Bledy P0170, 0202, 0304, 0420

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wladek11

Bledy P0170, 0202, 0304, 0420

#1 Post autor: wladek11 »

Witam, jestem nowym posiadaczem zoski 2003 1.8 benzyna+gaz zakładany trzy miesiące temu i niestety długo nią nie pojeździłem. Niedawno po wywaleniu kilku błędów pojechałem do mechanika. Podłączył pod komp. Wymienił cewkę bowiem stwierdził wypadanie zapłonu na 3 cylindrze, co było odczuwalne spadkiem mocy, muleniem * chodził na 3 gary. Zapalał się check i kontrola trakcji. Auto miało już chodzic. Przejechałem 60km idealnie. Na pewnym skrzyżowaniu źle wcisnął mi się bieg i zamiast przejechać je na 2 weszła mi 4. Auto zaczęło szarpać, trzy ukłony i znów powtórka check i kontrola trakcji. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu Kontrola trakcji się nie włącza, check świeci cały czas. Kolejny raz na próbę też wrzuciłem wyższy bieg niż powinien być i dokładnie to samo. Z samym checkiem jazda ok, ale boje się o ten tryb awaryjny, że za chwilę znów zacznie się włączać i będzie go muliło. Dojechałem na parking, metodą hamulec-gaz odczytałem błędy, jak się nie pomyliłem to jest tak: P0170, 0202, 0304, 0420. I o co chodzi nie wiem. Może ktoś podsunie mi jakiś pomysł?
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 22:06 przez wladek11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: janekW67 »

0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata
0202 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 2
0304 Zapłon cylindra 4 - wypadanie zapłonów
0420 Sprawność katalizatora (rząd cylindrów 1) za mała

Na początek trzeba by odwiedzić gazownika i wyregulować instalację.
Oczywiście!

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#3 Post autor: Janus »

janekW67 pisze:(...)
Na początek trzeba by odwiedzić gazownika i wyregulować instalację.
A ja bym skasował korekty dla benzyny i pojeździł tylko na benzynie. Jeżeli nie będzie problemów na benzynie (a tak może być), to zła regulacja gazu lub po prostu - nie wydala układ zapłonowy. LPG zapala się gorzej niż benzyna
Janusz

wladek11

#4 Post autor: wladek11 »

Byłem dziś u gazownika. Nie widzi problemu z instalacją LPG tzn nie będzie niczego regulował bo błędy nie wskazują na gaz. I jak mam go przekonać, skoro uczciwie mówiąc nie znam się na tym.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#5 Post autor: paweldm »

Trzeba zacząć od najprostszych spraw. Nie piszesz - jak tam świece. Dawno wymieniane? Filtr powietrza?
Nie będziesz pierwszy, który wymienił cewkę a winne były świece.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

szeryf212
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 16 paź 2014, 21:47
Imię: Jerzy
Lokalizacja: wieluń
Auto: opel zafira b 1.8 cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#6 Post autor: szeryf212 »

Witam, kolega paweldm ma rację, błąd 0170 będzie się pojawiał na gazie, a co do wypadania zapłonów proponuję założyć starą cewkę( o ile była oryginalna) i wymienić świece na oryginał, u mnie po wymianie świec na GM wypadanie zapłonów ustało, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”