[B] Lampy przód

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Kadamus

#31 Post autor: Kadamus »

Witam Zafirowicze :)
Mam pytanie dotyczące przedniego reflektora.
W mojej Zafirze (1,9 diesel, 2008 r. po lifcie) zardzewiało i ułamało się mocowanie "kapturka", w który wchodzi żarówka świateł mijania (w załączonym zdjęciu zaznaczone czerwoną strzałką). Podejrzewam, że sam element jest nie do naprawienia, więc chcę kupić nowe reflektory (takie jak na załączonym zdjęciu, znalazłem czarne lampy firmy DEPO za 280 zł/szt.).

Moje pytanie czy takie lampy będą pasowały, bo z tego co wiem to takie czarne lampy były montowane przed liftem. Czy może nie ma różnicy w mocowaniu jednych i drugich i spokojnie mogę kupować.

Z góry dzięki :)
Kadamus
Załączniki
lampa zafira.jpg

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#32 Post autor: Flora »

Jeżeli Ci to pomoże to mam części reflektora ZB, w tym całą tą osłonę. Mocowanie jest na jedną śrubę i całkiem łatwo można element wymienić.

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#33 Post autor: Mariusz 79 »

dragus2020 pisze:Witam musze wymienić lampy na nowe bo stare zaszły i nie chciał przeglądu podbić, i mam pytanie o te lamy czy ktos kupił? http://allegro.pl/komplet-lamp-reflekto ... 82585.html czekam na pomoc i rady pozdrawiam :piwo:



albo te??? http://allegro.pl/reflektor-lampa-opel- ... 17855.html
Witam, a nie możesz starych wypolerować?, mój brat wypolerował i ma jak nowe.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2015, 18:15 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 1 raz.

dragus2020

#34 Post autor: dragus2020 »

witam nie nie bo w jednej lampkie odblask odpadł I tak trzeba kupić na nowe pozdrawiam i czekam na pomoc dalej

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#35 Post autor: paweldm »

Wymieniałem właśnie żarówkę H7 w lewym reflektorze. Dla mnie wygodniej i szybciej było wyjąć obudowę filtra powietrza i dostać się do żarówki od silnika niż przez otwór w nadkolu. Tamtędy żarówkę wyjąłem ale zamontować z powrotem nie szło. Podrapałem sobie tylko dłoń. teraz jak będzie czas prawa strona. Montują żarówki Bosch +120%.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#36 Post autor: paweldm »

W powyższym poście pomyliłem strony. Chodziło o prawą stronę (od pasażera).

Ta "prawdziwa" lewa od strony silnika bez problemów.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
Chita
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2015, 16:11
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#37 Post autor: Chita »

Witam, pewnie pytanie laika i mam nadzieje że nie powielam postów z innych tematów ale nie byłem w stanie trafić na nic pasującego do mojego problemu a chyba najlepiej pasuje do tej kategorii.

W trakcie doglądania silnika (z własnej głupoty) ułamałem jedno z mocowań lampy. Myślę że obrazy opiszą nalepiej co mi się udało zrobić

http://i67.tinypic.com/14471pz.jpg
http://i65.tinypic.com/2e2ezic.jpg

Czy istnieje możliwość zakupu samej "ramki" albo mocowania czy jest to jako całość razem z lampą przednią samochodu? Może macie jakieś rady jak to odratować bo światło działa bez zarzutu a jako że wiem że to jest złamane to nie daje mi to spokoju.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#38 Post autor: paweldm »

Z tych zdjęć osobiście nie mogę dojść o co chodzi. Element plastikowy można spróbować pospawać.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: rafant4011 »

Obrazek

Też mam w tym samym miejscu ułamany uchwyt, są zestawy naprawcze ale taki zestaw kosztuje ok150-200zł. w twoim przypadku nie jest konieczny bo masz wszystkie części; wystarczy pospawać... Ja natomiast nie mam tych części i zastosowałem blaszkę którą wkręciłem na wkręty w lampę a w drugiej części ów blaszki wywierciłem otwór i przykręciłem do karoserii, w takim sposobem zaoszczędziłem 200PLN-ów :lol:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2016, 19:04 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#40 Post autor: Piotr »

Mariusz 79 pisze:Witam, a nie możesz starych wypolerować?, mój brat wypolerował i ma jak nowe.
Czy może ktoś polecić wypróbowany środek do polerowania plastikowych osłon lamp? Sporo tego na rynku i dlatego najlepiej kupić taki, który był już stosowany oraz przyniósł oczekiwany efekt.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2016, 20:33 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

dampat
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 04 sie 2013, 13:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#41 Post autor: dampat »

ja używałem papier ścierny i pastę tempo

Awatar użytkownika
Chita
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2015, 16:11
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#42 Post autor: Chita »

rafant4011 pisze:
Też mam w tym samym miejscu ułamany uchwyt, są zestawy naprawcze ale taki zestaw kosztuje ok150-200zł. w twoim przypadku nie jest konieczny bo masz wszystkie części; wystarczy pospawać... Ja natomiast nie mam tych części i zastosowałem blaszkę którą wkręciłem na wkręty w lampę a w drugiej części ów blaszki wywierciłem otwór i przykręciłem do karoserii, w takim sposobem zaoszczędziłem 200PLN-ów :lol:
Dzięki za odpowiedź bo właśnie widziałem na necie zestawy naprawcze do kupienia ale nie byłem jakoś przekonany do wydawania pieniędzy na coś co w praktyce moze i tak okazać się tylko prowizorycznym rozwiązaniem. Może i rzeczywiście poproszę mechanika żeby mi to zespawał i powinno trzymać.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#43 Post autor: paweldm »

Na początku spróbuj lampy polerować samą pastą. Może ona wystarczy, wówczas będziesz miał mniej roboty, niż zaczynać od papieru.
Pilnuj aby klosza tylko za bardzo nie nagrzać.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#44 Post autor: Mariusz 79 »

dampat pisze:ja używałem papier ścierny i pastę tempo
Witam, mam pytanie kiedy to robiłeś i czy dalej masz przezroczyste klosze, pytam bo mój brat zrobił tak samo jak ty, ale po ok 8 miesiącach znowu mu matowieją klosze. Pozdrawiam.
Na you tube jest parę fajnych filmików o regeneracji kloszy.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2016, 19:51 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 2 razy.

Skasowany użytkownik 6483

#45 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Myśle ,że klosze po takiej polerce prędzej czy później zaczna znów matowieć. ja miałem podobnie w swojej Astrze II i widze ,że mój kumpel ma też znowu matowe lampy a polerowął je jakiś czas temu. Wynika z tego ,że ta polerka to tylko na jakis czas starcza , później trzeba zabieg znów powtórzyć co w zasadzie nie jest ani drogie ani trudne :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”