

Niewiem jak jest w oplu, ale u innych producentow jest tak ze, do poki samochod nie wyjedzie z zakładu do salonu to moga robic co im sie podoba.Na nowo lakierowac,wymieniac,przerabiac,itd :evil2:

kebul

#10 Post autor: kebul »

u mnie rdza pojawiła się wokół spryskiwacza w klapie tylnej :-(
innych ognisk rdzy nie zauważyłem.

lapm

#11 Post autor: lapm »

otko pisze: też mam rdzawe zacieki po obydwu bokach listwy, a propo jak ro ściągnąc? z zewnątrz czy z od wewnątrz?
To rdzewieja podkladki od zaczepow tej listwy... trzeba sciagnac caly plastik na tylnej klapie, bo listwa jest przykrecona chyba z 6 srubami dwa bez sciagania plastiku pozostale sa ukryte pod.
U mnie za to pojawila sie taka kropeczka czarna na tylnej klapie, a do okola lekkie wybulwienie o srednicy ok. 1cm mial ktos cos takiego, jest jakis specyfik na takie cos? :/

nukwa

#12 Post autor: nukwa »

U mnie za to pojawila sie taka kropeczka czarna na tylnej klapie, a do okola lekkie wybulwienie o srednicy ok. 1cm mial ktos cos takiego, jest jakis specyfik na takie cos?

Perforacja, kwalifikuję się pod naprawę gwarancyjną. Miałem to samo.
Domowymi metodami nie zrobisz tego ładnie, tylko lakiernik.
Jeżeli na estetyce Ci nie zależy to należy oczyścić miejsce zainfekowane od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej, zastosować jakiś środek wiążący rdzę, podkład i lakier.

lapm

#13 Post autor: lapm »

nukwa pisze:
Perforacja, kwalifikuję się pod naprawę gwarancyjną.
A jak to wyglada z gwarancja na perforacji, mam rachunek zakupu z Wloch, czy obowiazuje tez w PL, czy trzeba robic jakies przeglady bo sie straci tez ta gwarancje 12 lat to sporo...

olo

#14 Post autor: olo »

też mam problem na klapie właśnie po zimie. auto 2006r z włoch brak obowiązkowych przeglądów i polskie aso ,, sam se napraw,, :cry:

Anony Mous

#15 Post autor: Anony Mous »

Lamp będę jutro dzwonił do aso bo na klapie też coś znalazłem :(. Ma FV zakupu auta w belgii i wypełnioną książkę. Zobaczymy co powiedzą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”