[B]UWA

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: Bodek »

:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 17961

#17 Post autor: Skasowany użytkownik 17961 »

Proszę bardzo - wystarczy dobrze poszukać i wszystko jest ;)

Widzę że Bodek link zapodał, więc podpowiem że w Gliwicach jest kolega Drahe....
http://www.zafiraklub.pl/profile.php?mo ... le&u=10136
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 09:09 przez Skasowany użytkownik 17961, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#18 Post autor: Flora »

Albo masz moduł i instalację, albo nie masz nic. W fabrycznej instalacji wypięcie modułu telefonu powoduje przerwę w magistrali CAN i brak komunikacji między pozostałymi modułami.

Skasowany użytkownik 17961

#19 Post autor: Skasowany użytkownik 17961 »

Ja nie miałem (od soboty mam) i potwierdzam ze nic nie mialem i rzeczywiście przejście przez moduł instalacją się robi wiec bez modułu jak Marcin napisał wyżej nie bylo by komunikacji.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 09:14 przez Skasowany użytkownik 17961, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: Sumik »

Pytałem o kolory fabrycznych przewodów pod które podłącza się mikrofon (zajęte piny w kostce radia znajdę w manualu Sig_man-a).

Pytam dlatego ze już nie raz sie spotkałem (w autach które miałem), że przewody juz były. Tak mam w seicento żony. Są wyprowadzone kable do wszystkiego ( halogeny, klima, obrotomierz). Wystarczylo podpiać np. kostkę do dołożonego obrotomierza i działa. Tak samo mial moj starszy w ZA. Zeby dołozyc grzanie foteli wystarczylo zdjac zaślepki i wsadzić włączniki, zamontować przekaźniki i bezpieczniki i wsadzić fotele z grzaniem. Pełna instalacja była w aucie. Bo tak robią za granicą przynajmniej w autach ktore sprowadzalem z Niemcowni. Montuja full opcję wiązek a jak jest potrzeba to wykorzystuja. Może w moim przypadku jest tak samo.

Wiem że trzeba to uaktywnić. Ale może odejdzie konieczność dokladania wiązek.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#21 Post autor: Flora »

Mikrofon podłączasz pod UWA. Na naklejce są dokładnie rozpisane piny.

Obrazek

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: Sumik »

Jasne że tak. Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale przecież nie podłączamy mikrofonu bezpośrednio do modułu UWA, tylko przez wiązkę która leci od lampki czyli miejsca gdzie fabrycznie jest mikrofon do modułu. Chodzi mi tylko i wyłącznie o kolory kabelków z tej właśnie wiązki. Rozumiesz?

Może inaczej. Posiada ktoś schematy elektryczne ZB?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#23 Post autor: Flora »

Specjalnie dla Ciebie sprawdzę to wieczorem i wrzucę fotki, ale w związku z tym, że nie masz u siebie UWA, nie masz idącej do niego wiązki, a więc nie masz też przewodów idących do złącza mikrofonu w lampce podsufitki.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: Sumik »

Z góry serdecznie dziękuję.
Tak poza tym, Ty posiadasz ori instalacje czy dokładales UWA?
Masz może taki moduł/komplet na stanie?

Czy może to być coś takiego?
Http://www.allegro.pl/modul-telefonu-uw ... 43769.html
albo ten
Http://www.allegro.pl/modul-uwa-bluetoo ... 83192.html
Który byś polecił?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 14:42 przez Sumik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#25 Post autor: Flora »

Przy module z mikrofonem nie ma informacji o wylogowaniu. Sam kod pin w niczym nie pomoże. Jeżeli moduł został wyjęty z samochodu bez rozparowania z radiem to i tak trzeba będzie dołożyć 100zł za programowanie.


Mam oryginalną instalację, w której siedział moduł UWB teraz zastąpiony UWA.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#26 Post autor: aroniusz »

Zobacz czy w miejscu gdzie ma być moduł masz wtyczkę do niego, to będzie chyba najprostsze
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=241363#241363

Skasowany użytkownik 17961

#27 Post autor: Skasowany użytkownik 17961 »

Jeżeli chcesz tyle zapłacić za sam moduł z mikrofonem to bierz ten z informacją ze jest wylogowany i ze ma nowy soft. Sam PIN nic nie daje chyba że masz pod ręką TECHA
Opcomem nie zrobisz.
Ja za swój dałem 240 PLN z przesyłką (byl nie wylogowany i z PINem). Za wylogowanie i nowy soft dałem 50 PLN (za pośrednictwem gościa co mi montował UWA).
Jak chcesz namiary na sprzedawcę modułu to na PW.
Wyżej podałem Ci namiary na kolegę drahe który by Ci to ogarnął TECHEM (wiem że z nowym softem tez da radę) a jest 40 km od Ciebie...
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 15:15 przez Skasowany użytkownik 17961, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: Sumik »

Chce to ogarnąć jak najtaniej. Jeżeli ma ktoś taki zestaw na sprzedaż to proszę pisać na PW. Jeżeli jest ktoś z okolic Sosnowca lub tak do 50 km od S-c kto ma taki zestaw i da radę to ogarnąć z montażem i programowaniem to mogę podjechać i skorzystac z usług. Również proszę pisać na priva.

Poza tym jutro mają przyjść klucze do radia to je wyjme i zobaczę czy dochodzą do kostki kabelki od mute i sprawdzę czy jakaś wolna kostka znajduje się tam gdzie wskazał Aroniusz.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 15:38 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#29 Post autor: Flora »

Sumik pisze:sprawdzę czy jakaś wolna kostka znajduje się tam gdzie wskazał Aroniusz
Wtyczki nie będzie, ponieważ bez modułu miałbyś przerwę w magistrali CAN.

Skasowany użytkownik 17961

#30 Post autor: Skasowany użytkownik 17961 »

Sumik pisze: ...jutro mają przyjść klucze do radia to je wyjme i zobaczę czy dochodzą do kostki kabelki od mute...Aroniusz.
można spokojnie zastosować np. cztery gwoździe albo druciki. Radio niestety lubi stawiać opór... czasami i kluczami wyjąć nie idzie...

Możesz również zobaczyć na złączkę w zestawie lampek górnych tam jest takie szerokie złącze jeżeli nie ma tam zajętych pinów to instalacji brak poniżej fotki
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 16:12 przez Skasowany użytkownik 17961, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”