Święcąca kontrolka silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
andrzej1970

#16 Post autor: andrzej1970 »

Posiadam również zafire. Mam podobny problem ze świecąca kontrolka silnika. Wymieniłem przepływówke, czyszczony był EGR. byłem u mechanika podpiął do kompa i stwierdził że to wina kolektora( tam sa jakieś zapadki i że to jest wina mogą byc wyrobionejuż i mają luz) umuwiony jestem na środe. Zobaczymy co z tego wynikinie. Nie jestem pewny czy to to.

mirex

#17 Post autor: mirex »

Witam. Widzę że nie tylko ja mam problem. Posiadam zafire z 2002r. 2.0 dti. Dzisiej jadąc zauważyłem że co jakiś czas zapala mi się żółta kontrolka z kluczem i...... silnik nie ma wogóle przyspieszenia. Zawsze przyspieszenie zaczynalo sie od 2000 obrotw a teraz nie ma od samego zapalenia przez cala jazde. bardz prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#18 Post autor: Rybka »

Musisz odczytać interfejsem jaki błąd ci wyskakuje.
Inaczej nie pomożemy. ;)

Skasowany użytkownik 6483

#19 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Stary, sprawdź sobie słynne już EGR :lol:

mirex

#20 Post autor: mirex »

Witam. Problem uważam za zakończony i dziękuję za pomoc. Rozebrałem obudowę nad silnikiem i filtr powietrza pod spodem znalazłem cieniutki rozłączony przewód po czym go założyłem i jest dobrze. Pozdrawiam

wisniaq

#21 Post autor: wisniaq »

Z chęcią dowiem się który kabelek miałeś odłączony i gdzie dokładnie....
A może chciałby się Tobie zrobić jakieś foto owego kabelka... :)

milek_olkusz

#22 Post autor: milek_olkusz »

Też miałem problem z zapalającą się kontrolką silnika.

Mianowicie pewnego razu pojechałem po przyczepę do znajomego aby przewieść kanapę. Okazało się, że miał coś z wtykiem i światła w przyczepie zaczęły wariować, więc nie pojechałem po kanapę. Już mam ruszać od znajomego a tu nagle odpalam, zaświeca się kontrolka silnika temperatura spada wentylator chodzi, więc zgasiłem go odczekałem chwilę, zapaliłem przegazowałem, objaw ustąpił. Potem zrobiło mi się tak znowu ze dwa razy. Miałem w planach założenie gazu za parę dni, więc jak już odstawiłem Opelka do gazownika powiedziałem mu co i jak, po założeniu gazu póki co już nic mi się takiego nie dzieje. Może gazownik skasował błąd, może była to jakaś usterka uzależniona od wadliwej przyczepy, a może usterka dalej jest i tylko czeka aby się uaktywnić, tego nie wiem, wyjdzie w jeździe :)

andrzej1970

#23 Post autor: andrzej1970 »

andrzej1970 pisze:Posiadam również zafire. Mam podobny problem ze świecąca kontrolka silnika. Wymieniłem przepływówke, czyszczony był EGR. byłem u mechanika podpiął do kompa i stwierdził że to wina kolektora( tam sa jakieś zapadki i że to jest wina mogą byc wyrobionejuż i mają luz) umuwiony jestem na środe. Zobaczymy co z tego wynikinie. Nie jestem pewny czy to to.
Byłem na warsztacie i okazało się zawalony kolektor, pełno nagaru. Został oczyszczony i jest ok.

Awatar użytkownika
murderbydolly
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 18 cze 2014, 08:55
Imię: ARTUR
Lokalizacja: LCH/LKR
Auto: Zafira A 1.8 16v//VECTRA B 2.0 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#24 Post autor: murderbydolly »

witam, mam dość nietypowy problem z ową kontrolką silnika - jakiś miesiąc temu zauważyłem że tankując do pełna kontrolka świeci się dopóki nie wypali się około 1/4 baku potem gaśnie...gdy tankowałem przedwczoraj sytuacja się powtórzyła...dokładnie gdy wskazówka minęła 1/4 kontrolka w magiczny sposób gaśnie... :shock: czy to wina benzyny ??? tankuję na Orlenie 95...albo może w baku zalega jakiś syf ??? albo czujnik ???

Marioneo

#25 Post autor: Marioneo »

hejka też mi się zapalił check tylko ja niedawno zagazowałem zafkę, jutro serwis lpg i zobaczymy w czym problem, tak w ogóle to przed lpg nie występował ten problem, teraz się zapala, trochę pojeżdżę gaśnie, znowu zapala. Na gazie zrobiłem bagatela gdzieś z 1000 km

Kuba130000
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2015, 20:40
Imię: Kuba
Lokalizacja: Bytom
Auto: Zafira A 1.6 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X16XEL
Gender:

#26 Post autor: Kuba130000 »

Panowie, a jak się sprawdza te błędy?
Moja Zosia nie ma tego zaawansowanego komputera, ma tylko ten podstawowy ekranik do radia i z datą oraz godziną.
Bo podczas jazdy na ok. 0,5 minuty zaświeciła się kontrolka silnika.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2015, 20:50 przez Kuba130000, łącznie zmieniany 1 raz.

krzybia5
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2014, 09:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: X18XE

#27 Post autor: krzybia5 »

Kuba130000 pisze:Panowie, a jak się sprawdza te błędy?
Moja Zosia nie ma tego zaawansowanego komputera, ma tylko ten podstawowy ekranik do radia i z datą oraz godziną.
Bo podczas jazdy na ok. 0,5 minuty zaświeciła się kontrolka silnika.
Pod osłonką dzwigni zmiany biegów masz listwę pod którą podpinasz kabelek od komputera. Oczywiście zakładając, że masz w lapku oprogramowanie. Jak podłączysz i zapuścisz program zobaczysz i dowiesz się wiele rzeczy o swoim aucie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: SD72 »

krzybia5 pisze:
Kuba130000 pisze:Panowie, a jak się sprawdza te błędy?
Moja Zosia nie ma tego zaawansowanego komputera, ma tylko ten podstawowy ekranik do radia i z datą oraz godziną.
Bo podczas jazdy na ok. 0,5 minuty zaświeciła się kontrolka silnika.
Pod osłonką dzwigni zmiany biegów masz listwę pod którą podpinasz kabelek od komputera. Oczywiście zakładając, że masz w lapku oprogramowanie. Jak podłączysz i zapuścisz program zobaczysz i dowiesz się wiele rzeczy o swoim aucie.
Moze pomoze ;)


http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=3417

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, 18:34 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyliszek72

Skasowany użytkownik 25992

#29 Post autor: Skasowany użytkownik 25992 »

Witam,

mam takie problem. Przy zapalaniu samochodu włącza się Lampka kontrolna układu elektronicznego. Po chwili gaśnie, a następnie znów się włącza i miga. Samochód gaśnie. Jaka może być tego przyczyna? Czy założenie nowej baterii może pomóc? Czy to jakaś inna usterka, nie mająca z kluczykiem nic wspólnego?

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: SD72 »

Zafirek20 pisze: 15 lip 2018, 13:55 Lampka kontrolna układu elektronicznego.
Mozesz bardziej sprecyzowac o jaka kontrolke chodzi :mysli: :nie_wiem:
bazyliszek72

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”