Wymiana, naprawa CIM

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#61 Post autor: MIRKO8 »

myślę, że chodzi o to kółeczko z magnesem (wielkość jak 20 groszówka) drugie jest mosiężne duże (około 6 cm średnicy) i z dziurkami ,które zakrywa to małe.
MIRKO8

ldawid

#62 Post autor: ldawid »

@rostex, @up-tak, dokładnie o to kółeczko z magnesikiem chodzi :>

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#63 Post autor: rostex »

ldawid pisze:@rostex, @up-tak, dokładnie o to kółeczko z magnesikiem chodzi :>
Ok, podpowiedz jeszcze czy ośkę tego kółka wystarczy tylko wypchnąć od tyłu, jest ją widać na tylnej obudowie? Próbowałem kiedyś podważyć to kółko od wierzchu i nie poszło.

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#64 Post autor: MIRKO8 »

cienki gwoździk i od spodu , czuli od strony czarnej obudowy młoteczkiem panie, młoteczkiem :lol:
MIRKO8

Awatar użytkownika
szymon1977
Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:54
Lokalizacja: Blackpool UK
Model:

#65 Post autor: szymon1977 »

Z tego co widzę to klasyka, na razie przestał działać klakson. Więc prawdopodobnie wymiana CIM przede mną.

1. Jak sprawdzić, czy to CIM?

2. Czy tylko u Opla można kupić nowy CIM, czy są zamienniki?

3. Czy warto kupić zamiennik i jakiej marki?

4. Czy opel wprowadził DO STARSZYCH ZAFIR nowy model CIM pozbawiony wad, czy oferuje ten sam, który po kilku latach znów się rozejdzie (bo domyślam się, że nowsze Zafiry mają nowy moduł)? Ewentualnie czy nowy CIM pasuje do starej Zafiry? No i jak przy zakupie rozpoznać nowy model CIM.

5. Czy Vauxhall prowadził lub prowadzi akcję serwisową wymiany CIM?

6. No i ile może kosztować nowy CIM, i wymiana. W UK to chyba jedynie w grę wchodzi autoryzowany serwis.
-----
PS.:
Nie działa klakson. Regulacja podświetlenia, kręcenie kierownicą, liść od spodu - nic nie pomaga. Nie mam za to problemów z pozostałymi przyciskami na kierownicy. Żadnych cyrków z trąbieniem na zakręcie także nie ma. Po prostu nie działa i ch...

Jeżeli wcisnę przycisk klaksonu słychać za to cyknięcie ze skrzynki z bezpiecznikami/przekaźnikami. Czy oznacza to, że CIM jest ok i do przekaźnika dochodzi to co ma z CIM dojść?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#66 Post autor: Zdenek2007 »

Wydaje się że to raczej problem z samym klaksonem. Na początek sprawdź podłączenie kabelków do samego klaksonu.

Awatar użytkownika
szymon1977
Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:54
Lokalizacja: Blackpool UK
Model:

#67 Post autor: szymon1977 »


Spox5
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2014, 06:32
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#68 Post autor: Spox5 »

Również Ja chciałbym spróbować reanimować mojego CIM'a. Czy w związku z tym przed wymontowaniem go, muszę o czymś pamiętać jak np. odłączyć akumulator, wylogować CIM? Czy po prostu na "pałę" go wyciągnąć?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#69 Post autor: Zdenek2007 »

Spox5 pisze:Również Ja chciałbym spróbować reanimować mojego CIM'a. Czy w związku z tym przed wymontowaniem go, muszę o czymś pamiętać jak np. odłączyć akumulator, wylogować CIM? Czy po prostu na "pałę" go wyciągnąć?
ODŁĄCZENIE AKUMULATORA TO PODSTAWA!!! Wybaczcie że krzyczę :) CIM-a nie trzeba wylogowywać, delikatnie wyciągasz poduchę, odkręcasz kierownicę, demontujesz osłony pod i nad kierownicą i CIM-a masz na przysłowiowym widelcu, itd.

5kt
Przeglądacz
Posty: 90
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:38
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#70 Post autor: 5kt »

Mam do wymiany moduł CIM. Co polecacie: kupić nowy za ponad 500 zł, czy używany?
Z tego co czytałem na forum to w przypadku używanego musi być od 2007 r. (czyli nowsza wersja, moje auto jest z 2006 r.), musi być wylogowany i z tempomatem (taki mam teraz).

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#71 Post autor: drahe »

Każdy cim obsługuje tempomat.
Używkę wylogowaną kupisz za 100-300zł.Kupuj tylko 2007 wzwyż.
Zależy kto ci to będzie robił jak potrafi wyciągnąć kod w dobrej cenie to może się bardziej kalkulować kupić niewylogowany.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 08:39 przez drahe, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

5kt
Przeglądacz
Posty: 90
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:38
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#72 Post autor: 5kt »

A gdzie w OP-COMie można odczytać nr części modułu CIM? Gdzie dokładnie trzeba wejść, czy w podwozie - CIM? Na razie nie odkręcałem CIMa, a chciałbym poszukać w sieci, ale nie wiem jaki nr części GM. Chyba, że nr ten nie ma znaczenia.
Znalazłem coś takiego, ale nie jestem pewien:
http://sklep2.equatro.ogicom.pl/modul-c ... wnicy.html
Czy to ten nr 93183451?

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#73 Post autor: drahe »

Ja bym szukał w nadwoziu :D
Tak to jest ten numer.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

5kt
Przeglądacz
Posty: 90
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:38
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#74 Post autor: 5kt »

Ale czy to koniecznie musi być ten sam nr? Czy inny nie będzie pasował?
Są różne do Zafiry B np. 13250226, 13276157, 13306115, 13197719, 13276158, 93184341, itd.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#75 Post autor: drahe »

Niekoniecznie.
Szukaj tych po 2007r koniecznie z obsługą ESP bo nie wszystkie obsługiwały.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”