Świece do silnika benzynowego

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
damian9009
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 19 kwie 2013, 09:34
Lokalizacja: Polska
Model:

#76 Post autor: damian9009 »

Biały pisze:
Janus pisze:w ASO, oryginalne pudełko, nalepka GM, hologram bla bla bla. Oryginalna cena - 70zł... Otwieram pudełko. Wkład filtra paliwa Made by Filtron
Nie wiem jak w przypadku filtra ale kup cewkę zapłonową w ASO a w pudełku będzie Bosch albo Delphi. Kup tarcze a najprawdopodobniej dostaniesz ATE.
Każdy producent ma swoich zaufanych podwykonawców i nie powinno Cię to dziwić...
Dokładnie , z tego co wiem świece produkuje Bosch choć pewnie nie wszystkie
„Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś LASKE czy ŁASKĘ!”

prof. Jerzy Bralczyk

Skasowany użytkownik 6483

#77 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No właśnie , co niektórzy przekonani ,że kupują super części w ASO a tak na prawdę płacą 100% więcej tylko za logo GM na opakowaniu. Nie chcę się tu wymądrzać ale cenię swoje finanse i zawsze kupuje filtry , oleje , klocki hamulcowe , tarcze , amortyzatory itp w normalnych (bez logo GM) sklepach i uważam ,że jest to jak najbardziej uzasadnione ekonomicznie. A ,że od ponad 20 lat niezmiennie posiadam zawsze jakis pojazd , nie spotkałem się z sytuacją ,że moje zakupy odbiły sie czkawką na dalszej bezawaryjnej eksploatacji moich pojazdów. Jak ktoś będzie chciał , to zawsze znajdzie rozsądną alternatywę dla drogich i nie zawsze profesjonalnych usług w ASO :piwo:

Panowie - schodzimy z tematu = Bodek
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 20:15 przez Skasowany użytkownik 6483, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#78 Post autor: wamka18 »

jarecki69, zgadza się ja też wole zamienniki które są tańsze od oryginału ale pod warunkiem że nie kupuje się za tanio firmy krzak tylko renomowanych firm np. te które produkują części na pierwszy montaż

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#79 Post autor: Janus »

Biały pisze: Nie wiem jak w przypadku filtra ale kup cewkę zapłonową w ASO a w pudełku będzie Bosch albo Delphi. Kup tarcze a najprawdopodobniej dostaniesz ATE.
Każdy producent ma swoich zaufanych podwykonawców i nie powinno Cię to dziwić...
Mnie to nie dziwi. Zmierzam do tego, że każda część jest dobra, pod warunkiem że dobrana odpowiednio do danego auta i dobrej jakości. I nie zamierzam się dać zwariować że jak olej to tylko GM, świece GM itp itd - a zwłaszcza te kupowane przez Allegro... ;)
Janusz

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#80 Post autor: Maćku »

Ja z tym nie mam problemu i każdy sobie kupuje co chce jakie chce i po co chce.... zgadzam się z waszymi opiniami lecz są sytuacje, że coś jest dużo tańsze w ASO niż w sklepie u Jasia...

Na pewno takie rzeczy jak hamulce itp. są dużo droższe.. ale są sklepy co współpracują z przedstawicielami i są autoryzowany dystrybutorem ASO i u nich można mieć lepsze ceny bo mają niższą marżę ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#81 Post autor: Piasek »

Bo temat o świecach:
Jakoś zawsze miałem zaufanie do Beru i nigdy się na nich nie zawiodłem. Trwałe i niezawodne.

Awatar użytkownika
Biały
Przeglądacz
Posty: 66
Rejestracja: 30 mar 2014, 23:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#82 Post autor: Biały »

A jaka cena za sztukę?

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#83 Post autor: Piasek »

Biały, nie wiem, nie mam cennika w domu ale do Twojego silnika z Beru przychodzą świece Z74 (dwuelektrodowe).
Na al... coś znalazłem
http://allegro.pl/beru-ultra-z74-000233 ... 07325.html
jak widać niedrogie.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#84 Post autor: Bodek »

Biały pisze:A jaka cena za sztukę?
Katalog pokazuje do Z20LET świece BOSCH:

ŚWIECA ZAPŁONOWA, ZESP., (FLR8LDCU) (BOSCH 0242229626) (OPEL) (NR PRODUKCYJNY 9146367) Z20LET[

http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... 9&order=qd

przy takiej cenie - kupiłbym oryginał ;)

