[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#691 Post autor: spectroB »

U mnie mam 6,9/100km gdzie 75% to miasto. Spalanie chwilowe na dobrze rozgrzanym silniku bez obciążenia 0,4-0,5/h z załączoną klimą musiałbym sprawdzić :P na razie nie używam. Wspomnę że jestem po dwóch dawkach STP do wtrysków gdyż przed sezonem zimowym wyszły mi ceregiele na odczycie dawek korekcyjnych. Na dniach będę podpinał się żeby ponowić odczyt.

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#692 Post autor: Czesław »

Nie wiem co stało się z moją Zosią , cały zeszły rok średnią miałem 6,2 a w tym roku nie mogę zejść poniżej 7,2 auto chodzi jak zegarek żadnych błędów :|
czesiek_ze

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#693 Post autor: sergiu »

czesław, zmiana paliwa?
Mi też nie bezpiecznie zaczyna spalanie wzrastać. powoli narazie ale ciągle rośnie.
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

robas

#694 Post autor: robas »

Cześć. Jestem po wymianie turbiny (regenerowana) jest ciszej i wszystko byłoby elegancko gdyby nie 2 rzeczy, które mnie trochę niepokoją. 1. Zwiększone zużycie paliwa o ok. 2 litry -moje subiektywne oddczucie na podstawie znacznych różnic po wskazaniach chwilowego spalania, które mam cały czas uruchomione.
2. Auto po tej wymianie jest bardziej ospałe niż wcześniej. Wolniej się wkręca, jakby dłużej trwała turbo dziura.
Czy miał ktoś podobną sytuację po wymianie turbiny. Czy ona się dociera czy coś?

Skasowany użytkownik 6483

#695 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja we czwartek robię trasę 1000km do Niemiec to sprawdzę ile moja Zoska spali . A będzie załadowana na maxa po sam dach bo jedziemy w 5 osób i pełno bagażu. Zobaczymy jak sobie poradzi na autostradzie :piwo: . Wracam w sobote to zdam relację :)

skowRon23

#696 Post autor: skowRon23 »

Cześć, kilka dobrych stron temu pojawił się temat nieprawidłowego odczytu spalania Zafiry B w związku z niestandardowym rozmiarem opon. Ja właśnie mam taki przypadek, gdzie mam profil 60 r16. Czy mogę ze tak powiem z poziomu swojego auta sprawdzić ustawienia komputera w tym zakresie? Jak, jeżeli można?

dragus2020

#697 Post autor: dragus2020 »

moja pali cały czas 13.5l cykl mieszany a tylko jest 100KM pod maska pozdrawiam :shock:

Skasowany użytkownik 6483

#698 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

To niemożliwe żeby Ci tyle paliła :) . No chyba ,że masz założoną instalacje gazową i to spalanie masz na gazie :lol: .

dragus2020

#699 Post autor: dragus2020 »

:| możliwe możliwe tak pali musze jechac podłaczyć pod komputer bo strasznie duzo pali jak na taki mały motor!!!!cały czas jezdze na klimie ale to nie istotne jak czytam ze pala po 7l to chyba na luzie jak stoją.... 8)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#700 Post autor: Bodek »

dragus2020 pisze::| możliwe możliwe tak pali musze jechac podłaczyć pod komputer bo strasznie duzo pali jak na taki mały motor!!!!cały czas jezdze na klimie ale to nie istotne jak czytam ze pala po 7l to chyba na luzie jak stoją.... 8)
może zmień styl jazdy - ja zacząłem od 9,5 w mieście, teraz schodzę do 7,5-8

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=8063

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=7735
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#701 Post autor: rafant4011 »

a może masz dwa silniki ;) albo przelew nie jest podpięty do baku?
mi jak na foto cykl mieszany i na klimie
Obrazek

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#702 Post autor: sergiu »

rafant4011, za to Tobie działa pół silnika...
Gdzie takie spalanie z klimą??
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#703 Post autor: Flora »

Ja jako posiadacz ciężkiej nogi, poruszający się sporo po mieście, mam średnie spalanie na poziomie 7.6 l/100 km
Większość osób uważa, że silniki o mniejszej mocy będą zużywały mniej paliwa. Prawda jest taka, że posiadając większą moc w krótszym czasie osiąga się określoną prędkość i wykonuje manewr wyprzedzania, co przekłada się na średnie spalanie. Samochód z silnikiem o mniejszej mocy trzeba dłużej pomęczyć na większym spalaniu aby się rozpędzić, a przy spokojnej jeździe z ustabilizowaną prędkością zużycie paliwa jest zbliżone.
Jazda ekonomiczna nie polega na toczeniu się w stylu emeryckim, ale na pokonywaniu trasy z optymalnymi prędkościami obrotowymi.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#704 Post autor: rafant4011 »

sergiu pisze:rafant4011, za to Tobie działa pół silnika...
Gdzie takie spalanie z klimą??
pierwszą wypowiedź zostawię bez komentarza :lol: -czytaj ze zrozumieniem
natomiast; klima jeśli jest to trzeba z niej korzystać w końcu po coś konstruktor ją wymyślił, a do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, włączona jest w trybie auto na 21*C
dragus2020 pisze:moja pali cały czas 13.5l cykl mieszany :shock:
Jeśli auto pali Ci 13,5l na 100km, to coś jest nie tak. Może faktycznie sprawdź ten przelew... :D
Flora pisze: Jazda ekonomiczna nie polega na toczeniu się w stylu emeryckim, ale na pokonywaniu trasy z optymalnymi prędkościami obrotowymi.
:ok:
ciężkiej nogi nie mam - bynajmniej nie dla mojej zosi :driver:
na zdj. widać. BC nie oszukuje bo na stacji i w kieszeni to czuć.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, 14:48 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#705 Post autor: sergiu »

rafant4011 pisze:a może masz dwa silniki ;)
sergiu pisze:rafant4011, za to Tobie działa pół silnika...
Zanim odeślesz kogoś do czytania ze zrozumień sam o takowe się postaraj. :piwo:
Ja mam 6,2 bez klimy a prędkość średnią bardzo zbieżną
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”