sonda lambda

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#181 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

xbasser pisze:sa 2 lata gwarancji , jak cos to bede reklamował
i uziemisz auto na 2-3 tygodnie i nie wiadomo czy uznają reklamację, chyba, że będziesz reanimował starą (lutowanie kabli) i w razie czego zostawisz na zapas.

Przedrzeźniam się, ale uważam jak Janek - niech Ci chodzi jak najdłużej, a jeżeli będzie długo to przypomnij się w temacie, aby polecić kolejnym szukającym...

ps. Ja za swoją sondę na kolektorze dałem 420zł z przesyłką + 50zł za montaż w warsztacie z pieczątką (wymóg gwarancji!) i warto było wydać te 50zł, bo sam bym nie dał rady - mechanik męczył się niesamowicie, wd40, palniki, grzanie kilka razy... no cóż 14 lat w kolektorze robi swoje ;)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2016, 21:10 przez Skasowany użytkownik 16629, łącznie zmieniany 1 raz.

xbasser
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2014, 10:38
Imię: DANIEL
Lokalizacja: Łódź
Auto: ZAFIRA A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#182 Post autor: xbasser »

mam znajomy warsztat pieczatke podbija jak bedzie trzeba , stara sonde trzymam

mnie interes kosztował 100 pln , (wymieniłem samodzielnie i tez była 14 lat w kolektorze - coca cola poszła w ruch i na zimno poszło) Ciebie kosztowała prawie 500pln to nawet jak gwarancja sie skonczy i padnie to kupuje nastepna i tak jestem 300pln do przodu :)

janekW67 piszesz ze zamienniki nie popracowaly za dlugo tzn po jakim czasie padały?

kacza1982 jak sonda padnie napewno dam znać :)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2016, 08:39 przez xbasser, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#183 Post autor: janekW67 »

xbasser pisze:
janekW67 piszesz ze zamienniki nie popracowaly za dlugo tzn po jakim czasie padały?
W Vectrze zamiennik padł po kilkuset kilometrach.
Do Omegi ściągnąłem z Polski zamiennik za 130 zł, też trzeba było przelutować wtyczkę i sonda w ogóle nie współpracowała ze sterownikiem. Musiałem w Niemczech kupić oryginał (prawie 200€) i problem zniknął. Także, w Zafirze montowałem od razu oryginał Siemensa.
Być może u Ciebie będzie wszystko w porzo i oby tak było.
Oczywiście!

Skasowany użytkownik 16629

#184 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Jak kolega Janek - życzę, aby zamiennik śmigał dłużej niż oryginał. Niestety opinie w większości przypadków są takie same - jeżeli działają to krótko, ale mimo wszystko niech działa tak, jak powinna i dawaj znać jak długo, chyba, że autko sprzedasz to też się odezwij. Wiem, że za swoją dałem prawie 500zł, ale u mnie auto musi być 200% pewne i wolę wydać te 500zł raz na kilka lat i mieć tą pewność, że rano wstanę, auto odpalę i pojadę w komforcie... wiem, że nawet bez sondy da się jechać, ale jednak wolę komfort i pewność. Moje auto nie jest super idealne względem wyglądu, ale mechanicznie musi być nieskazitelne. Danielu, nie mówimy, że zamiennik sondy jest złem, jest też dobry i nie myśl, że ktokolwiek z nas chce na siłę odradzać takie zakupy, my po prostu jesteśmy ciekawi, a może akurat ktoś znajdzie jakiś dobry zamiennik i wszyscy będziemy oszczędzać prawie 400zł :)

Życzymy miliona km wszyscy :piwo:

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#185 Post autor: MARCEL! »

Mi wyrzuca błąd P0420 (niska wydajność katalizatora).
Być może już sonda lambda za katalizatorem do wymiany. Kwesta jeszcze sprawdzenia szczelności układu dolotowego/wydechowego.
Teraz pytanie: jakiej firmy kupić sondę lambda?
VDO? Taka była oryginalna?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#186 Post autor: janekW67 »

Siemens 5WK9 1709.
Oczywiście!