BERU jest w oryginale do diesla ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#85 Post autor: Koenig »

Janus pisze: (ciach)
3. Do LPG wybrać model z większym odstępem elektrod aby poprawić zapłon mieszanki gaz-powietrze (o ile taki model świec występuje)
Mieszanka gaz-powietrze ma większą rezystancję (ponoć o 30%) niż Pb-powietrze, dlatego odstęp pomiędzy elektrodami dla świec przy LPG powinien ulec zmniejszeniu. Np. dla Z18XE odstęp dla Pb wynosi 1,0mm a dla LPG zmniejsza się do 0,7mm.
Z tego, co znalazłem w sieci wynika, że przy oryginalnych świecach (Pb), aby wytworzyć iskrę przy zasilaniu LPG układ zapłonowy musi wygenerować większe napięcie, co z kolei przekłada się na zwiększone starzenie się elementów układu WN (aparatu, cewek, kabli itp.) i może doprowadzić do ich szybszego uszkodzenia.

Podsumowując, pomimo że przy LPG używam od ponad 40kkm NKG VL23 i nic nie mogę im zarzucić to planuję przy najbliższej zmianie świeczek założyć jakieś dedykowane dla LPG chociaż dotychczas uważałem, że to tylko efekt placebo i niepotrzebne wydawanie kasy. Wydam parę złotych więcej, ale może dzięki temu nie wpakuję się w jakieś wydatki związane z wymianą cewki zapłonowej czy innych elementów zapłonu.

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#86 Post autor: Piasek »

Ja po obserwacjach w swoim zauważyłem że odstęp sie rozjeżdża.
Standardowo 0,9 - po 30 tyś km już 1,1-1,3 na każdej.
Także co 20 kontrola przerw i korekta jak wymagana.
Poza tym (a to już mi autoflesze powiedzieli) świece do gazu to taki sam cud jak magnetyzery. Nie pomoże - nie zaszkodzi tyle że klient kasę wyda a ktoś zarobi.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#87 Post autor: MARCEL! »

Czy do LPG będą dobre świece DENSO K20TT (jednoelektrodowe) ?
Do tej pory do LPG używałem NGK V-Line BKR5EK No 23 (czyli dwuelektrodowe, takie chyba też były na 1 montaż, tzn. dwuelektrodowe).
Ktoś mówił, że świece do LPG (jednoelektrodowe) spowodują wydłużenie żywotności cewki zapłonowej... :roll:

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#88 Post autor: Piasek »

Trochę rzeczowych info nt. tych świec
http://www.civicklub.pl/showthread.php? ... BFenia-%29

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#89 Post autor: MARCEL! »

W sumie pojechałem do ASO, kupiłem świece GM.
Otwieram pudełko a tam napis na świecy GM, z drugiej strony CHAMPION :roll:
No zobaczymy, podobno te świece GM nie są złe.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#90 Post autor: SD72 »

Forfiter2012 pisze:Koledzy proszę o waszą pomoc. Otóż w poczytnym tygodniku motoryzacyjnym natknąłem się na artykuł odnośnie wymiany świec. Postanowiłem więc zajrzeć do swoich w Zafirze z silnikiem 1.8 125 KM. Przejechały ok 16 tyś. km z tego jakieś 6 tyś na lpg i wyglądają jak na zdjęciach poniżej. Wszystko pracuje OK. Świece to aktualnie oryginały GM. Co ile zmieniacie świece u siebie ( co 10, 15, 30 tyś km?) czy może raz w roku co dwa lata itp. Nie chcę być nadgorliwy mimo że koszt nie jest jakiś duży ale nie chcę też żeby przez zużyte świece spotkała mnie niespodzianka w najmniej oczekiwanym momencie. I czy zostać czy świecach GM czy polecacie coś lepszego?

[url=http://images81.fotosik.pl/16/bf7f4220aade862dmed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images82.fotosik.pl/16/7d333e3ea416b750med.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images82.fotosik.pl/16/ae631ba1e5fa5c0emed.jpg]Obrazek[/URL]
Ja wymieniam co roku razem z wymiana oleju silnikowego i filtra.... swiece zaplonowe zawsze GM :D

Moze pomoze ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=828



Ps. Na moje oko Twoje swiece sa :ok: (co dobrze swiadczy o silniku) ;)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 08:07 przez SD72, łącznie zmieniany 6 razy.
bazyliszek72

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”