[B]Hamulce

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
adasko

#61 Post autor: adasko »

Dokładnie, pewnie to niski stan plynu hamulcowego :idea:

Nikoś

#62 Post autor: Nikoś »

Dziękuję koledzy za szybką odpowiedź :) w między czasie znalazłem info na ten temat i zgadza się to z waszymi odpowiedziami :)
Wynika że mam za niski stan płynu hamulcowego :(
Teraz muszę go uzupełnić i teraz pytanie czy sugerować się kolorem płynu czy tylko klasą DOT 4? :/

1fikol

#63 Post autor: 1fikol »

Mihó pisze:Zafira B ma "akustyczny czujnik zużycia". Jest to kawałek blaszki ugiętej pod kątem prostym. Gdy klocek zaczyna się kończyć blacha krawędzią szoruje po tarczy - coś jak igła w gramofonie, ale szerokości 10mm ;)
wlasnie niedawno sie zastanawialem co to za gramofon gra mi na skrzyzowaniach..... :lol:
do wymiany klocki razem z tarczami-bajka-nawet dla laikow

Nikoś

#64 Post autor: Nikoś »

Płyn uzupełniony i problem znikł :) dzięki za pomoc :)

jmeissner

#65 Post autor: jmeissner »

Witam,

Padła mi pompa hamulcowa i teraz poszukuję używanej (za nową wołają 500 zł a po wymianie 5 dni temu tarcz i klocków nie za bardzo chcę dokładać kolejną sumkę do wydatków).

Czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy pompą z 1.9 a moją? (mój silnik to 2.2 Direct)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#66 Post autor: Bodek »

jmeissner pisze:Witam,

Padła mi pompa hamulcowa i teraz poszukuję używanej (za nową wołają 500 zł a po wymianie 5 dni temu tarcz i klocków nie za bardzo chcę dokładać kolejną sumkę do wydatków).

Czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy pompą z 1.9 a moją? (mój silnik to 2.2 Direct)

Pozdrawiam
Wygląda, że w ZB są dwa rodzaje:

Obrazek

dla programu stabilizacji i bez programu stabilizacji

Dla:

Numer katalogowy: 558148
Nazwa części: CYLINDER H
Cena netto*: 758,00
Cena brutto*: 932,34

Bez:

Numer katalogowy: 558177
Nazwa części: CYLINDER H
Cena netto*: 1 088,00
Cena brutto*: 1 338,24

ceny są z ASO.

Dla pewności zapytaj w ASO Opla.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

DragoARM

#67 Post autor: DragoARM »

Witam wszystkich.

Kilka dni temu doświadczyłem dziwnego zachowania mojej zośki, podczas jazdy auto samo zaczęło hamować i to dość gwałtownie, do tego stopnia że z bliska przyjrzałem się znaczkowi na kierownicy :shock: , powtórzyło się to już kilka razy, dziś zauważyłem kolejny objaw po zaparkowaniu (auto zamknięte) nadal palą się światła stopu, odciągnąłem pedał hamulca nogą do góry i światła zgasły (pedał podniósł się o dobre 2 cm - do tej pory nigdy nie był w takiej pozycji zawsze wyżej), czy jest to możliwe że pedał z jakiś powodów (jakich ?) nie odpuszcza podczas jazdy i któryś z systemów ABS/ESP samoczynnie załącza hamowanie (sadzi że hamuje bo światła się palą a faktycznie auto przyspiesza), co może być tego przyczyna i gdzie szukać usterki, bo taka jazda jest co najmniej niebezpieczna, auto hamuje samo w najmniej odpowiedniej chwili

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#68 Post autor: Czesław »

Podejrzewałbym serwomechanizm sprawdz czy nie słychać gdzieś syczenia na zgaszonym silniku :/
czesiek_ze

franc

#69 Post autor: franc »

grzegorz idąc tropem cześka serwo jest wspomagane podcisnieniem może jakisprzewód jest gdzieś nie chalo

Awatar użytkownika
DzidekGb
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2014, 08:55
Imię: Dzidek
Lokalizacja: Repty Sląskie/UK
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer

#70 Post autor: DzidekGb »

...ja ma takowe pytanie bo nie chce z tego powodu zdejmować tylnego zacisku w ZB
Jak wszyscy wiemy żeby schować tylny tłoczek musimy go wciskać i jednocześnie wkręcać zgodnie z ruchem zegara :) Tłoczek ma wcięcia specjalnie do założenia przyrządu który go wkręca...
Ja potrzebuję wymiary tłoczka i jak się da tych wcięć ( potrzebny mi wymiar od jednego do drugiego ). Mam przyrząd co ma wypustki 22mm i 32mm , nie wiem czy będzie dobry.
W razie czego jak będę miał konkretny wymiar to sobie to przerobię i z gotowym przystąpię do zmiany tarcz z tyłu.

u99artur
Mieszkaniec
Posty: 213
Rejestracja: 12 lut 2015, 21:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: costam
Gender:

#71 Post autor: u99artur »

rolando - Nie wiem jakie mam, bo te które są przyjechały z samochodem z Niemiec są w dobrym stanie... nie będę się mądrzył, bo mechanikiem nie jestem, ale na pewno jest część ludzi, która kupuje firmowe, najlepsze, najdroższe... ja w tym względzie wyznaję taką zasadę - idę do sklepu motoryzacyjnego i mówię, że do tego i tego poproszę klocki czy tam tarcze czy komplet i najczęściej mają 3 typy w 3 cenach i zawsze biorę te ze środka :) a kto je robił to mam głęboko... ;)

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#72 Post autor: SD72 »

Chciałbym zapytać jakie macie u siebie założone tarcze i klocki hamulcowe?
Moze pomoze ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3143

Awatar użytkownika
DzidekGb
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2014, 08:55
Imię: Dzidek
Lokalizacja: Repty Sląskie/UK
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer

#73 Post autor: DzidekGb »

Ja założyłem tarcze firmy PAGID do przodu 308mm i do tyłu 278mm.
Do docierania tarcz poszły stare oryginalne GMy - po 1000km założyłem nowe klocki firmy APEC
Jest świetnie...nic nie piszczy a skutki hamowania bardzo dobre nie wyczuwalne na kierownicy nawet przy schodzeniu z dużych prędkości.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#74 Post autor: Crazy »

ceki70 pisze:Obstawiam , że to zaciski od klocków . Dziś pisk był bardziej słyszalny przy dojazdach do miasta , w ruchu miejskim, ustaje gdy przyciskam hamulec . Dodatkowo w poprzednim aucie miałem podobnie z tym ,że tam nie było psów tylko drgania w kierownicy przy hamowaniu i gorący lewy-przedni alus i zapowiadało się kompletna wymiana kloców idt. ale skończyło się zestawie naprawczym do zacisków .

A jak wy obstawiacie?:
- piski w ruch miejskim<przy 120 kilometrach nie słychać > i znikające po naciśnięci pedała hamulca.
- pisk dobiega z tyłu , za kierowcą
- ciepła tylna lewa felga, pozostałe zimne

Linki tych pisków :

https://youtu.be/6OMPYSMfXGM

https://youtu.be/eR5U0a3ejT0
Sprawdź dokładnie ten zacisk lewego tyłu
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 21:24 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: rafant4011 »

Dawid dobrze prawi, również obstawiam zacisk tym bardziej że robi się ciepła felga...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”