Błąd P2279 - nieszczelność w układzie dolotowym

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#136 Post autor: spectroB »

Jamison pisze:egr zamontowany nowy kolektor wyczyszczony to znaczy kanaly od egr i przepustnicy bo nic wiecej raczej nie mozna z kolektorem zrobic? Chyba ze,jest jakis preparat ktory dodaje sie do paliwa ale nie slyszalem nie mam pomyslow :mysli:
U mnie powodem p2279 okazały się klapy zawirowań a dokładnie luz na ich łożyskowaniu. Po ich wjb i zaślepieniu mam święty spokój.

Jamison

#137 Post autor: Jamison »

Zastanawiam sie nad tymi klapami moze tam problem .choc z drugej strony kolektor mam roczny w zeszlym roku wymieniany.
Tak szybko by padl?

stachu1
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 04 cze 2013, 10:28
Imię: Stachu
Lokalizacja: Poznań okolice
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#138 Post autor: stachu1 »

https://www.youtube.com/watch?v=D_ectjSZPhE

taki i inne preparaty, ale nie wiem na ile to działa i czy nie szkodzi?

Jamison

#139 Post autor: Jamison »

stachu1 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=D_ectjSZPhE

taki i inne preparaty, ale nie wiem na ile to działa i czy nie szkodzi?


Wlasnie ciekawe co sie stanie gosc na filmiku mowi ze,silnik moze zmieniac obroty podczas aplikacji.kiedys z kumplem stosowalismy cos podobnego do forda galaxy 2.8 bezyna v6 tam silnik malo co nie wyskoczyl takie doladowanie dostal.
dzieki serdeczne ale narazie nie skorzystam z tego wynalasku. :piwo: za dobre checi pozdrawiam.
szukam dalej :mysli:

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#140 Post autor: Robert LTM »

u mnie błędem 227911 był uszkodzony boost sensor a komputer wykazywał cuda :shock:
czytał o małym ciśnieniu i miałem dość szukania nieszczelności i kolejnego czyszczenia egra i przepustnicy wymieniłem na ryzyk fizyk czy to wogóle to i problem znikł :mysli:

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#141 Post autor: spectroB »

Robert LTM0154 pisze:u mnie błędem 227911 był uszkodzony boost sensor a komputer wykazywał cuda :shock:
czytał o małym ciśnieniu i miałem dość szukania nieszczelności i kolejnego czyszczenia egra i przepustnicy wymieniłem na ryzyk fizyk czy to wogóle to i problem znikł :mysli:
w sumie racja... ale jeżeli by przekłamywał to czy nie wariowałaby przepustnica?

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#142 Post autor: Robert LTM »

wariować nie wariowała ale miałem takie dolegliwości...
zapalam auto jadę sobie jak by nigdy nic nawet powyżej dopuszczalnej ale jak trzeba było przyhamować silnikiem np żeby zwolnić tak kicha... auto jechało ale jakby miało ze 100km mniej :> mogłem sobie cisnąć redukować biegi a on nie chciał nawet pod górkę wjechać normalnie masakra ale wystarczyło stanąć i włączyć i wyłączyć auto i jakiś czas był spokój do kolejnego hamowania silnikiem i dalej to samo nie wiem może włączał się tryb awaryjny ale grunt że już mu przeszło :lol: a każdy gadał że dziura gdzieś jest całe szczęście znajomy magik znalazł kleszcza bo ja się poddałem i mówię ile będzie kosztować trudno ale nie będę się wku.. :evil: jadąc spokojnie z rodzinką :>

Jamison

#143 Post autor: Jamison »

Panowie i panie tak jak pisałem brak mocy spadła jak hamowałem silnikiem,oświecala sie kontrolka silnika.Po skasowaniu błędu P2279 wszystko wracalo do normy do czasu,czyli do nastepnego hamowania silnikiem na wiekszym odcinku np z gorki.Wymieniłem EGR-a przepustnica została wyczyszczona.Spoko niby sie poprawiło :D na dwa dni.Czas na boost sensor wymiana i spoko wszystko gra po 2 dniach to samo skasowałem błąd i ok.Puźniej jeszcze raz zaświeciła mi sie kontrolka po skasowaniu błędu od tygodnia jest spokuj.Teraz nasowa sie pytanie czy komputer musiał nauczyć sie wymienionych cześci. :?:

raiden

#144 Post autor: raiden »

Czołem koledzy, wczoraj też moją Zosię dopadło zamulanie do 2000 rpm przechodzące momentami w szarpanie oraz błąd 2279. Po przekopaniu forum i przeanalizowaniu kilku rzeczy opiszę jak pozbyłem się problemu.

- wczoraj auto dostało zamuła, wyskoczył check i wspomniany błąd. Po zgaszeniu i odpaleniu sytuacja wracała do normy ale na około 5 min. Po powrocie do domu, forum, czyszczenie boost sensora - wykluczyłem egr bo jeżdżę z zaślepką 100%. Boost sensor wyczyszczony, problem nadal istnieje, przejrzane przewody, intercooler cały, wężyki podciśnienia całe, pompa vacuum zaciąga jak trzeba, myślę nic tylko elektrozawór od sterowania turbiną szlag trafił, bo nawet przy dodawaniu gazu nie było słychać turbo na całym zakresie rpm-ów (a turbo niedawno regenerowane). Na OP-COMie test elektrozaworu wypadł pozytywnie, wszystkie parametry w normie. Skasowałem błędy i z tematem do rana. Po wykasowaniu auto zachowywało się normalnie, nic nie wyskakiwało.

