[A] Problemy związane z szybą przednią (czołową)

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ZAKROPIOLO

#46 Post autor: ZAKROPIOLO »

jakieś 15 cm i na razie sie nie powiększa......kutwa mać....

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#47 Post autor: MieHor »

Kiedyś miałem już podobny przypadek - zachciało mi się oznakować szyby - zrobiono mi to na dole szyby po środku (nad podszybiem) i zanim dojechałem do domu od miejsca znakowania po przekątnej pojawiła się rysa długości ok. 12-15 cm. Oczywiście reklamowałem usługę, ale warsztat znakujący zrzucił całą winę na mnie (bo ja wybrałem to miejsce). Pojechałem do szklarza, a tam stwierdzili, że można to pęknięcie zahamować. I przystąpili do dzieła - na samym końcu pęknięcia wykonali mikroskopijną dziurkę, następnie jakimś przyrządem wywołali naprężenie szyby aby do powstałej w ten sposób szczeliny wpuścić specjalny klej. Po ok. 1 godzinie zdjęli te przyrządy, usunęli nadmiar kleju. Z tak naprawioną szybą jeździłem ok. 2 m-cy, kiedy to podczas trasy wpadłem przednim kołem do dość sporej dziury, nastąpiło tąpnięcie i natychmiast od miejsca naprawy rozeszły się co najmniej trzy następne rysy, ale już do samej góry. Nie pozostało mi nic innego jak wymiana szyby na nową. Wniosek: chyba nie opłaca się naprawiać szyb, bo efekty mogą być krótkotrwałe i podnoszące koszty.

ZAKROPIOLO

#48 Post autor: ZAKROPIOLO »

Zobaczymy czy będzie się powiększać.....ale, żeby tak sobie poprostu....nie wiem czy nie potraktować tego jak uszkodzenia pojazdu w wyniku ubytku w nawierzchni...emblemat hopla z kołpaka też spadł......

kicaj

#49 Post autor: kicaj »

ZAKROPIOLO pisze:Zobaczymy czy będzie się powiększać
jak chcesz wymieniac szybe to czekaj
ZAKROPIOLO pisze:nie wiem czy nie potraktować tego jak uszkodzenia pojazdu w wyniku ubytku w nawierzchni
musialbys na miejscu zdarzenia zrobic zdjecia dziury, wezwac policje, ale i tak bedzie ciezko...

ZAKROPIOLO

#50 Post autor: ZAKROPIOLO »

Przed chwilą dzwoniłem do 2 zakładów.........pęknięcie od krawędzi, nie nadaje się do naprawy.........

Zdzich

#51 Post autor: Zdzich »

MieHor pisze:Z tak naprawioną szybą jeździłem ok. 2 m-cy,
Z moich doświadczeń wiem że sens mają tylko naprawy punktowe po kamykach.
Pęknięcia liniowe po jakimś czasie ruszają dalej , a i dobry rzemieślnik nie będzie tego polecał

boogoo

#52 Post autor: boogoo »

Ja bym zrobił zdięcie auta,tak aby było widoczne pęknięcie(żeby przy sprzedaży nie mamrali,że bite ;) ).Następnie wymienił szybę na nową-350zł z robotą.I cieszysz się podczas jazdy w deszczu klarem i przejrzystością szybki.Ta stara ma pewnie wiele śladów z kamieni i piasku,więc jaj zmatowienie może wkurzac na deszczu wieczorem. 8)

kubik_CDTi

#53 Post autor: kubik_CDTi »

Tak samo mi pękła w starej zafirze,
nie ma co płakać,trzeba zmieniać i cieszyć się czystą szybą bez rys.
Pozdr.

ZAKROPIOLO

#54 Post autor: ZAKROPIOLO »

Boogoo, masz na myśli szybę atermiczną za 350? Widziałem zwykłe na allegro za 200 + wymiana?...
Nie robię z tego faktu tragedii, ale wkurza mnie to, że jadąc sobie, tylko dlatego, że są dziury w jezdni, muszę ponosić takie koszty.

KOPERNIK

#55 Post autor: KOPERNIK »

ZAKROPIOLO, nie oglądaj się tylko wymieniaj..
U mnie było to samo jak dostałem kamieniem w dół szyby i też rysa poleciała z 12cm i jeździłem z tym 3m-ce i też poleciało dalej.Także nie ma sensu trzymać tego a jeszcze jak na wariata trafisz (policjanta) to Ci dowód zabierze rejestracyjny i Koszty wzrosną podwójnie...

Najgorsze jest to że na następny dzień po wymianie mojej szyby dostałem znów kamieniem :evil: tym razem w środek szyby ale na razie nic się nie dzieje..pozdrawiam

kubik_CDTi

#56 Post autor: kubik_CDTi »

Niestety na naszych drogach cała buda chodzi i traci sztywność,potem bach.
Rozpórka na przednią oś wskazana.
Pozdrawiam

boogoo

#57 Post autor: boogoo »

ZAKROPIOLO pisze:Boogoo, masz na myśli szybę atermiczną za 350? Widziałem zwykłe na allegro za 200 + wymiana?...
Nie robię z tego faktu tragedii, ale wkurza mnie to, że jadąc sobie, tylko dlatego, że są dziury w jezdni, muszę ponosić takie koszty.
Wiem o czym piszesz 8) .Od razu pomyślałem o skarżeniu właściciela drogi,ale nie sugeruję,bo droga ciężka i po fakcie późno.
A cena atermicznej....no fakt zapomniałem ;) pozdro

Cezar

#58 Post autor: Cezar »

no to mam dzis od rana zly dzien zoska stoi nieruchomo przy 160 km/h wyskoczył mi bażant szyba oczywiscie roztrzaskana ze ledwo co kolwiek widac. ciesze sie chociaz z tego ze niewpadł do srodka ! :P

gitesior

#59 Post autor: gitesior »

Nie opłaca się naprawiać pęknięcia bo i tak dalej będzie z czasem pękać a jeszcze za pękniętą szybę można dowód stracić niedawno wymieniałem szybę przednią koszt ok 370zł razem z wymianą i spokojnie jeździsz, naprawa też nie jest za darmo zastanów się

bondzo001

#60 Post autor: bondzo001 »

66 pln na rok place w pzu.
28.04 wymienialem szybę.Przyjechali do domu,cała akcja trwała jakies 40 minut,po 3 godz, moglem juz jechac zofia.
Gwarancja na montaz 12 mc. :mrgreen:
Jak sie pytalem w warsztacie specjalizujacym sie wymiana szyb,
to chcieli 500pln,sama szyba 370pln, :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”