[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#721 Post autor: Flora »

Żeby było łatwiej:

0,122 ml/s = 0,4392 l/h
0,183 ml/s = 0,6588 l/h

dragus2020

#722 Post autor: dragus2020 »

Witam wiadomo co było przyczyna duzego spalania u mnie Termostat był padnięty temperatura po podłączeniu komputera nie przekraczała 59stopni po wymianie odrazu i delikatnie obroty spadły silnika pozdrawiam :piwo:

prawnuczek

#723 Post autor: prawnuczek »

Skorzystałem z rady i od "dwóch baków" jeżdżę na ON ze Statoil (miles plus?) - co zauważyłem - spalanie rzeczywiście lepsze - średnia wychodzi 6,0 l/100 km (wcześniej poniżej 6,5 l nie mogłem zejść a jeżdżę praktycznie cały czas te same trasy), wcześniej na postoju spalanie skakało z 0,5l/h do 0,6l/h przy wyłączonej klimie, teraz jest stałe na poziomie 0,4l/h nawet nie drgnie.
Czyli coś jednak w tych paliwach lepszego jest więc polecam niedowiarkom spróbować - tylko trzeba wyjeździć co najmniej dwa baki żeby zobaczyć jakie są różnice.
Dodatkowo teraz jeśli ktoś ma kartę Selgros jest 15 gr taniej na litrze (niewiele ale zawsze coś).

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#724 Post autor: tomek evo »

Szczerze powiedziawszy trudno mi jest uwierzyć w spadek spalania o prawie 10% ale nie wykluczam, ze faktycznie może być jakaś zauważalna poprawa. Spróbuje sam wypróbować na trasie ale za każdym razem warunki są inne więc ciężko tak coś porównać.

Skasowany użytkownik 6483

#725 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No u mnie chwilowe spalanie na postoju to min 0.9L/h ale najczęściej 1.0 L/h lub nawet 1,1 L/h. Oczywiście takie mam wskazania na krótkich odcinkach teraz , jadąc np. do sklepu na zakupy. Ale ogólnie średnie spalanie mi wychodzi ok. 6.5-7L/100km i jestem z tego zadowolony póki co :piwo:

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#726 Post autor: Flora »

.
Załączniki
20151130_045810.jpg

Patryk100392

#727 Post autor: Patryk100392 »

Witam. Mam problem z wysokim spalaniem, komputer nie wyswietla wypalania filtru DPF a spalanie na odcinku 25km wynosi od 10.5 do 11.5l. staram sie jezdzic oszczednie a srednia i tak sie prawie nie zmienia. Zatankowalem auto do fulla zrobilem jakies 100km a ubylo mi 1/4 zbiornika.
Czy ktos moglby cos poradzic jaka moze byc przyczyna?
Czy po wycieciu DPF spalanie duzo sie zmniejsza?

konradviking

#728 Post autor: konradviking »

Madafakir pisze:Witam nabyłem opla Zafirke z 2009 roku z silnikiem 1,7cdti 125 konny i mam wrazenie ze cos niegra ze spalaniem , a mianowicie auto w cyklu mieszanym pali na 100/km 8,2 litra wydaje mi sie ze to troche za duzo, nastepnie na komputerze na postoju spalanie pokazuje raz0,8 l/h za chwile1,2l/h i nowy 2,0l/h i 3,6l/h i tak skacze, czy jakis czujnik czasem nie jest uszkodzony?? na forum o spalaniu czytam ze w cyklu mieszanym powinna spalic około 6,5l. podłanczałem ja pod komputer ale zadnych błedów nie wykryto. aktualnie zatankowałem je do pełna weszło 48,7 litra do całego baku a jak tankowałem to ju było mało bo na wyświetlaczu nie pokazowału juz zasiegu. zobaczymy ile zrobie n całym bku, wydaje mi sie tez ze powinno wejsc 58 litrów do pełna,moze być uszkodzony pływak bo wskazówka nie pokazuje ze jest pełny i brakuje jeszcze kilka minimetrów aby zamknc wskaznic. jesli pływak byłby uszkodzony to w baku było by jeszcze 10 litrów paliwa .co o tym sadzicie pozdrawiam
Wszystko jest w normie jesteś przewrażliwiony, te wskaźniki nie są precyzyjne jak szwajcarski zegarek, w zależność od włączonej klimy, wypalania DPF, ilości pasażerów a nawet grzanych foteli i tylnej szyby spalanie może wynieść nawet ponad 8l, to raczej kwestia stylu jazdy. 6,5l to takie minimum, dla wprawnych kierowców z raczej delikatną nogą, to w końcu półtora tonowe auto, i cykl mieszany, a nie autostrada przy 90km/h

To nie jest tak że jak w polu zasięg pojawi Ci się "0" to auto się zatrzymuje, bo nie ma tak precycyjnych wskaźników które wyliczą paliwo z dokładnością do 100ml. Wskaźnik zostawia sporą rezerwę, aby ktoś upierdliwy nie wyjeżdżał paliwa do zera.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2016, 19:42 przez konradviking, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#729 Post autor: tomek evo »

Zastanawia ,mnie jednak chwilowe spalanie na postoju. Bez Klimy 0,8l to wydaje mi się bardzo dużo 0 1,2 czy wyższym nie wspominając (ja w 1.9 mam 0,3-0,4 na Archoliu co prawda). Termostat sprawny? Jaki stan DPF-a?

