Alarm fabryczny a REC czyli tylna skrzynka bezpieczników BSI

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
MARK-62

#76 Post autor: MARK-62 »

Flora pisze: można włączyć ryglowanie, bo to osobna funkcja.
Nie każda Zafira ma ryglowanie. :lol:

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#77 Post autor: Sumik »

Tak właśnie przypuszczałem. Ale faktycznie jest gdzieś miejsce w op comie gdzie da się to włączyć?
Jeżeli ktoś wie to niech się wypowie.
Flora podeślij odpowiedź na pytanie. Plissss :) :piwo:

Dodatkowo mam prośbę do posiadaczy ZB z alarmem. Potrzebowałbym fotkę gdzie w komorze silnika jest zamontowany czujnik otwarcia maski. Wiem że po prawej stronie ( pasażera) gdzieś w rejonie kielicha. Ale chciałbym wiedzieć/widzieć dokładnie bo zakupiłem czujnik razem z mocowaniem. Tylko nie wiem gdzie go przykręcić...

Tak samo prosiłbym o zdjęcie gdzie znajduje się syrena alarmowa ( o ile wogóle się znajduje). Czytałem i chyba jest róznica pomiędzy europą a anglią. MA ktoś jakieś dane na ten temat?
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, 17:56 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#78 Post autor: drahe »

W Rec jest opcja deadlock.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#79 Post autor: KIT GTO »

syreny nie montuj bo jest zbędna, alarm korzysta z klaksonu

do kielicha masz mocowane w astrze w zafirze czujnik jest przykręcony przy tej a'la grodzi podszybia, jak się z bliska przypatrzysz to zobaczysz dwa przetłoczenia, w tym miejscu trzeba wiercić

a z tymi drzwiami to nie jest tak że ktoś je wymieniał bądź w nich wiązkę ?

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#80 Post autor: Sumik »

KIT GTO pisze:a z tymi drzwiami to nie jest tak że ktoś je wymieniał bądź w nich wiązkę ?
Nie sądzę żeby ktoś tam grzebał. Cały czas fura była serwisowana w ASO, a tam nie ma żadnej wzmianki o takich manewrach. Po prostu nie było tam na wyposażeniu alarmu. Nawet po rozkodowaniu VIN-u nie ma tam żadnej wzmianki.
Instalka może jest a może i jej nie ma. Z tego co widzę to raczej będzie, bo do pozostałych podzespołów byłą. Może po zmianie REC-a to będzie działało. Jak nie to kiedyś się wymieni zamki na te właściwe i powinno być ok.

helfik
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2015, 11:45
Lokalizacja: Podkarpacie
Model:

#81 Post autor: helfik »

Według epc do Astry są trzy rodzaje zamków. Jeden do open&start a z dwóch pozostałych jeden jest dla opcji blokady a drugi bez. Opcją tą steruje oddzielny przewód (dla zamka antywłamaniowego) ale zapewne w każdym aucie jest kompletna wiązka.

MARK-62

#82 Post autor: MARK-62 »

helfik pisze: ale zapewne w każdym aucie jest kompletna wiązka.
Tu akurat się kolega myli.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#83 Post autor: Sumik »

helfik pisze:Opcją tą steruje oddzielny przewód (dla zamka antywłamaniowego) ale zapewne w każdym aucie jest kompletna wiązka.
Czyli wg ww/w opisu zamki prawdopodobnie różnią się też ilością pinów. Tak jest czy wszystkie mają tyle samo, a tylko brakuje kabelka w instalce?
Może ma ktoś kolory kabelków które idą do zamka z ryglowaniem?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2015, 21:34 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

helfik
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2015, 11:45
Lokalizacja: Podkarpacie
Model:

#84 Post autor: helfik »

Czarno-zielony 1.5 czyli któryś z grubszych kabli wychodzący z pierwszej od dołu po lewej wtyczki w skrzynce REC. Przewód podpięty jest pod pin 22 w tej wtyczce.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#85 Post autor: Sumik »

Oki dzięki za odpowiedź. Sprawdzę to.
I to ten kabel jest odpowiedzialny za sterowanie dodatkowym ryglowaniem?

MARK-62

#86 Post autor: MARK-62 »

Sumik pisze:Ale faktycznie jest gdzieś miejsce w op comie gdzie da się to włączyć?
Dzisiaj patrzyłem w op-com czy można uaktywnić ryglowanie i nic takiego nie znalazłem jest tylko test ryglowania/odryglowania ale u mnie tylko centralnym rusza nic nie rygluje. :cry:

helfik
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2015, 11:45
Lokalizacja: Podkarpacie
Model:

#87 Post autor: helfik »

MARK-62 pisze:
Sumik pisze:Ale faktycznie jest gdzieś miejsce w op comie gdzie da się to włączyć?
Dzisiaj patrzyłem w op-com czy można uaktywnić ryglowanie i nic takiego nie znalazłem jest tylko test ryglowania/odryglowania ale u mnie tylko centralnym rusza nic nie rygluje. :cry:

Jest taka funkcja, trzeba wejść w programowanie. Co ciekawe należy ją aktywować gdy chce się mieć alarm po dwóch kliknięciach.

Mam pytanie, jaki jest sygnał alarmu w wersji europejskiej? Czy działa sam klakson alarmu, czy razem z klaksonem pojazdu a może naprzemiennie. U mnie na wyjściu klaksonu alarmu nie ma żadnego sygnału, działa tylko klakson samochodu (ok. dwa sygnały w ciągu sekundy).
Klakson samochodu jest w takim miejscu, iż łatwo go unicestwić schylając się pod samochód (przynajmniej w astrze) więc próbuje uruchomić ten drugi.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#88 Post autor: Sumik »

helfik pisze:Jest taka funkcja, trzeba wejść w programowanie.
Jak możesz to napisz konkretnie w jakim module. Gdzie dokładnie się to znajduje. Jestem ciekawy czy da się to uruchomić.

Co do klaksonu to w zafirze dodatkowa syrena od alarmu znajduje się na podszybiu z lewej strony (od kierowcy).

MARK-62

#89 Post autor: MARK-62 »

helfik pisze:Jest taka funkcja, trzeba wejść w programowanie.
W programowanie czego?
W opcu nie ma zakładki żeby aktywować ryglowanie jest tylko test ryglowania/odryglowania.

helfik
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2015, 11:45
Lokalizacja: Podkarpacie
Model:

#90 Post autor: helfik »

Wchodzisz w REC, Programowanie, Konfiguracja wariantów (trzeba podać pin) i dalej szukasz opcji ryglowania, nie pamiętam jak dokładnie się nazywa. Na końcu zmieniasz parametr na Występuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”