[B]demontaż szyby drzwi przód i szyb bocznych

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

[B]demontaż szyby drzwi przód i szyb bocznych

#1 Post autor: mariano76 »

rozebrałem boczek drzwi bo chciałem wymienic szybę(moja jest porysana).ale niestety szyby nie wymieniłem bo poprostu nie wiedziałem jak do tego sie zabrać.proszę o poradę jak to zrobić żeby nie narobić bałaganu.może jakiś manual z fotkami?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2016, 19:59 przez mariano76, łącznie zmieniany 2 razy.

tico0

#2 Post autor: tico0 »

Robiłem to :D, manuala nie mam :/ bo się spieszyłem ale z tego co pamiętam gdzieś to na forum troszkę opisałem. Jak rozbierzesz tapicerkę drzwi to by wyjąć szybę musisz odwiercić jej mechanizm trzyma się na nitach zrywanych i chyba z tego co pamiętam to trzeba wyjąć uszczelkę z ramki to dużo pomoże przy wkładaniu no i druga para rąk jest też wtedy pomocna... .

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#3 Post autor: mariano76 »

jednak trzeba mechanizm odnitowac.miałem nadzieje ze nie trzeba odnitowywac.ok! to do roboty.dzieki za odpowiedz.

@Marcin2628@

#4 Post autor: @Marcin2628@ »

Czy ktoś z Was wymieniał szyby w zafirze B? Juz tłumacze co mi chodzi po głowie. Zawsze chciałem mieć pakiet chrom te listwy chromowane przy szybach. Moje pytanie jak je się wymienia. W drzwiach to pewnie tylko tą uszczelkę z listwą chromowaną. Ale jak to się ma z szybami karoseryjnymi?

Skasowany użytkownik 6483

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Tylne szyby sa raczej wklejane więc będziesz mieć problem z ich wyjęciem no chyba ,że je wytniesz ale wtedy musiałbyś założyć pakiet chrom wraz z szybkami bo to chyba stanowi całość

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Bodek »

Drzwi przód i tył - jest listwa - około 200 za sztukę

Gorzej z bagażnikiem - w katalogu występuje listwa razem z szybą :>

Cena :>

ponad 800: http://sklep.dixi-car.pl/szyba-karosery ... -4170.html
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#7 Post autor: Flora »

Jeżeli jesteś zainteresowany kompletem listew chromowanych i szybkami to polecam zestaw prawy i lewy.

Przy okazji chciałbym sprostować, że bez problemu można wymienić przednią szybę bez rozwiercania czegokolwiek.

@Marcin2628@

#8 Post autor: @Marcin2628@ »

Też właśnie oglądałem ten zastaw. Tylko pytanie ile będzie kosztowała wymiana. Bo sam nie dam rady, a chciałbym żeby to było dobrze zrobione bo partactwa nie zniese :lol:

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#9 Post autor: Flora »

Wymiana listew na drzwiach nie kosztuje nic, bo są na zatrzaskach, co do szyb karoseryjnych musiałbyś podjechać do firmy zajmującej się wymianą szyb i zapytać ile będą chcieli za wklejenie tego kompletu, ale nie powinien to być jakiś kosmiczny koszt.

Skasowany użytkownik 6483

#10 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Przednie boczne szybki są skręcane na takie plastykowe nakrętki. Można je samemu bez problemu wymienić.

@Marcin2628@

#11 Post autor: @Marcin2628@ »

Gorzej z tymi tylnyo-bocznymi szybami. Czyli trzeba na początku stare wyciąć a później wkleic te z chromami.

@Marcin2628@

#12 Post autor: @Marcin2628@ »

A ktoś może wie jak procentowo w oryginale są przyciemnione szyby. Jaka przepuszczalność?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Bodek »

Obrazek - zwykła, zdjęcie z google

na przyciemnianych w tylnych drzwiach nie mam opisu procentowego
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”