kontrolka z samochodem i kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pawcio1973r

#496 Post autor: pawcio1973r »

Witam.Podepnę się pod temat.U mnie w Zośce samochód z kluczem zapala się około 10 sek.po odpaleniu autka.Podczas próby ruszenia jakby lekko się dławił silnik.Ale po przegazowaniu Zośki kontrolka gaśnie i już jest wszystko ok.Po podłączeniu pod komputer żadnych błędów.Egr świeżo wyczyszczony.Świece sprawne.Kontrolka zapala się tylko przy zimnym silniku.Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015, 22:09 przez pawcio1973r, łącznie zmieniany 1 raz.

pawcio1973r

#497 Post autor: pawcio1973r »

Ponawiam prośbę o pomoc...

Marcin1769

#498 Post autor: Marcin1769 »

Czy elektrozawór ma wpływ na moc pojazdu? Tzn elektrozawór za przepływomierzem odpowiedzialny za nie przeładowanie turbo jest odłączony i układ zrobiony jest na krótki tj:przy 120km/h auto przeładowuje i wchodzi w tryb awaryjny czy to że jest odłączony ma wpływ na utrate powiedzmy 30% mocy? To samo tyczy się EGR mechanicznego czy jego ewentualna nieszczelność również wpływa na utrate mocy?

diesel325

#499 Post autor: diesel325 »

Witam, to i ja podepnę sie pod temat. Podczas normalnej jazdy zapala mi się kontrolka z kluczem, zośka traci moc i nie chce jechac. Nie ma i nie było problemów z zapalaniem auta ciepłego czy zimnego, pompa podobno po regeneracji. Po podpięciu pod kompa wyskakuje bład p 1220 ? Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#500 Post autor: Bodek »

diesel325 pisze:Witam, to i ja podepnę sie pod temat. Podczas normalnej jazdy zapala mi się kontrolka z kluczem, zośka traci moc i nie chce jechac. Nie ma i nie było problemów z zapalaniem auta ciepłego czy zimnego, pompa podobno po regeneracji. Po podpięciu pod kompa wyskakuje bład p 1220 ? Pomoże ktoś?
1220
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

diesel325

#501 Post autor: diesel325 »

Dzięki, sprawdzę jeszcze w sobotę jak bede miał czas ten czujnik ciśnienia dolotowego. Kolektor już raz czyściłem będzie nie cały rok temu, możliwe zeby już się zakleił.

diesel325

#502 Post autor: diesel325 »

Dzieki panowie, problemem okazał się zabrudzony map sensor. Wystarczyło przeczyscic i zośka chodzi jak szalona :)

Kolo72

#503 Post autor: Kolo72 »

To znowu ja :lol:


Przekręcam kluczyk, zapalają się kontrolki, przekręcam dalej - cisza.
Rozrusznik nie reaguje.

Rozebrałem kostkę stacyjki.
Próbowałem odpalić ją drutach.

Zrobiłem mostek na "zapłon" - zapaliły się kontrolki.
Zrobiłem mostek na "rozrusznik" - odpaliła.

Przy kolejnej próbie odpalenia w ten sposób, wywaliła błąd 1614.

Teraz styk od rozrusznika nie reaguje.

Żeby było śmieszniej, nie działają elektryczne szyby i lusterka.



Jutro będę miał nową kostkę stacyjki.
Prawdopodobnie mam zablokowane immo.

Nasuwa się pytanie - Co teraz? :shock:

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#504 Post autor: Rybka »

Nie panikuj :lol:
Mostkowałeś zapłon a potem rozruch.
A kostka stacyjki ma jeszcze 1 pozycję tzw. Styk "W" Wkładając kluczyk na 1 pozycję kontrolki się nie świecą a działają szyby, radio itd.
Zmień kostkę i powinno śmigać

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#505 Post autor: ekmir »

No i mi się też to przytrafiło :(
Kontrolka "samochodzik z kluczykiem" mi dokucza. Wcześniej zdarzało się, że czasami pojawiała się ta kontrolka (auto traciło moc) ale reset kluczykiem, naprawiał sytuację - kontrolka znikała, a samochód "dostawał" mocy.

Aktualnie (dzisiaj) to już nie pomaga. Auto nie ma mocy, zapala się ta kontrolka "samochodzik z kluczykiem" i po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu sytuacja się powtarza :(

Co może być przyczyną ?

Kolo72

#506 Post autor: Kolo72 »

Wymrugaj błędy, później będziemy myśleć

milo100

#507 Post autor: milo100 »

ekmir pisze:No i mi się też to przytrafiło :(
Kontrolka "samochodzik z kluczykiem" mi dokucza. Wcześniej zdarzało się, że czasami pojawiała się ta kontrolka (auto traciło moc) ale reset kluczykiem, naprawiał sytuację - kontrolka znikała, a samochód "dostawał" mocy.

Aktualnie (dzisiaj) to już nie pomaga. Auto nie ma mocy, zapala się ta kontrolka "samochodzik z kluczykiem" i po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu sytuacja się powtarza :(

Co może być przyczyną ?
U mnie był podobny problem pomogła wymiana czujnika położenia wału.
Autko odzyskało dawna moc :P

U ciebie odrazu po odpaleniu brakuje mocy?
U mnie dopiero przy 90 stopniach brakowało mocy.

Skasowany użytkownik 6483

#508 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jeśli masz Zafirę z EGR elektronicznym to tam szukaj przyczyny braku mocy i zapalania sie kontrolki. Zdejmij plastykową pokrywkę , zlej to np WD40 i ręcznie poruszaj tym ciegnem . Jesli EGR masz zasyfiony od sadzy to taka operacja powinna na jakis czas wystarczyć. Ja woziłem ze soba WD 40 i co kilka m-cy tak własnie robiłem . Efekt dość zadawalający :)

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#509 Post autor: miodzik »

Z elektronicznym (po 2003) to raczej nie przechodzi. U mnie nie przeszło. Ale o ile kojarzę pomysłowy Mirek ma wcześniejszy model z podciśnieniowym Egr-em. Coś jak u GOTI-ego. Psikadełko WD40 pomoże. Przynajmniej na jakiś czas ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#510 Post autor: ekmir »

Rzeczywiście moja Zafirka jest "bliźniacza" do Zafirki Goti-ego.
Wczoraj wariowała, a dzisiaj jest wszystko ok - kontrolka z kluczykiem ani razu się nie zaświeciła. Zapewne jednak nie długo da o sobie znać :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”