Automatyczny włącznik świateł mijania

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#76 Post autor: rafant4011 »

prawnuczek pisze:W Lublinie niestety takiej promocji nie mieli ale za 100 zł ustawili mi wszystko jak powinno być. Sprawa załatwiona.
lepiej za sto jak za 150 :D
mi też powiedzieli że nie mają, dopiero jak im ulotkę pokazałem na fonie to ją znaleźli :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 10:20 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Waldim14

#77 Post autor: Waldim14 »

Gdzie na Śląsku mogę zaprogramować światła dzienne w Zafirze B rok prod.: 2010? Mieszkam w Bytomiu.
Pozdrawiam
Waldek
tel.: 691377731

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#78 Post autor: drahe »

Ja mogę zaprogramować :D
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#79 Post autor: Sebu$ »

Waldim14 pisze:Gdzie na Śląsku mogę zaprogramować światła dzienne w Zafirze B rok prod.: 2010? Mieszkam w Bytomiu.
Pozdrawiam
Waldek
tel.: 691377731
napisz do Grześka czy Ci pomoże
volf_2006
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

rafor

#80 Post autor: rafor »

Witam
Również ja potrzebuję pomocy jak w temacie.
Czy znajdzie się ktoś z okolic Słupska ,kto zmieni ustawienia świateł tak aby w automacie podczas dnia świeciły się tylko przednie a po zmierzchu przód i tył
Z góry dziękuję za pomoc.

matis991
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 01 lis 2013, 09:20
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Kia
Model: Sportage
Oznaczenie silnika: CRDI
Gender:

#81 Post autor: matis991 »

Koledzy szukam i szperam i znaleźć nie mogę informacji odnośnie tego czy da się całkowicie wyłączyć opcję automatycznego włączania świateł po uruchomieniu silnika? Znalazłem że jest 5 wariantów ale czy w żadnym z nich nie ma po prostu światła automatyczne wyłączone?? Aktualnie mam tak że na zapłonie załącza się postój a po zapaleniu silnika włączają się mijania. Chciałbym abym sam je mógł włączać a nie że same mi się włączają. Posiadam op-coma.

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#82 Post autor: ojciec polak »

Wyjmij bezpiecznik i po kłopocie... :lol:

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#83 Post autor: Piotr »

Przekręć pokrętłem ustawiania rodzaju świateł szybko w prawo (czyli na drogowe) i bez chwili zwłoki szybko z powrotem w lewo. Automatyczne włączanie świateł mijania po uruchomieniu silnika już nie powinno funkcjonować. Ponowne wykonanie takiej czynności spowoduje, że światła znowu będą się automatycznie załączać.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#84 Post autor: drahe »

matis991 pisze:Koledzy szukam i szperam i znaleźć nie mogę informacji odnośnie tego czy da się całkowicie wyłączyć opcję automatycznego włączania świateł po uruchomieniu silnika? Znalazłem że jest 5 wariantów ale czy w żadnym z nich nie ma po prostu światła automatyczne wyłączone?? Aktualnie mam tak że na zapłonie załącza się postój a po zapaleniu silnika włączają się mijania. Chciałbym abym sam je mógł włączać a nie że same mi się włączają. Posiadam op-coma.
Albo wyłącz całkowicie ta opcję czyli daj disabled lub nie występuje :D
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

matis991
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 01 lis 2013, 09:20
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Kia
Model: Sportage
Oznaczenie silnika: CRDI
Gender:

#85 Post autor: matis991 »

drahe pisze:
Albo wyłącz całkowicie ta opcję czyli daj disabled lub nie występuje :D
Sory, że dopiero teraz ale miałem ciężkie dni w pracy... a gdzie taką opcję znaleźć? Nadwozie -> UEC i tam światła do jazdy dziennej?? Ta metoda z tym pokrętłem to mi coś nie działa... jak przekręcam to normalnie załączają się postoje i potem mijania i wyłączam i szybciej i wolniej i nic... po włączeniu silnika przy pokrętle na 0 nadal włączają się xenony.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 19:02 przez matis991, łącznie zmieniany 1 raz.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#86 Post autor: Zdenek2007 »

Powinno zadziałać! Może spróbuj jeszcze raz szybko przekręcić pokrętłem od prawa do lewa, tam i z powrotem, oczywiście na włączonym silniku.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#87 Post autor: drahe »

matis991 pisze:
Sory, że dopiero teraz ale miałem ciężkie dni w pracy... a gdzie taką opcję znaleźć? Nadwozie -> UEC i tam światła do jazdy dziennej??
Dokładnie tam.Ustaw nie występuje (lub w angielskiej wesji disabled).
Metoda z pokrętłem musi działać!
Od ustawienia 0 w prawo i zaraz z powrotem na 0 w miarę szybkim ruchem :)
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

matis991
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 01 lis 2013, 09:20
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Kia
Model: Sportage
Oznaczenie silnika: CRDI
Gender:

#88 Post autor: matis991 »

drahe pisze:
Dokładnie tam.Ustaw nie występuje (lub w angielskiej wesji disabled).
Metoda z pokrętłem musi działać!
Od ustawienia 0 w prawo i zaraz z powrotem na 0 w miarę szybkim ruchem :)
Kurcze, żeby się tam dostać op-com chce pin, mam do auta małą kartkę wielkości karty do bankomatu na odwrocie pisze CAR-PASS i mam security code potem key no ale tam są 4 cyfry i literka czy to coś z tego??

Próbuje tym pokrętłem na zapalonym silniku ale dam zapłon włączają się postojówki włączam silnik włączają się xenony, kręcę pokrętłem tam i z powrotem i nic... :(
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 18:30 przez matis991, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#89 Post autor: Rafoooo »

Te 4 cyfry to pin (security code)............... Bo 4 cyfry z literką to kod (numer) klucza .
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 19:09 przez Rafoooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

MiCooL
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 05 mar 2016, 15:25
Lokalizacja: Wlkp
Model:

#90 Post autor: MiCooL »

Chciałbym ustawić sobie światła, tak aby włączały się po odpaleniu silnika, wariant 5, ale w op com mam tylko 3 warianty i obojętnie, który wybiorę światła (wszystkie) zapalają się po przekreceniu stacyjki. Czy ktoś wie o co robię źle?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”