Filtr Paliwa w mojej Zosi ;)

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Pawwło

Filtr Paliwa w mojej Zosi ;)

#1 Post autor: Pawwło »

Cześć wszystkim zmotoryzowanym :D chce wymienić filtr paliwa w moim samochodziku wiem, że tam się tylko wymienia wkład, ale jak go wymienić?? pewnie już gdzieś był taki temat ale nie umiem go poszukać... :( wiem ze jest jakieś tam ryzyko, że się może zapowietrzyć czy coś, no nie?? POMÓŻCIE!!! :-D

rafi

#2 Post autor: rafi »

Witam należy odkręcić pokrywe filtra wymienić wkład zalać filtr ON , wymienić uszczelki , zakręcić pokrywe i już :P to teoria , a w praktyce to jak nie umiesz to się nie bież. Ja robiłem to już naście razy a jeszcze zdarza mi się wymieniać uszczelke jeszcze raz a to wiąże się z ponownym kupnem filtra. Więc lepiej podjechać gdzieś gdzie wymieniają i masz z głowy. :lol:

Pawwło

#3 Post autor: Pawwło »

No dobrze tylko jak sie do tego zabrac?? ;p

rafi

#4 Post autor: rafi »

Na filtrze paliwa jest taki dekielek a na nim śruba , wystarczy ją odkręcić.

olo018

#5 Post autor: olo018 »

Witam , mam pytanie wymieniałem filtr paliwa tzn chciałem wymienić ale okazało się że nowy filtr Mann P 732x normalnie dokładnie do mojego silnika sprzedawca dobierał jest około 5mm wyższy od starego ,a na starym nie ma żadnych oznaczeń ,i nowy wystaje ponad tą uszczelkę około 5 mm a stary jest równo .
Filtr przepuszczał i nie uzupełniał paliwa ,zeszło do połowy puszki na filtr.
Sprawdzałem to wszystko pasuje po numerach ale w praktyce jest wkład za wysoki .
Koś wymieniał sam to może wie odnośnie wysokości wkładu nowy ma około 96mm a stary 91 90 mm. :?
Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie

Pawwło

#6 Post autor: Pawwło »

oki dzieki Wam ;) POZDRo

rafi

#7 Post autor: rafi »

Witam ja stosuje filtr paliwa firmy filtron nr.PM 936

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#8 Post autor: MieHor »

wg katalogu części do silników diesla o symbolach : X17DTL, Y17DT, Z17DTL, Z17DTH, Y17DTH, X20DTL, Y20DTH, X20DTH, Y22DTR, Y22DTH, Y30DT
można zastosować wkład filtra paliwa o następujących nr katalogowych:
OPEL 08 18 531
GM 58 18 508
GM 58 18 509
Filtron PM 936
Mann P732X
Champion L255/606
Bosch 1457429656

olo018

#9 Post autor: olo018 »

Zamienniki ale się trochę różnią , np filtron PM 936 ma wysokość 92mm a mann P732X ma 96mm ,
A w mojej zośce jest filtr bez oznaczeń ale ma właśnie okolo 92mm ,znalazłem jeszcze Knechta kx 78d i ma 92 mm muszę wymienić albo kupić :/
Bosch ma też 92mm .
Jak miałem astre g 17 dti to wymieniałem filtr na knechta i pasował idealnie, może jakiś błąd a to ten sam numer katalogowy tych filtrów.

zymek

#10 Post autor: zymek »

witam
mam pytanko jak można wmienić filtr paliwa tak żeby nie zapowietrzyć ???

pozdr

olo018

#11 Post autor: olo018 »

Musisz po wyjęciu wkładu i wyczyszczeniu obudowy ,wsadzić nowy wkład i zalać paliwem do pełna i dokręcić pokrywę z momentem 8 nm bo jak za mocno czy za lekko to będzie lać.
To wszystko ,jeszcze nigdy mi się nie zapowietrzył jak tak robię .

zymek

#12 Post autor: zymek »

ok dzieki

olo018

#13 Post autor: olo018 »

Witam ponownie,wymieniłem dziś filtr manna na knechta i knecht jest około 4mm niższy i pasuje dokładnie do mojej zofjii nie wiem czemu wszystkie zamienniki nie mają jednakowej wysokości a są przeznaczone do jednego modelu . :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”