Skasowany użytkownik 6483

#730 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Panowie, ja w swoim 1,9 mam spalanie na postoju w granicach 0.8 - 1l/h a średnie spalanie mam w granicach 7,5 L/100km. Zatem proszę się nie sugerować tym spalaniem na postoju bo to raczej tylko jest orientacyjna wartość :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#731 Post autor: Bodek »

Madafakir pisze:...........na komputerze na postoju spalanie pokazuje raz0,8 l/h za chwile1,2l/h i nowy 2,0l/h i 3,6l/h i tak skacze, czy jakis czujnik czasem nie jest uszkodzony??.............
Podwyższone spalanie na postoju może świadczyć o wypalaniu DPF-a

Sprawdź nasycenie filtra - podepnij pod kompa.

Może masz problem z filtrem cząstek stałych.

Na postoju mam 0.7 - 0.9 - bez klimy.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#732 Post autor: tomek evo »

Spalanie chwilowe na postoju na kompie nie jest orientacyjne. Oczywiście mogą być mniejsze lub większe przekłamania i w różnych egzemplarzach mogą być inne mapy wtrysku na tą okoliczność ale wg.mnie podwyższone spalanie na postoju może świadczyć o jakiejś niewydolności układu wtryskowego (np. jego zabrudzeniu), zapychaniu się DPF-a lub co bardzo prawdopodobne o błędnych danych przekazywanych przez któryś z czujników. Spalanie chwilowe na postoju będzie różnić sie w zależności od warunków, kondycji silnika, zastosowanego oleju (dodatków) i zatankowanego paliwa (dodatków).

niezalogowany
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 23 gru 2016, 06:38
Imię: Paweł
Lokalizacja: LKS
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#733 Post autor: niezalogowany »

Odgrzeję kotleta....

Po trzech miesiącach użytkowania Z19DTL napiszę coś i ja....

Moc zaskakująco wysoka jak na masę auta i opory powietrza, być może ktoś tam grzebał przy mapie, albo silnik wyszedł z bonusem....no nie wiem....nie mam pojęcia.....tak domniemywam, gdyż tu na forum silnik ten jest od razu skreślany ze względu na moc.

Korekty na wtryskach....nie pamiętam dokładnie.....ale wszystko ok.

Spalanie na postoju po nagrzaniu 0.9 L/h....może czasami widziałem 0.8L/h

Temperatura na trasie dochodzi do 87 stopni i zbiją ja na 84 czy 83 po czym znowu rośnie do 87 i tak wkoło....

Spalanie (wypaliłem 3 zbiorniki lane do pełna na tej samej stacji, na tym samym stanowisku) wcześniej tankowałem kilka razy po 50-100zł ale tego nie liczę

Według kompa--- Według dystrybutora
6.5 L/100km------ 5.7 L/100km
6.5 L/100km------ 5.7 L/100km
6.8 L/100km------ 6.3 L/100km

Cykl mieszany(mieszakm na wsi).....trasy i odcinki po 2-3km po mniej/więcej po połowie.....średnia prędkość 35-45km/h Srednia z kompa z 3500km (łącznie z tymi pierwszymi dolewkami po 50-100zł) wynosi ok 7L/100km, ale według dystrybutora ok 6.....no może 6 z haczykiem /100km. Czyli jakby nie patrzeć komp zawyża i to dość sporo, wszystko było lane na orlenie.....czasami verwa czasami ekodiesel, choć według orlenu ekodiesel to zwykły ON.

Awatar użytkownika
Metroid
Przeglądacz
Posty: 84
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#734 Post autor: Metroid »

Ja mam pytanie o spalanie na kompie.
Dlaczego na jednym mierniku na kompie pokazuje mi o litr mniej niż na drugim.
Chociaż oba resetuje w tym samym momencie, skąd ta różnica?

pozdr.
Obrazek

Samnaprawiam
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2017, 18:22
Imię: krystian
Lokalizacja: Leszno
Auto: Opel Zafira b 1,9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#735 Post autor: Samnaprawiam »

Witam, opisze wam moją historie zauważyłem ze listwa od klap wirowych mi spadła i klapy mają luzy, pojechałem do mechanika powiedział wywalić zaspawać i problem z głowy i tak zrobił, wyczyścił egr przy okazji i wstawił blaszkę ograniczającą przepływ spalin do kolektora. i po przejechaniu parunastu kilometrów po mieście spalanie pokazało mi 20l/100km co mnie przeraziło :shock: , wcześniej po mieście mi palił 8.5l do 9l, na biegu jałowym (0,4 do 0,5l/h) teraz( 1,4 do 1,5l/h) moje pytanie czy to wina tej modyfikacji czy coś akurat się popsuło :?: , bo jak to wina tej modyfikacji to kupie nowy z klapami i z powrotem założę, z góry dziękuje za odpowiedzi.
Kris

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”