Filipo1234
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:35
Imię: filip
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#187 Post autor: Filipo1234 »

Witam.Mam Zośke 1.8 xe 2001 benz/lpg.Prośba o podanie nr.pinu masy od sondy lambda 1-szej.Wywala mi czek 0170.Chciałbym dolutować mase i poprowadzić do ecu.Dziękuję

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#188 Post autor: Janus »

Filipo1234 pisze:Witam.Mam Zośke 1.8 xe 2001 benz/lpg.Prośba o podanie nr.pinu masy od sondy lambda 1-szej.Wywala mi czek 0170.Chciałbym dolutować mase i poprowadzić do ecu.Dziękuję
A co to niby Koledze ma dać?? Co chcesz osiągnąć?
Janusz

Filipo1234
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:35
Imię: filip
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#189 Post autor: Filipo1234 »

Co chciałbym osiągnąć?Może w ten deseń zocha nie czyta sondy na PB natomiast na LPG jak najbardziej tzn po odpaleniu samochodu czuć delikatnie nie równą pracę silnika i dość głośną natomiast gdy przełącza się na gaz jest ciszej i czuję że nie ma tych drgań,są to bardzo delikatne drgania gdy trzymam lewarek,tylko na pb.Podpinając się na krótko chciałbym stwierdzić czy ecu nie gubi gdzieś masy.Nadmieniam bląd 0170.Przepływomierz oryginal siemens vdo,lamda równierz oryginał.Jeszcze jedno samochód stał 1.5 miesiąca bez rozruchu,ale nie wiem czy by to miało jakichś wplyw na to.Prosze o jakies rady od czego zacząć, bo może sie okazać ze ecu do naprawy jak to nasi fafowcy od razu stawiają diagnoze.Dziekuje

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#190 Post autor: janekW67 »

A może na poczatek, dobrze by było pojeździć trochę na samej benzynie.
Oczywiście!

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#191 Post autor: Janus »

Po pierwsze:

Czy błąd powstaje na benzynie, czy na gazie. Odpiąć akumulator, skasować błędy, pojeździć tylko na benzynie.

Po drugie:

Jeżeli nie będzie błędu na benzynie ale dopiero na gazie - to słabo ustawiona emulacja sondy lambda. Generalnie na gazie II-generacji sondy się tylko emulowało ze sterownika LPG. Jak jest na sekwencji - nie wiem, poszukaj na forach LPG albo napisz w dziale LPG.

Po trzecie:

Sonda jest ogrzewana. Jeżeli ECU wykryje wahania w obwodzie grzania sondy, to interpretuje ją jako niesprawną. Na benzynie jeździsz na sztywnych mapach paliwa, ale na LPG może pracować poprawnie, bo sterownik LPG nie obchodzi ogrzewanie tej sondy.
Janusz

Filipo1234
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:35
Imię: filip
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#192 Post autor: Filipo1234 »

Janekw67 ok pojeżdże na benzynie ale co to da jeżeli chodzi o lambde?Pytam bo nie kumam o co chodzi o mapy czy co?

Janus,błąd najczęściej pojawia się na LPG.Jeszcze jedno byłem któregoś razu na przeglądzie i oczy postawiłem w słup jak diagnosta podszedł do zochy postukał kluczem w kata i mówi że pusta pucha. Czy to może być jedna z przyczyn występującego problemu?Problem zaczął się jak ruszyłem po 1,5 miecha wczesniej z sondą nic się nie działo.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 13:48 przez Filipo1234, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#193 Post autor: janekW67 »

Jeśli błąd występuje tylko na LPG, to tam bym szukał problemu i należałoby dobrze wyregulować instalację.
Oczywiście!

Filipo1234
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:35
Imię: filip
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#194 Post autor: Filipo1234 »

Dziękuje za podpowiedż.Życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#195 Post autor: Janus »

Filipo1234 pisze:(...)jeszcze jedno byłem któregoś razu na przeglądzie i oczy postawiłem w słup jak diagnosta podszedł do zochy postukał kluczem w kata i mówi że pusta pucha. Czy to może być jedna z przyczyn występującego problemu?Problem zaczął się jak ruszyłem po 1,5 miecha wczesniej z sondą nic się nie działo.
Kolego, a jesteś pewien że chodzi o pierwszą sondę?? Z18XE ma dwie sondy: pierwsza w kolektorze, przed katem - reguluje skład mieszanki. Druga za katem - walidacyjna. Ocenia pracę/stan katalizatora.
Zazwyczaj problem jest przy LPG z drugą sondą - albo nie ma kata (został wywalony) albo nie ma zrobionej emulacji drugiej sondy na LPG. Często robi się tak, że sondę się częściowo wykręca (odsuwa od nurtu spalin) aby zaniżyć jej wskazania w kierunku prawidłowej mieszanki. Ale to moim zdaniem druciarstwo jest :(
Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”