Jakie macie spalanie Zośki 1,6_1.8 na benzynie - LPG?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Cezar

Ile spala wam 1.6 16v

#1 Post autor: Cezar »

11 miasto dosc czesto wieksze obroty / 9 trasa przy 100km/h 140km/h i wiecej KATASTROFA !! z 15 co najmniej jestem przerazony jak jezdze w dlugie trasy to wiadomo trzeba te 140 conajmiej jechac... wam tez tak przy tej predkosci ??

tomekuza

#2 Post autor: tomekuza »

Po mieście średnia w zimę 11.5 z tym że do 4 biegu najwyżej (cóż takie miasto) :P
Jazda mieszana 50/50 trasa 80-120/h/miasto do 4 biegu 9-10 na 100km
Trasa 80 do 130 i tu niespodzianka przy lagodnej jeździe bez zbytecznych przyspieszeń itp. 6.5-7.5, oj żeby zawsze tak było :(

Niestety kolego Ecotec nie ma nic wspólnego z ekonomią a i z ekologią to też wątpię co było chyba w założeniach konstruktorów, na razie testuję jazdę na shell v-power zobaczymy czy są różnicę. W każdym razie przy twojej raczej dynamicznej jeździe z tego co piszesz to średnia 10 nie wyjęta.

pozdrawiam.

darkp1

#3 Post autor: darkp1 »

Flakun pisze: Bez żony spalanie nie wiedzieć czemu idzie w górę a podobno baba z wozu koniom lżej i tak - 9 w mieście 8,5 mieszany 8 trasa (bez zwracania jakiejś szczególnej uwagi na stan prędkościomierza)
Bez żony noga cięższa ;)

tomekuza

#4 Post autor: tomekuza »

A u mnie jak żona jeździ to niestety spalanko do góry, no i tutaj cociaż żona koło 60 a ja ponad 100 to faktycznie koniom lżej :lol:
A tak na serio to w 1.6 B jest już chyba twinport czy jakoś tam, to chyba całkiem inna konstrukcja od ecoteca? U mnie 8,5 w mieście jest nie do osiągniecia, chyba że latem i ze wzrokiem wlepionym w komputer.

Cezar

#5 Post autor: Cezar »

wydaje mi sie ze 1.8 bedzie palił mniej albo chociaz tyle samo a po drugie w 1.8 to i mniejsze obroty zeby pociagnal bude. ja jak swoim jade to przy normalnej jezdzie zmieniam biegi przy 3.5 tys jak chce wypszedzic to na 4 bieg 4.5 tys i wtedy jakos idzie od tego roku jak mam ta zafire to uwazam ze ma za maly silnik zaluje ze nie kupilem 1.8 :/
no cóż chcesz jezdzic tankuj ZOCHA to lubi :mrgreen:

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#6 Post autor: QRZOL »

1.8 pali ciut mniej od 1.6 ....zimą mieszczę się 9,5 po miescie, a latem zamykam się 8.0 - 8.5 miasto.... :)
Obrazek

lukasus9

#7 Post autor: lukasus9 »

No to kolego qrzol, pogratulować takich osiągów :!: Ale wydaje mi się, że albo Twój komputer ma spory margines błędu albo prędkość średnia po mieście nie przekracza 40 km/h ;) Bo przy takim motorze to "trochę" zbyt małe zużycie...

kris

#8 Post autor: kris »

Pogratulować... heh. Ja w zimę nie przekroczyłem jeszce 8.5 przeważnie koło 8.0 latem jakies 7.5. W cyklach mieszanych oczywiście. W trasie w zime 7.5 w lato 7 albo poniżej.
Jak tu widzę nie ma najmniejszego sensu silnik 1.6., Nie doś że więcej pali to słabszy jak na taki duży samochód.

tomekuza

#9 Post autor: tomekuza »

To wszystko zależy chyba gdzie się jeździ i jak. Miasto miastu nie równe, tak jak pisałem wcześniej w moim mieście nie ma gdzie 4 włożyć a i kręcenia jest sporo. A już w takim Krakowie (niby też miasto) ;) , dziur trochę więcej ale i na piatce da rade trochę pojeżdzić.
Wszystko wyjaśniłby test w jednakowych warunkach i przy jednakowej prędkości, tak jak to robi producent i wtedy wyniki mogłyby się okazać zbliżone do fabrycznych.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#10 Post autor: Lorry »

W KrK to i 6 idzie zapiąć :lol:

Mi moje zawsze coś tam załadowane 2.2 pali w mieszanym zimowym z boxem z przewagą trasy65% i 35% miasto przez ostatnie 1800kkm ok 9.1 l wiec jak dla mnie nieźle.

Przy zdecydowanie wiekszej ilości miasta do 10.8l

Z tym że to direct jest ;)

Cezar

#11 Post autor: Cezar »

moim zdaniem ta roznica wynika glownie z tego ze np. 1.8 jadac 100 km/h ma obroty troche miejsze od 1.6 tez jadacej 100 km/h i co za tym idzie nie zyłujemy az tak silnika w 1.8 wiec pali miej...

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#12 Post autor: QRZOL »

Może coś w tym jest kolego arek2185 :)
Obrazek

Cezar

#13 Post autor: Cezar »

dzis sprawdzilem jadac 100km/h mam obroty 3000 tys oczywiscie na 5 biegu w 1.6 niech ktos sprawdzi ile ma w 1.8 przy 100 km/h jestem bardzo ciekawy...

kris

#14 Post autor: kris »

w 1.8 dokładnie 3000 nie jest tylko jakieś 3100 mniej więcej.

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#15 Post autor: QRZOL »

tak jak kolega kris napisał w tych granicach 3000 - 3100 :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”