Problemy związane ze światłami cofania

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dejna

#16 Post autor: dejna »

to, że cały czas świecą CI światła cofania mówi bardziej o jakimś zwarciu w układzie... może warto odkręcić klosz i sprawdzić ścieżki na płytce....

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#17 Post autor: twardypt91 »

Świecą się jak kluczyk jest na pozycji II. Zauważyłem to po dzisiejszej jeździe po wyboistej drodze.
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

midas63

#18 Post autor: midas63 »

Witam
Jako że nie mogę zakładać nowych wątków podpinam się pod ten bo jest najbliższy mojego problemu.
Zniknęły mi światła cofania. Żarówki OK, bezpieczniki to samo więc pozostaje czujnik. Poczytałem w googlach i teoretycznie wiem wszystko, nie wiem tylko gdzie fizycznie szukać tego czujnika w mojej zafirze. Może ktoś wrzucić jakieś poglądowe fotki, gdzie to zlokalizować
Autko to zafira A 1.8 16V z 2001 r

sQcha

#19 Post autor: sQcha »

U mnie, problem zniknął sam, ale teraz przestało świecić oświetlenie tablicy rejestracyjnej, podejrzewam poprzerywane kable w przejściu między dachem a klapą, które robią zwarcie, bo pozycyjne z prawej strony (przód i tył) również mi nie świecą, a żarówki sprawdziłem i są OK.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#20 Post autor: Dziadek13 »

midas63 pisze:Witam
Jako że nie mogę zakładać nowych wątków podpinam się pod ten bo jest najbliższy mojego problemu.
Zniknęły mi światła cofania. Żarówki OK, bezpieczniki to samo więc pozostaje czujnik. Poczytałem w googlach i teoretycznie wiem wszystko, nie wiem tylko gdzie fizycznie szukać tego czujnika w mojej zafirze. Może ktoś wrzucić jakieś poglądowe fotki, gdzie to zlokalizować
Autko to zafira A 1.8 16V z 2001 r
Nie wiem jaką masz skrzynie biegów w mojej jest tu.
Obrazek

midas63

#21 Post autor: midas63 »

Dziadek13 pisze: Nie wiem jaką masz skrzynie biegów w mojej jest tu.

Dzięki, namacałem i wymieniłem, wszystko działa :)

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#22 Post autor: guma75 »

midas63 możesz mi podpowiedzieć bliżej gdzie namacać ten czyjnik bo mam to samo u siebie i ten sam rok zośki. Ściągałeś koło ?
GUMA75

midas63

#23 Post autor: midas63 »

guma75 pisze:midas63 możesz mi podpowiedzieć bliżej gdzie namacać ten czyjnik bo mam to samo u siebie i ten sam rok zośki. Ściągałeś koło ?
Koła nie trzeba ściągać, wystarczy ostro skręcić w lewo a czujnik wymacasz na skrzyni ale bardziej od przodu auta. Dwa posty wyżej masz rysunek i tam to dobrze widać. Z niczym nie pomylisz to taka wtyczka z dwoma kabelkami

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#24 Post autor: guma75 »

Namacałem i wymacałem jade kupić i wymieniam :)
Dzięki wielkie :piwo: :D



Czujnik do Zośki 28zł - wymieniony i wszystko gra :) Dzięki jeszcze raz za pomoc :piwo:
GUMA75

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#25 Post autor: dzarko »

Podłączam się.

Oba światła cofania nicht arbeitiren a żarówki sprawne. Znaczy się, że nie działa. Ma ktoś może rysunek, gdzie szukać czujnika w Z16XE z 2001 i czy ten będzie gitara:

http://allegro.pl/opel-astra-vectra-cor ... 16041.html

Domyślam się, że pasi, ale podpytam.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

paulus

#26 Post autor: paulus »

W mojej Zafirze ( 1.8 16V 125 KM, 2000r ) wyłącznik świateł cofania można bez najmniejszych problemów wymienić od strony akumulatora . Dostęp od strony koła jest trudniejszy.
W załączeniu przesyłam zdjęcia lokalizacji tego wyłącznika .
Na allegro kupiłem go za niecałe 8 zł , zamontowałem i działa . Do całej operacji potrzebny będzie klucz 19 i 10 minut wolnego czasu .

pozdrawiam,
Piotr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

VALKYRIE

#27 Post autor: VALKYRIE »

Mario7212 pisze:Serdecznie witam Klubowiczów.
Czy ktoś orientuje się gdzie znajduje się czujnik cofania w Zafirze 2.0 DTI 2001? Zauważyłem że nie mam świateł cofania. Żarówki są sprawne, ale nie dochodzi do nich napięcie. Pomyślałem że może czujnik cofania nie łączy, lub jest przy nim jakaś przerwa.
Może ktś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić.
Z góry dziękuję.
Miałam taki problem z jednym światłem cofania. Wymieniłam czujnik i działałało 2 dni. Znów żarówka cała a światła niema . Sprawdziłam na innej żarówce i działa bez zarzutu. Po zarówce nie musi byc widać że sie spaliła. Optycznie moze być dobra.Pozdro

Awatar użytkownika
Pabloot
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2015, 21:49
Imię: Paweł
Lokalizacja: Katowice
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#28 Post autor: Pabloot »

Panowie ja mam pytanie gdzie w Z20LET może być ten czujnik?? skręciłem koła ale nic nie widzę oprócz kabli z czujników klocków...

Marcin1769

#29 Post autor: Marcin1769 »

Jak wygląda i w którym miejscu jest ten czujnik w 2.0DTi?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: GOTI »

Marcin1769 pisze:Jak wygląda i w którym miejscu jest ten czujnik w 2.0DTi?
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=107724#107724
+ opis z innego tematu:
automil pisze:co do świateł wstecznych, to padają czujniki w skrzyni w zafirkach.
Czujnik ten jest jak skrecimy kołami w prawo, to przy lewym kole będzie go widać z tyłu skrzyni na wysokości amortyzatora.
Czujnik jest taki sam jak w lanosie, więc gdy pójdziemy do sklepu można go dostać nawet za 15 zł.
;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”