Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#121 Post autor: rzadki »

karolex,
karolex pisze:10 1 3 4
= 0134 - Regulacja poza zakresem /'brak sygnału sondy ? l
karolex pisze:10 1 4 10
= 0140 - Brak sygnału sondy ? 2
Lorry pisze:10 3 10 3
= 0303 - Zapłon cylindra 3 - wypadanie zapłonów
karolex pisze:10 3 10 1
= 0301 - Zapłon cylindra l - wypadanie zapłonów

takie wg mnie ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Skasowany użytkownik 323

#122 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

rzadki pisze:takie wg mnie
Wg mnie też.

Czy wypadanie zapłonów to wina świec?
A może cewka zapłonowa do wymiany?
Jaki mogą być przyczyny?

Pozdro

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#123 Post autor: rzadki »

podpiąłem się i ja pod kompa w celu przejrzenia kodów po zimie, mam zapisany P1612 - Brak lub nieprawidłowy sygnał blokady rozruchu Blokada Rozruchu C-05

ktoś może się orientuje o jaką blokadę się rozchodzi? autko działa normalnie - zwykła ciekawość :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Skasowany użytkownik 323

#124 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

U siebie podejrzewam moduł dis, lecz przyczyn może być w pytę.
Wymieniłem świece i miałem okazję sie przyjrzeć całej cewce. Ma ona spękane gumki tak jakby przeciąć je nożem. Czy to ją dyskwalifikuje w prawidłowej pracy? Valeo kosztuje 360 pln. Jakaś podróba na M jak miłość około 280 pln. Jak sprawdzić gdzie tkwi przyczyna wypadania zapłonów?
Pozdro


//scalone//

Odnośnie moich problemów to chyba się skończyły. Zakupiłem nową cewkę zapłonową, parę minut i auto działa jak kiedyś. Kupiłem Valeo 350 pln.
Pozdro
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 21:27 przez Skasowany użytkownik 323, łącznie zmieniany 1 raz.

Rumcays

#125 Post autor: Rumcays »

Witam!

W sobotę, podczas powrotu z Wawy zapaliła mi się kontrolka silnika. Poza tą kontrolką nie odczuwam jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z pracą silnika.

Komputer wyświetla mi coś takiego:
1 linia: 002______4
2 linia: _____14972

Czy powinienem zacząć się martwić?
Dodam tylko, że moje poszukiwania na opel24, vectra klub i tutaj spełzły na niczym.. :(

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

kicaj

#126 Post autor: kicaj »

Rumcays, jak to zczytales?

Rumcays

#127 Post autor: Rumcays »

kicaj pisze:Rumcays, jak to zczytales?
Normalnie, wciskając jednocześnie oba przyciski sterowania komputera (P+R) na prawej manetce.

kicaj

#128 Post autor: kicaj »

no to chyba nie zczytywales bledow tylko kasowales insp? prawda? (albo cos w tym stylu)

Rumcays

#129 Post autor: Rumcays »

kicaj pisze:no to chyba nie zczytywales bledow tylko kasowales insp? prawda? (albo cos w tym stylu)
Nie kasowałem INSP, bo to już miałem kasowane. Ot nacisnąłem te dwa przyciski i mi się wyświetlił taki a nie inny komunikat. Wcześniej jak tak robiłem, to nic się nie działo, więc sądzę, że to dotyczy alertu z któregoś z czujników. Niestety pod kompa będę mógł się wpiąć dopiero w piątek.

Kocur_001

#130 Post autor: Kocur_001 »

Witam i proszę o pomoc po zakupie auta i podłączeniu do op-com'a
pokazało się takie coś czy mam się martwić ??
Obrazek

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#131 Post autor: Lorry »

A generalnie wszystko działa OK?

Auto było bite czy nie?

Bo generalnie wygląda to wszystko średnio. :?

W jakim stanie akumulator?

Jak masz Op Coma to spróbuj skasować błędy, przejechać z 5-10km i znowu sczytać.

Jak znowu wyskoczą daj znać. Bo póki co to nie mam zbyt wielu pomysłów

Kocur_001

#132 Post autor: Kocur_001 »

Dzięki za zainteresowanie
Generalnie autko działa bez zarzutu
bite podobno nie było (opinia znajomego lakiernika )
a błędy kasowałem i wracały ponownie ale bez odpalania silnika no i przejażdżki

kicaj

#133 Post autor: kicaj »

wyglada na kabelkologie, chyba ze auto bylo skladane... za duzo roznych bledow...
najbardziej mnie martwi brak komunikacji CAN
co to za opcom?

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#134 Post autor: rzadki »

a może po prostu błedy nigdy nie były kasowane i stąd te nawarstwienie, bo faktycznie ich ilość i rozbieżność wskazują jakby pół samochodu było rozbierane
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Rumcays

#135 Post autor: Rumcays »

No faktycznie dziwne. IMHO kolega rzadki chyba ma rację.

A wracając do mojego przypadku. Wczoraj zajechałem na BP, zalałem do pełna, poszedłem zapłacić, wracam, odpalam - a tu szok: NIC SIĘ NIE ŚWIECI! Kontrolka silnika zgasła. Ale i tak podjadę w weekend do znajomego, żeby sprawdzić co Zosię bolało...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”