LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marcin06ge
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2015, 21:55
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Auto: Opel Zafira a
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z18XE

#766 Post autor: marcin06ge »

Witam ja mam faze ciekłą vialle instalacja założona w Niemczech, po kupnie od razu padła pompa gazu lub była padnięta bo się długo nie nacieszyłem - kupiłem dwa tygodnie i awaria. Znalazłem gościa w koninie wstawia regenerowane pompy daje gwarancje na papierze ja dostałem 2 lata a teraz patrzyłem chyba daje już 3 lata koszt pompy 1100zł. Wtryskiwacze są zamontowane obok benzynowych , zbiornik zamiast koła 55litrów czyli ok 45 wchodzi spalanie ok.10/100km . Instalacja nie powala spełnia swoje zadanie , faktycznie nie ma straty mocy nawet auto jakby troche bystrzejsze .Wcześniej miałem dwa auta z gazem jedno jeszcze na gazie ze śrubą i krokowym z kabelkami idącymi do nikąd ,a drugie już z bingo s-4 i pewnie gdybym miał sam zakładać to pewnie nie założył bym tej instalacji ze względu na koszt montażu na poprzednie nie narzekałem szczególnie na tą z bingo s-4 a kosztowała wtedy 1700zł a tu słyszę ze za tą moją krzyczą po 7-8 tys.zł. Na razie minoł rok od wymiany pompy zrobiłem jakie 15tys. pompa i reszta instalacji śmiga.

Awatar użytkownika
megalon
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 20 mar 2015, 17:15
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Petebe
Auto: Opel Zafira A 1.6 16v Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE
Gender:

#767 Post autor: megalon »

Witam
Dwa dni temu zalozylem instalacje gazowa. Ja mam stag-4 na pozespolach tomasetto,wtryski AC WO1-4. Calosc mnie kosztowala 2100zl. Na gaz przelacza sie po przejechaniu 1km. Na razie nie wiem ile pali gazu. Zbiornik 47 w miejscu kola zapasowego. Wlew chcialem we wlewie ale mowil ze malo miejsca wiec odpuscilem i mam w zderzaku.

misiekzoo

#768 Post autor: misiekzoo »

Zawsze tak gadają bo im się robić niechcenia :lol: Ja 100 musiałem dopłacić ale zrobili wlewamy razem z wlewem.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#769 Post autor: Sebu$ »

megalon pisze:Wlew chcialem we wlewie ale mowil ze malo miejsca wiec odpuscilem i mam w zderzaku.
misiekzoo pisze:Zawsze tak gadają bo im się robić niechcenia Ja 100 musiałem dopłacić ale zrobili wlewamy razem z wlewem.
dokładnie

w BRC nie było problemu. Poinformowali mnie o dopłacie i zrobili perfekcyjnie. Czyli sie da jak ktoś chce.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#770 Post autor: jacek76 »

Sebu$ pisze:w BRC nie było problemu. Poinformowali mnie o dopłacie i zrobili perfekcyjnie. Czyli sie da jak ktoś chce.
To nie możliwości a potfel klienta decyduje o tym czy coś można zrobić lub nie. Ile zapłaciłeś za instalkę , 1200 tak jak megalon? Chyba więcej... Dodatkowo zapłaciłeś za zrobienie wlewu przy wlewie. Gdyby kolega megalon wywalił tyle na instalację , to pewnie też miałby wlew przy wlewie bez żadnego problemu...
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#771 Post autor: Sebu$ »

jacek76 pisze:
Sebu$ pisze:w BRC nie było problemu. Poinformowali mnie o dopłacie i zrobili perfekcyjnie. Czyli sie da jak ktoś chce.
To nie możliwości a potfel klienta decyduje o tym czy coś można zrobić lub nie. Ile zapłaciłeś za instalkę , 1200 tak jak megalon? Chyba więcej... Dodatkowo zapłaciłeś za zrobienie wlewu przy wlewie. Gdyby kolega megalon wywalił tyle na instalację , to pewnie też miałby wlew przy wlewie bez żadnego problemu...
umiesz czytać ze zrozumieniem !? :>

Czy ja napisałem, że powinien mieć droższą instalację gazową ? Czy chodziło o to, aby miał wlew obok wlewu paliwa ?
Wlew obok wlewu paliwa to niezależna opcja bez względu na rodzaj / markę instalacji gazowej.