- rano wycieczka do teściów i po około 2 km znowu zamuła, nie jest dobrze. Postanowiłem pochylić się nad egrem, bo w 90% przypadków opisywanych na ZKP, VK, OPEL24 , ELEKTRODA, wychodziło, że to właśnie ten nieszczęsny egr. No ale, przecie zaślepiony mam, więc o co kaman?! Raz kozie śmierć, wypiąłem wtyczkę od egr'a i... problem zniknaą tak szybko jak się pojawił. Biorę omomierz w garść a ten pokazuje pływającą rezystancję (norma dla cewki to około 4,5 Ohma). Tu Cię mam skurczybyku! Okazuje się, że ECU pogłupiało przy rozwalonej cewce i sygnalizowało taki, a nie inny błąd. Po odpięciu wtyczki autko hula jak trzeba i zbiera się od samego dołu i tylko wywala ECN 040004, CZYLI OBWÓD EGR PRZERWANY, co mi nie przeszkadza bo po kilku kilometrach kontrolka znika mimo aktywnego błędu. Zauważyłem też, że serwisówka zapala się jak są 3 błedy silnikowe, natomiast 1 lub 2 - nie pojawia się wcale albo gaśnie po kilku uruchomieniach.

Mam nadzieję, że to info przyda się komuś.

A jak zbiorę odpowiednią sumkę, to wywalę egr programowo, wytnę chwasta i wrzucę chipsa za jednym razem, bo powoli robi się męczące wracanie do tych samych pierdół.

Pozdrawiam!

jareknb

#145 Post autor: jareknb »

Witam wszystkich.Miałem też ten błąd w zimie.Wymieniłem kolektor w serwisie,został też wyczyszczony EGR.Samochód dalej nie chodził tak jak trzeba,wymieniłem elektrozawór podciśnienia ale używany,poprawa była duża,od niskich obrotów rewelacja później już gorzej.
Przyjechałem do Polski i pojechałem do serwisu,powiedziałem co się dzieje że czuję jak auto zamula zwłaszcza na 5 i 6 biegu tzn.podczas przyśpieszania czuć jak raz ciągnie a raz nie jakby turbo się włanczało i wyłączało lub niedostawał powietrza tak jak trzeba.Serwis trzymał auto 2 dni,wszyscy nim jeździli zdiagnozowali tylko jakiś przetarty przewód podciśnienia od DPF-u.Powiedzieli mi że nie ma żadnych błędów i według nich wszystko jest dobrze.Pojechałem do NIemiec i dalej to samo.Kupiłem elektrozawór nowy w sklepie(Pitburg),wymieniłem ale problem nie ustał do końca.Powyżej 2000 obrotów auto nie jedzie tak jak trzeba mam zmienione oprogramowanie i autostradą lecę nawet 220 km/h ale nierospędza się tak jak trzeba coś go hamuje.Mam jeszcze podejrzenia EGRu,że przepuszcza na wyższych obrotach i dostają się spaliny,w serwisie sprawdzali błędy ale chyba nie przejechali się z kompem żeby zobaczyć parametry poszczególnych podzespołów.Dodam jescze że przy 2000 obrotów jest cichy świergot jakby coś zasysało powietrze,na starym elektrozaworze było jeszcze gorzej.Nie wiem co dalej z tym robić,może macie jakiś pomysł.

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#146 Post autor: spectroB »

jareknb pisze:auto zamula zwłaszcza na 5 i 6 biegu tzn.podczas przyśpieszania czuć jak raz ciągnie a raz nie jakby turbo się włanczało i wyłączało lub niedostawał powietrza tak jak trzeba
Co do tego to możemy sobie podać ręce bo też się z tym zmagam :? mało tego, nie mam dpf-a, nie mam egr'a, kolektor bez klap a ciśnienie od turbo jak było zmienne tak jest. Mi się coś wydaje że wina leży po stronie przepustnicy miałem ją kiedyś rozebraną i w środku już obecny był olej, wyczyściłem, uszczelniłem ośkę oringami, złożyłem i niestety efektów brak :cry: Może ty masz jakieś podejrzenia?

jareknb

#147 Post autor: jareknb »

Miałem podejrzenia ale ty je pousuwałeś(DPF,EGR ect.)więc teraz zgupiałem już do końca.
Ta przepustnica dała mi trochę do myślenia,bo najgorzej przymula kiedy docisnę gaz do spodu zwłaszcza na 6 biegu a najmniej kiedy dodaje z wyczuciem.Też to odczułeś?Te objawy faktycznie mogłyby na to wskazywać.A Bosst sensor wymieniałeś? ten zamontowany w kolektorze.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#148 Post autor: spectroB »

BS został tylko wyczyszczony -ale dokładnie. Co do gazu musiałbym to sprawdzić :P

h3l

#149 Post autor: h3l »

Witam.
Mnie też dopadła dziś zamuła... :(
Świeci się cały czas check engine. nie słyszę też aby załączała się turbina - czy to może być przyczyna, że silnik pracuje jest w stanie awaryjnym? Błędy ECN 22795b razem z ECN 038008. Miał ktoś taki przypadek?? Szukałem trochę ale nie znalazłem takiego samego duetu u nikogo innego. w jednym meijscu piszą o świeczkach, w drugim o EGR... nie boję się sam pogrzebać ale nie chciałbym sobie samemu głupiej roboty robić. Poradzi ktoś??
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 23:35 przez h3l, łącznie zmieniany 2 razy.

dampat
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 04 sie 2013, 13:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#150 Post autor: dampat »

Odswierze temat mam taki przypadek silnik 1.9 cdti 150km na jedynce i dwójce jeździ normalnie ale jak wlacze trójkę to przy 3500 obr. wlacza sie błąd P2279-11 i znika jak obroty spadną do 3000. Wyczyscilem egr, przepustnice i boot sensor węże gumowe wyglądają na dobre, gdzie jeszcze mozna szukać przyczyny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”