Mapy Navteq do nawigacji Opel

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
andree

#526 Post autor: andree »

Na allegro za 30 zeta- chyba się skuszę

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#527 Post autor: paweldm »

Możesz podrzucić linka do aukcji.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

daniiels

#528 Post autor: daniiels »

andree możesz dać link bo nic nie widzę o tej nazwie na Allegro, zwłaszcza w cenie 30zł.

Koledzy reasumując:
- mając ZB z 2008 roku z navi kolor po niemiecku - mogę szukać wyżej wymienionych płyt i powinna mi ruszyć aktualna mapa Polski po polsku ?
- te mapy się wgrywa, czy startuje z nich navi ?
- jakieś instrukcje?

Z góry dzięki za podpowiedz, bo dostałem już mętliku.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 14:12 przez daniiels, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#529 Post autor: Flora »

Polskie menu i mapa Polski to dwie różne rzeczy.
Zmiana języka na polski wymaga użycia płyty z aktualizacją - jednorazowa operacja.
Płytę z mapami wkłada się na stałe i dane są zaczytywane w zależności od bieżących potrzeb.
Na płycie musi się znajdować odpowiedni region, który zostanie wczytany niezależnie od ustawień językowych samej nawigacji.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 14:27 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

daniiels

#530 Post autor: daniiels »

OKey dzięki. To jeszcze 1 prośba. Wszędzie jest info do aktualizacji ale dla roczników do 12/2007. Czy w rocznikach 2008 już nie podegram PL w menu ?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#531 Post autor: Zdenek2007 »

Tu chodzi o "rocznik" radia, nie auta! Moja Zośka jest z czerwca 2008 a radio z września 2004. Wszystko zależy od szczęścia.
Wyprzedzając pytanie jak to sprawdzić! to małą sesję zdjęciową dotyczącą DVD90NAVI+wyświetlacz CID
Wciśnij i przytrzymaj przycisk "SETTINGS" do momentu sygnału "gong" + komunikat na wyświetlaczu
Obrazek
Obrazek
A następnie, przyciskając kolejno przycisk "BC" wchodzisz na ekran z info o radiu
Obrazek
A tak wygląda info. z mojego radia.
Obrazek
Analogicznie jest z radiem CD70 i mam nadzieję że jest to zrozumiałe.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 22:10 przez Zdenek2007, łącznie zmieniany 3 razy.

daniiels

#532 Post autor: daniiels »

Flora, Zdenek2007, :piwo:
W 2 postach wszystko co chciałem wiedzieć. Dziękówka.

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#533 Post autor: KIT GTO »

chyba Ty lub ktoś inny zmienił Ci radio, pozostawiając panel ;)

jaroo606
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2016, 13:33
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel zafira 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#534 Post autor: jaroo606 »

siemka wszystkim. :piwo: potrzebuję też pomocy odnośnie map cd70 ktoś chętny na PW?? Dzięki
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, 16:13 przez jaroo606, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
leszek 997
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 14 lut 2016, 11:50
Imię: Bogdn
Lokalizacja: Polska
Auto: opel zb
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:
Kontakt:

#535 Post autor: leszek 997 »

Witam.
Poznaję dopiero moje auto ZB, czy ktoś ma instrukcję obsługi radia CD 70 NAVI oraz płytę lub plik mapy Polski lub Europy do przetestowania w aucie?.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#536 Post autor: Bodek »

leszek 997 pisze:Witam.
Poznaję dopiero moje auto ZB, czy ktoś ma instrukcję obsługi radia CD 70 NAVI oraz płytę lub plik mapy Polski lub Europy do przetestowania w aucie?.
Instrukcja

Mapy EuropaWschodnia
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
leszek 997
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 14 lut 2016, 11:50
Imię: Bogdn
Lokalizacja: Polska
Auto: opel zb
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:
Kontakt:

#537 Post autor: leszek 997 »

Dzięki, będę czytał co tam jest, a jest tego trochę i ściąganie w ciemno, po 4 złote za szt.

balandzik

#538 Post autor: balandzik »

Ja korzystałem z map BMW, wersja DVD 2015, o których tu wspominałem. Działa, poza Polską mam też inne kraje na jednej płytce (jeździłem po Czechach).
Widziałem na gryzoniu wersję 2016, ale korzystam wciąż z wersji 2015 (wydanej pewnie pod koniec 2014 roku). Ostatnio jechałem S8 i niestety w okolicach Sieradza nie było w niej jeszcze nowych odcinków (były oddane chyba w 2014 roku). Była za to cała obwodnica Wrocławia i cały odcinek S8 od niego właśnie do okolic Sieradza.

balandzik

#539 Post autor: balandzik »

Mała aktualizacja. Sprawdzałem mapy BMW Europe High DVD 2 2016 i mapy Opla polecane tu na forum. Nie widzę różnic. W obu wersjach w stosunku do 2015 są nowe drogi, np. S8 w okolicach Łodzi - dodano odcinek ok. 100 km, oddany do użytku pod koniec 2014 roku. Porównywałem też listę POI. Jest identyczna. Niestety więcej jest wprowadzonych POI np. w Czechach, niż w Polsce, w związku z tym przy granicy mam całą masę zagranicznych punktów na liście, a bardzo mało polskich.
Wersja BMW ma podobno dodatkowo listę fotoradarów, ale na Oplu nie można niestety z tego skorzystać, ani nawet jej wyświetlić jako POI.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, 11:01 przez balandzik, łącznie zmieniany 2 razy.

Grzegorz194
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, 12:17
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#540 Post autor: Grzegorz194 »

Flora pisze:Polskie menu i mapa Polski to dwie różne rzeczy.
Zmiana języka na polski wymaga użycia płyty z aktualizacją - jednorazowa operacja.
Płytę z mapami wkłada się na stałe i dane są zaczytywane w zależności od bieżących potrzeb.
Na płycie musi się znajdować odpowiedni region, który zostanie wczytany niezależnie od ustawień językowych samej nawigacji.
Ale jeżeli nie zrobię zmiany języka menu na polski to komunikaty nie będą podawane po polsku? Mam radio z SW 12/2007 dlatego pytam bo nie wiem czy jest sens ściągać mapę polski. Ewentualnie jak zmienić język komunikatów na angielski bo po niemiecku daleko nie zajadę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”