Koszt tego jest zależny od firmy która robi instalację, a nie od wartości instalacji.

Może przeczytaj raz jeszcze. Nawet i dwa.

Zawsze tak gadają bo im się robić niechcenia :lol: Ja 100 musiałem dopłacić ale zrobili wlewamy razem z wlewem.
to do Ciebie też nie przemawia ... :>
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#772 Post autor: gRZENIU »

Wybaczcie ,że tak późno , ale najpierw trzeba było sprawdzić jak jeździ auto i czy się spisuje na podtlenku LPG... Jak narazie wszystko :ok: nie ma z niczym problemów

Instalacja zakładana w firmie Energy Gaz Polska Warszawa ul. Ostrobramska 30A ... Po wizycie i poznaniu kosztów łącznie z dodatkową opłatą za wlew we wlewie , zdecydowałem się na montaż ...

Ogólnie podejście profesjonalne obsługi. Najpierw pełna powaga co i jak z czym co się je , a później się atmosfera rozluźniła. Moje zdanie na temat tej firmy zmieniło się o 180 stopni. Naprawdę Polecam do zakładania LPG w Energy Gaz Polska

A tu małe udokumentowanie , które robiła sama firma : https://www.youtube.com/watch?v=284oXwwuCCE

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#773 Post autor: Piasek »

gRZENIU pisze:A tu małe udokumentowanie , które robiła sama firma
z pełnym szacunkiem dla kobiet ale co ona tam robiła i czemu zabierała głos ?
Merytoryka pytań i stwierdzeń "pani prowadzącej" powala i miażdży pustostanem umysłowym wiedzy tematycznej.
:lol:
Ostatnio zmieniony 12 lut 2016, 08:35 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#774 Post autor: gRZENIU »

Piasek pisze:gRZENIU napisał/a:
A tu małe udokumentowanie , które robiła sama firma

z pełnym szacunkiem dla kobiet ale co ona tam robiła i czemu zabierała głos ?
Merytoryka pytań i stwierdzeń "pani prowadzącej" powala i miażdży pustostanem umysłowym wiedzy tematycznej.
:lol:
Nie mam pojęcia z jakiej bajki ta pani była , ale kręciła ... :lol: Oglądałem kilka filmików z montażu LPG Energy Gaz Polska i ta pani chyba zajmuję się tym profesjonalnie :haha:

Ogólnie wywarli na mnie dobre wrażenie i jak byłem na wymianie filtrów to pełna profeska :ok:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#775 Post autor: Sebu$ »

Ten spot reklamowy jest przeznaczony dla osób, które zastanawiają się nad założeniem instalacji gazowej do swojego samochodu.
Jest prosty w przekazie i przemawia do osób, nie mających styczności z tematem.
Wszystko wygląda pięknie i schludnie zrobione.
O to w tym chodzi.

Spot dla zawodowców był by zupełnie inny i bez owijania w bawełnę. Sprawy techniczne i omówienie możliwych problemów a nie jaki to ładny kolor auta ma klient.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#776 Post autor: jacek76 »

Sebu$ pisze:umiesz czytać ze zrozumieniem !?
A co wg ciebie wskazuje na to że nie umiem ?
Sebu$ pisze:Czy ja napisałem, że powinien mieć droższą instalację gazową ?
A czy ja napisałem że powinien mieć droższą instalację?
Sebu$ pisze: Czy chodziło o to, aby miał wlew obok wlewu paliwa ?
Tak , o to chodziło. Tylko napisałem , ze gdyby wywalił by tyle co ty za instalkę , to wlew przy wlewie miałby prawdopodobnie w gratisie i by się dało. Z resztą czasem lepiej się nie upierać i mieć w zderzaku , niż w plastiku przy wlewie , bo to bez przerwy będzie nieszczelne.
Sebu$ pisze:Koszt tego jest zależny od firmy która robi instalację, a nie od wartości instalacji.
To napiszę jeszcze raz bo chyba nie zrozumiałeś. Akurat wiem jak się sprawy mają bo na co dzień montuję lpg. Przede wszystkim zależy od kwoty położonej na stół za montaż a później od możliwości. Robiliśmy takie rzeczy jak zmniejszanie lub zupełne przenoszenie zbiornika paliwa żeby weszła butla pod auto zamiast do bagażnika ( wrangler) . Zrobiony przez nas 206 CC jest chyba jedynym w Polsce mającym zbiornik pod podłogą i mogącym jeździć z otwartym dachem ... Vortec-a z chevy astro też zrobiliśmy i tylko przez dwa dni , a temat tego silnika na lpg-forum umarł :) Wszystko można ale wszystko wymaga swojej ceny.
Sebu$ pisze:Może przeczytaj raz jeszcze. Nawet i dwa.
Sebu$ pisze:to do Ciebie też nie przemawia ..
Więcej luzu i kultury :D
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

