cos piszczy w zafirce 2.0dti

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
biedrona

cos piszczy w zafirce 2.0dti

#1 Post autor: biedrona »

Witajcie
Od niedawna mam zafirke 2.0 DTI z 2004 roku Załważyłem ze podczas odpalania samochodu w koncowej fazie działania rozrusznika coś piszczy Piszczenie trwa pół sekundy
Potem piszczenia nie ma a autko zachowuje sie normalnie Prosze o pomoc Pozdrawiam

Bastion

#2 Post autor: Bastion »

biedrona pisze:Witajcie
Załważyłem ze podczas odpalania samochodu w koncowej fazie działania rozrusznika coś piszczy Piszczenie trwa pół sekundy
Potem piszczenia nie ma a autko zachowuje sie normalnie Prosze o pomoc Pozdrawiam
Witam
U mnie jest podobnie. Przy odpalaniu w ostatniej fazie kiedy juz zalapuje silnik- slychac krotki swist (0,5 sec i sluchac tylko przy otwartych oknach). Mi to tak pasuje, ze w tym momencie wloncza sie alternator?
Nie wiem co to jest, bede uwaznie sledzil ten watek.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#3 Post autor: scaniairizar »

u mnie też to jest - zdiagnozowałem - rozrusznik. jak juz schodzi z obrotów to daje taki dziwny dźwięk. bywają dni że tego nie ma, najczęsciej jak jest wilgotno. a jak motor jest ciepły to zawsze mi to występuje.

jeździć, się nie przejmować. tak powiedział pan mistrz serwisu opel euromarket ;)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Bastion

#4 Post autor: Bastion »

scaniairizar pisze:u mnie też to jest - zdiagnozowałem - rozrusznik. jak juz schodzi z obrotów to daje taki dziwny dźwięk. bywają dni że tego nie ma, najczęsciej jak jest wilgotno. a jak motor jest ciepły to zawsze mi to występuje.

jeździć, się nie przejmować. tak powiedział pan mistrz serwisu opel euromarket ;)
Rozrusznik? Bardzo mozliwe tylko dlaczego ten dzwiek pojawia sie w koncowej fazie "rozkrecania sie rozrusznika" a nie w poczatkowej?

Dzieki za odpowiedz, moze to chodzi o padajace lozysko w rozruszniku?

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#5 Post autor: scaniairizar »

napisałem Ci, że to się dzieje jak on schodzi z obrotów, bendiks odskoczy i on wraca do stanu zerowego.

a moze to łozysko ? no ale skoro ja to mam juz od jakiś 130 tysiecy to po co to ruszać?
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”