Hak holowniczy - montaż, instalacja elektr. moduł, łączówka

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Organ18

#91 Post autor: Organ18 »

Czy samą wtyczkę żeby podłączyć się pod kostkę haka idzie dostać ?? potrzebuje kabelki od świateł kierunków itd. no i najprostrzym sposobem jest podłączenie sie pod tą wtyczkę tylko nie znam dokładnie który jest od czego pin dla tego najlepsza była by wtyczka i schemacik .

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#92 Post autor: aroniusz »

Czy oryginalny moduł haka z ZB trzeba przed wyciągnięciem wylogować aby zamontować go w innej zosi ?
Czy wystarczy tylko aktywacja modułu w op-com w nowym aucie ?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#93 Post autor: Flora »

Moduł haka nie wymaga logowania.

Tomciox
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Cieszyn
Model:

#94 Post autor: Tomciox »

Mam pewien problem. Pewny byłem, że mam kompletny i kompatybilny zestaw do zamontowania haka... Niestety pojawił się problem z wiązką, a dokładniej z końcową wtyczką wiązki, bo jest ona okrągła i nie pasuje do modułu. Zresztą cała wiązka jest za krótka, tak jakby brakowało jakiejś przejściówki.

Zobaczcie na foto:

Obrazek

Czego tu brakuje? Całość jest oryginalna GM.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#95 Post autor: aroniusz »

Brakuje Ci kabla ok 30 cm który z jednej strony ma okrągłą wtyczkę a z drugiej prostokątną którą wkładasz do modułu, a ten do skrzynki REC.

Tomciox
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Cieszyn
Model:

#96 Post autor: Tomciox »

aroniusz pisze:Brakuje Ci kabla ok 30 cm który z jednej strony ma okrągłą wtyczkę a z drugiej prostokątną którą wkładasz do modułu, a ten do skrzynki REC.
No właśnie, a wiesz może gdzie taki kabel kupię?

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#97 Post autor: aroniusz »

Nie widziałem nigdzie samego kabla. Wydaje mi się że był on stosowany tylko z fabrycznymi hakami. Ja kupiłem wymontowany z zofii hak oris z modułem i tam miałem ten patent.

adam

#98 Post autor: adam »

Witam. Ten kabel był montowany w wiązce i ktoś kto wymontowywał hak nie wyciął go z wiązki - pewnie myślał że ma go każda zafirka a miały tyko te z hakiem montowanym fabrycznie.. Mnie dorobił go elektryk samochodowy. Pozdrawiam.

adam214

#99 Post autor: adam214 »

witam :) mam zafirę z 2003 r. z orginalnym fabrycznym hakiem firmy westfalia niestety brak kuli samej czesci którą się w pina i zamyka na kluczyk - pytanie czy podejdzie inna kula od innego samochou [bmw , audi] czy musi byc od opla zafiry :|

Skasowany użytkownik 17961

#100 Post autor: Skasowany użytkownik 17961 »

adam214 pisze:witam :) ... czy podejdzie inna kula od innego samochou [bmw , audi] czy musi byc od opla zafiry :|
Ja mam ZB jednak dobierałem kulę haka do swojej Zosi bo krzywą miałem (hak Orisa)... Na każdej kuli są wybite numery i ich należy się trzymać. Poproś kogoś o odczytanie numerków (jeżeli nie masz kuli) i wtedy szukać np na alldrogo czy olx. Ja osobiście zakupiłem na olx i kula siedziała w Maździe 6. Więc mogą pasować od innych marek. Ważne są te numerki (są rożne gniazda, chodzi tu o odsadzenie od zderzaka, kąty, długość pałąka, wysokość kuli itd). Dla przykładu od Astry H niby taki sam, różnił się dwoma numerkami i juz nie pasował - za blisko zderzaka.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2015, 15:11 przez Skasowany użytkownik 17961, łącznie zmieniany 2 razy.

adam214

#101 Post autor: adam214 »

:) czyli wejśćia są takie same tylko trzeba patrzeć na odległość od zderzaka a ile w cm. musi myć min. ? zeby założyć od gory zaczep od przyczepki ? a i lepiej żeby kula była wyżej czy niżej od górnej części wchodzącej do gniazda mocowania bo na zdjęciach np. od bmw jest niżej a od audi wyżej od vektry widziałem że jest tak na równo :/

Skasowany użytkownik 17961

#102 Post autor: Skasowany użytkownik 17961 »

adam214 pisze: ... czyli wejśćia są takie same:/
nazwałbym to raczej gniazdem - one mogą się różnić jakimś szczegółem. W Orisie różnie kliny ograniczające były umiejscowione - jak wypadał w innym miejscu jak w gnieździe otwór to nie włożyłbyś kuli, jak w Westfalii to nie wiem
adam214 pisze: ...tylko trzeba patrzeć na odległość od zderzaka a ile w cm. musi myć min. ? zeby założyć od gory zaczep od przyczepki ? a i lepiej żeby kula była wyżej czy niżej od górnej części wchodzącej do gniazda mocowania bo na zdjęciach np. od bmw jest niżej a od audi wyżej od vektry widziałem że jest tak na równo :/


W tych kwestiach pomogą Ci z pewnością koledzy z Twoim modelem

EltaHurt

#103 Post autor: EltaHurt »

Witam
Mam pytanie,czytam wasze wpisy odnośnie podłączenia instalacji haka i mowa jest o skrzynce z z lewej strony. A u mnie jest jakaś wtyczka pod lampą z prawej czy to nie do instalacji haka???

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#104 Post autor: Flora »

Nie to złącze parktronika.

marwin

#105 Post autor: marwin »

Witam ja mam oryginał hak GM tylko nie mam modułu, w ręce wpadła mi cała wiązka z modułem od Merivy tylko moduł nie jest wpinany w boczek a zainstalowany jest na wiązce, i tu pytanie czy mogę coś takiego wykorzystać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”