ogarnij

#777 Post autor: ogarnij »

Siema

Czytam i czytam o tym gazie aktualnie to jestem nowy na forum ale z gazem miałem już do czynienia w kilku autach najlepiej wypadały instalacje:

1. Stag. od lat montowana w przeróżnych modelach aut prosta intuicyjna każdy debil ustawi czasy wtrysków i dawkę :P
2. Optima pro tec. Miałem ją raz ale spalanie było znakomite i fajnie się jeździło na raz przejechała 3 tys km z Podlasia za Frankfurt nad menem. :D
3. KME w miarę dobra instalacja ale ciężka w obsłudze
4. BRC tylko poważniejsze serwisy mają program do obsługi tych sterowników i oni doskonale o tym wiedzą za same podpięcie kompa biorą na start 50zł
5. Landi Renzo niby jeździ niby spalanie jest ok ale jak się zepsuje to koszty napraw są spore.
a daleko w tyle była istalacja Blue Energy niby tak wychwalana przez majstra ale okazała się totalną klapa w samochodzie fiat panda 4x4 spalanie było gdzieś w granicach 11-13 litrów. Mechanik mówił że tak ma być no w końcu taniej było jeździć na benzynie.

Niedługo będę zakładać gaz to chyba wybiorę Stag Q-box plus albo Stag Qnext już można się wpiąć w obwód OBD, na wtryskach napoleon, reduktorze STAG R01 taki w sam raz obsługuje auta spokojnie do 150KM no i filtr osadnikowy sporo droższy ale lepszy :) więc moja zośka bedzie ładnie śmigać na tym zestawie :)

Awatar użytkownika
leszek 997
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 14 lut 2016, 11:50
Imię: Bogdn
Lokalizacja: Polska
Auto: opel zb
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:
Kontakt:

#778 Post autor: leszek 997 »

Jutro jadę na montaż LPG, sprawdzony warsztat, nie znam narzekających, wszyscy zadowoleni. Na co zwrócić uwagę jeżeli chodzi o gaz w ZB 1,8. Są jakieś nowinki?, udogodnienia?. Kwota montażu 2200, zbiornik 47 w koło pod spodem, wtryski Hana. reszty nie wiem. Okaże się po.

RACOT

#779 Post autor: RACOT »

chcę założyć gaz do mojej zafiry 1,8 Z18XER polećcie jakiegoś gazownika w okolicach Kościana który zakłada instalacje do tego typu silnika .Wspomnę tylko ze gazownik z Manieczek nie chce się podjąć założenia do tego silnika . z tego co czytam na forum to dobrzy instalatorzy nie mają kłopotu z założeniem instalacji do tego silnika Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedż :) :) :) :) :) :)

RACOT

#780 Post autor: RACOT »

koledzy którą instalacje wybrać do mojej zośki 1,8 140 km z18xer 1. isntalacja
elektronika stag 4 QNEXT PLUS OBD ,reduktor KME silver, szyna wtryskowa baracuda, zestaw lubryfikacyjny esgi,tankowanie we wlewie paliwa , zbiornik w kolo zapasowe, POKROWIEC NA KOLO
2.instalacja
elektronika ELPIGAZ STELLA OBD SERIA EXKLUSIV, WTRYSKIWACZ BIANCO, REDUKTOR KME SILVER,zestaw lubryfikacyjny esgi,tankowanie we wlewie paliwa , zbiornik w kolo zapasowe,POKROWIEC NA KOLO
edna i druga w tej samej cenie 26

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”