Cieknie pod silnikiem, rdzewieje..

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
adash0

Cieknie pod silnikiem, rdzewieje..

#1 Post autor: adash0 »

Witajcie..

Mam już doła.. Kupiłem we wrześniu 2014 auto, a nie miałem niestety miesiąca bez mechanika. Znów mi coś cieknie po czterech dniach stania w weekend na parkingu.. Nie mam już sił do tego. Myślę nad sprzedażą tego opla, bo jest to moje pierwsze auto a za 7tyś to już dołożyłem 1tyś po kupieniu. Zrobiłem zaprawki na zimę i znów rdza wychodzi, a gdybym nie zrobił to pewnie była by już dziura tu i tam.. W zimie ciężko odpalał, a teraz sika nie wiem z jakiego powodu. Nie wiem poradźcie coś dobrym słowem, bo opadam z sił, a nie mam kasy na ciągłe remonty.. :|

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Przyjacielu nie panikuj. Odkręcić płytę pod silnikiem i popatrz sobie. Cokoleiekeby Ci ciekło to będzie ubywać tej tajemniczej cieczy. Zatem sprawdź sobie na początek poziom płynu chłodniczego, poziom oleju i czy Ci mu chlapie zbyt dużo paliwa. Innych możliwości nie ma. Nie ma rzeczy niemożliwych. Jest piękna pogoda to możesz poświęcić godzinkę na dokładne oględziny. :piwo:

adash0

#3 Post autor: adash0 »

No właśnie to magia cieczy..

Dzięki ;)

ukasz

#4 Post autor: ukasz »

Weź na palec i spróbuj. Jak słodkie to płyn chłodniczy. Chłodnice lubią się rozszczelniać.
Sprawdź też płyn do spryskiwaczy. Mi kiedyś w Oplu też lało się pod spodem. Okazało się, że wężyk od spryskiwacza pękł. ;)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 20:52 przez ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

adash0

#5 Post autor: adash0 »

Płyn do spryskiwaczy to akurat wiem jak wygląda. Cieknie mi pod cylindrami. Miałem z dwa miesiące temu wymienianą uszczelkę, może ona padła znowu. A i tak myślę o sprzedaży, bo jeszcze zaraz mi pompa pójdzie i auta nie będę już miał. A próbować smaków samochodu to nie dla mnie.

ukasz

#6 Post autor: ukasz »

Żeby sprawdzić co się stało musisz najpierw określić co Ci wycieka. Olej, płyn chłodniczy, płyn do spryskiwaczy, benzyna, płyn hamulcowy, a może płyn od wspomagania?
Pytasz na forum co to może być za usterka, a nam raczej ciężko będzie to określić nie wiedząc co Ci wycieka.
Tak jak napisał kolega jarecki69, sprawdź, której cieczy Ci ubywa. ;)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 15:51 przez ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

franc

#7 Post autor: franc »

witam
adam ja mam zafire jóż 2 lata dołożyłem do niej nie licząc eksploatacji prawie 3 tyś. ale i tak szybko jej nie sprzedam wiem co mam
życzę ci więcej cierpliwości dasz radę pozatym auto masz nienajmłodsze :piwo:

adash0

#8 Post autor: adash0 »

oleju mi ubywa, bo miałem pusto prawie.. w tym momencie czekam na mechanika jak będzie miał czas, bo auto potrzebuje codziennie, wiec sam go nie rozbiorę. Jestem elektrykiem i sam w aucie elektrykę zrobię i robiłem, ale mechanika to już dla mechanika :roll:

dzięki za info
franc pisze:auto masz nienajmłodsze :piwo:

właśnie... to mnie też dobija, bo po znajomości załatwiane auto i tak załatwione, ale i tak chyba lepiej niż jakbym sam szukał i kupił, bo nie znałem się na tym aż tak jak potrzeba.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 21:37 przez adash0, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Luko »

Podjedźże do mnie pod garaż, poświecimy i może znajdziemy skąd i dlaczego cieknie.
Napisz PW to się umówimy w któryś dzień. Przynajmniej nie będziesz musiał płacić :)
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”