Zmiana wyświetlacza z GID na CID

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 13404

Zmiana wyświetlacza z GID na CID

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 13404 »

Witam. Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza z GID na kolorowy CID w Zafirze A 2,0 DTI z 2000r. z radiem Siemens NCDR 1100?
Załączniki
obecnie jest taki
obecnie jest taki
gid.jpg (6.98 KiB) Przejrzano 1672 razy
chciałbym ten
chciałbym ten
cidom.jpg (22.57 KiB) Przejrzano 1673 razy
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 10:19 przez Skasowany użytkownik 13404, łącznie zmieniany 5 razy.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#2 Post autor: Janus »

kamilo pisze:Witam. Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza z GID na kolorowy CID w Zafirze A 2,0 DTI z 2000r. z radiem Siemens NCDR 1100?
Teoretycznie można. Różnica jest taka, że do CID-a musi być doprowadzony jeszcze 5-żyłowy kabel przekazujący kolorowy obraz w formacie RGB. Do GID-a idzie tylko sygnał w formacie magsitrali CAN. Do CID-a CAN + ww RGB.
Chociaż nie jestem pewny, ale wydaje mi się że ten sygnał w formacie RGB jest przesyłany tylko w momencie włączenia Navi. Jeżeli nie zamierzasz korzystać z Navi, to może obędzie się bez tego dodatkowego kabla.

Weź pod uwagę sparowanie radia i wyświetlacza. Przed podłączaniem CID-a będzie on musiał być wylogowany i zalogowany ponownie do nowego radia. Raczej Tech będzie potrzebny do tej operacji.
Janusz

Skasowany użytkownik 13404

#3 Post autor: Skasowany użytkownik 13404 »

Nie zależy mi na nawigacji. Radio ma podłączoną zmieniarkę i działa super. Tylko wyświetlacz GID mi nie pasuje. Ja będę miał trochę wolnego to spróbuję się pozbawić.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#4 Post autor: Maćku »

Pany noszę się z zamiarem zastąpienia mojego MIDa na GID lub CID

Co do CID'a to sygnał RGB jest przekazywany z radia NCDR1100? czym sie jeszcze może różnić?

I takim razie jak wygląda sprawa GID'a wg mnie powinno być łatwiej tylko pytanie czy wtyczki są podobne i czy musi być inne radio niż CDR500?
Obrazek

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#5 Post autor: Janus »

Radio musi być inne niż CDR500 moim zdaniem. Chodzi o to, że MID działa jako wyświetlacz radia, i tam dane na wyświetlacz są przekazywane 3 albo 4 liniamii plus 2 linie sterowania z manetki. Do GID o ile dobrze pamiętam tak jak do CID-a idą tylko 2 linie - więc jest to CAN. Wszystkie informacje z radia i sterowanie zmianą funkcji idą 2 liniami.

Moja prywatna opina jest taka, że wymiana MID na GID/CID jest niewarta zachodu - przynajmniej teraz, za takie pieniądze.

1. Potrzebujesz radia i wyświetlacza - jeszcze nie widziałem kompletu za mniej niż 500-600zł. Często są bez kabla łączącego...
2. Nie wysterujesz tego manetką od MID-a. Potrzebujesz mieć przyciski w kierownicy. Obsługa komputera z poziomu radia nie będzie wygodna.
3. Zyskujesz tylko tyle, że masz kolorowe komunikaty w przypadku CID-a. No i po włączeniu NAVI (do której i tak brak map na Polskę) możesz podpiąć dowolny obraz RGB (więc np kamerę cofania). Tylko że za te pieniądze kupisz kamerę cofania, na tył i lusterko wsteczne z wyświetlaczem w lusterku...
Ostatnio zmieniony 12 cze 2015, 17:57 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#6 Post autor: Maćku »

Janus pisze:2. Nie wysterujesz tego manetką od MID-a. Potrzebujesz mieć przyciski w kierownicy. Obsługa komputera z poziomu radia nie będzie wygodna
o jakie przyciski chodzi? od sterowania radiem?
Janus pisze:3. Zyskujesz tylko tyle, że masz kolorowe komunikaty w przypadku CID-a. No i po włączeniu NAVI (do której i tak brak map na Polskę) możesz podpiąć dowolny obraz RGB (więc np kamerę cofania). Tylko że za te pieniądze kupisz kamerę cofania, na tył i lusterko wsteczne z wyświetlaczem w lusterku...
to bym chciał zrobić jak moja żona ma jeździć to chcę jej zrobić jak najlepiej do cofania autem, do tego chodzi mi mi "idea" zrobienia navi w tym z mapą Polską znam kilku magików co spróbowali by mi podłączyć jakąś navi pod ten wyświetlacz irytuje mnie jak mam w cholerę kabli wiszących od kamerki od cb od navi itp to by mi ułatwiło podróżowanie
Obrazek

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#7 Post autor: Janus »

Maćku pisze: o jakie przyciski chodzi? od sterowania radiem?

(...)

to bym chciał zrobić jak moja żona ma jeździć to chcę jej zrobić jak najlepiej do cofania autem, do tego chodzi mi mi "idea" zrobienia navi w tym z mapą Polską znam kilku magików co spróbowali by mi podłączyć jakąś navi pod ten wyświetlacz irytuje mnie jak mam w cholerę kabli wiszących od kamerki od cb od navi itp to by mi ułatwiło podróżowanie
Tak chodzi o sterowanie radiem z kierownicy - tym też wygodnie obsługujesz GID/CID

Co do kamery - ok, też o tym myślę. Ale nie za cenę zestawu NCDR1100 + CID + kamera... :(
Janusz

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#8 Post autor: Maćku »

Ja mam obsługę radia z poziomu kierownicy 6 przycisków chyba, że są jeszcze jakieś dodatkowe
Obrazek

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#9 Post autor: Janus »

Maćku pisze:Ja mam obsługę radia z poziomu kierownicy 6 przycisków chyba, że są jeszcze jakieś dodatkowe
Nie ma więcej. Tobie wystarczy tylko para radio NCDR1100 lub 1500 z obsługą nawigacji i CID. Musisz tylko sprawdzić, czy aby uruchomić nawigację nie potrzebujesz jeszcze modułu anteny GPS podłączonego do radia. Ale o to pytaj wujka Google...
Janusz

Marecky
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:37
Imię: Marek
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#10 Post autor: Marecky »

Wiem, że temat stary, ale powiedzcie mi od jakich innych modeli opla będą pasowały wyświetlacze CID do Zafiry A

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: ryba1 »

Janus, po 1-sze navi nie ma na PL więc jej nie odpalisz bo po prostu nie mam map.po 2 CID lubi sie pierdzielic.po 3 kosztuje kosmiczne pieniądze.na pewno trzeba ciągnąć kable do czujników.to nie ZB

Marecky, byc może astra G ale 100% pewności nie mam

Temat stary jak rzeka.juz 10lat temu śmiałkowie chcieli zakładać i krakować płyty ale cena ostudzila zapał najbardziej zapalonych

Ja osobiście bym tego nie zakładał bo bo pożytek żadny po za wyglądem.za 100zl można sie pokusić ale to trzeba z tysiaka na same graty liczyć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”