Woda pod dywanikiem gumowym kierowcy

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
herkules
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:33
Lokalizacja: Białystok [BI]
Model:

#106 Post autor: herkules »

Mam pytanie czy listwa łączą,ca szybę z potrzybiem powinna być wklejona do szyby czy nie??

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#107 Post autor: lawless »

herkules pisze:Mam pytanie czy listwa łączą,ca szybę z potrzybiem powinna być wklejona do szyby czy nie??


Ja jej nie mam w ogóle i nic się nie dzieje jeśli o nią chodzi :>
Żadnego bagna w aucie i tp. :D
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2016, 12:08 przez lawless, łącznie zmieniany 1 raz.
Myśl samodzielnie!

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#108 Post autor: Mariusz 79 »

Witam, mi jak się kawałek odkleił to wyjąłem ja całą wyczyściłem i wkleiłem na zwykły silikon do szyb, i trzyma już prawie rok czasu.

prayboy
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#109 Post autor: prayboy »

Doszedłem (WRESZCIE!) do tego skąd mi się bierze ta woda pod dywanikiem pasażera z przodu. Otóż rozebrałem plastiki pod schowkiem i woda kapie spod schowka. Wiem już że to nie ma NIC do tego czy pada czy nie pada deszcz! Dlatego nikt mi tego nie zdiagnozował przez polewanie wodą.

Kiedy zapalam silnik to - już na postoju zaczyna kapać woda - kropelkami - ale dopiero jak włączę nawiew lub klimę. Jak nawiew wyłączony suchutko. Co więcej, jak nawiew jest ustawiony na jedną kreskę nie kapie wcale albo sporadycznie, ale kiedy nastawię większy nawiew lub klimę - to kapie kropla za kroplą lub wręcz ciurka. To czyściutka woda, nie płyn. Żadnych płynów nie ubywa.


Czy teraz, po takiej diagnozie ktoś mógłby poradzić jak uporać się z tym problemem? :roll:

Skasowany użytkownik 6483

#110 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No jesli masz czysta wodę to według mnie tragedii nie ma , prawdopodobnie masz zatkany odpływ skroplin klimy i dlatego podczas włączania klimy , skropliny skapują Ci na podłogę. Sprawdź sobie odpływy skroplin klimy. Oby to było tylko to, czego bardzo Ci zyczę :piwo:

frogii1990
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwie 2013, 17:11
Lokalizacja: Kożuchów - FNW
Model:

#111 Post autor: frogii1990 »

Witajcie,
Wiem, temat przecieków był poruszany wielokrotnie czy to po stronie pasażera, kierowcy z tyłu z przodu.
Mój przypadek wydaje się ciut inny.
Więc tak samochód został zaparkowany na noc, a rano jak otworzyłem drzwi miałem dosłownie sporą kałuże roboczo płynu nazwijmy.
Ale...
Myślałem że to deszczówka no zatkało się coś i przeciekło:
- jest mokre tylko równo z podłogą, jak by to byłą deszczówka to ciekło by powierzchni za pedałami
- miało różowawy kolor (podobny do borygo petrygo) było z lekka tłustawe

Więc jak na deszczówkę odpada tym bardziej, że potem dalej padało i padało a wody nie przybyło. Oczywiście tamtą na tyle ile mogłem wysuszyłem.

Kolejna podpowiedź. Swego czasu dolewałem trochę płynu do chłodnicy bo ubywało nie wiadomo gdzie. Z grzaniem / chłodzeniem (AC) nie miałem i nie mam problemów wszystko działa jak należy.

Macie pomysł lub ktoś miał podobną przypadłość ?
Oraz... z racji tego, że to się stało się jakiś czas temu to pytanie drugie mam. Jak to rozebrać aby sprawdzić np. czy tam woda dalej nie stoi bo może się zrobić z tego niezły bajzel jak któregoś razu postawię nogę na podłodze a tam... "Jaba daba du"
Polskie znaki nie bolĄ :)

Skasowany użytkownik 6483

#112 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Odpowiedź nasuwa sie sama "lornetki" brachu trza uszczelnić . Temat ogólnie znany jako "bolączka" ZA. :)

frogii1990
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwie 2013, 17:11
Lokalizacja: Kożuchów - FNW
Model:

#113 Post autor: frogii1990 »

W takim razie bierem się za robotę :)
Polskie znaki nie bolĄ :)

prayboy
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#114 Post autor: prayboy »

jarecki69 pisze:No jesli masz czysta wodę to według mnie tragedii nie ma , prawdopodobnie masz zatkany odpływ skroplin klimy i dlatego podczas włączania klimy , skropliny skapują Ci na podłogę. Sprawdź sobie odpływy skroplin klimy. Oby to było tylko to, czego bardzo Ci zyczę :piwo:
tak było, z zatkanego przewodu po przedmuchaniu kompresorem wylały się litry wody mułu i syfu. Przy pkazji odgrzybienie, samochód jak nowy, na szczęście nic nie zgniło pod wykładziną. Dzięki.

grego
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2010, 16:11
Lokalizacja: Łódź, Kielce
Model:

#115 Post autor: grego »

Witam,
Walczę od pewnego czasu z wyciekającym płynem. Chciałem zdemontować wykładzinę podłogową, ale nie bardzo wiem jak to zrobić. Większość znalezionych wyników dotyczy Astry, Vectry, czy ktoś może mi pomóc i podesłać linka lub opis jak zdemontować wykładzinę w zafirze? Kiedyś już próbowałem, ale nie wiem jak ściągnąć plastiki z progów.
Proszę o pomoc.
Dziękuję.
Pozdrawiam,
Grzegorz

---------------
Poprzednio były:
Porsche 944, 2.5
Ford Sierra 2.0 DOHC

Skasowany użytkownik 16629

#116 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Plastiki progów musisz podważać od dołu i najlepiej od któregoś z końców, potrzeba lekkiej siły i najlepiej temperatury pokojowej... na dworze teraz już dość zimno i plastiki raczej łamliwe się stają, więc trzeba uważać

Może zanim zaczniesz suszyć dywaniki zlokalizuj wyciek płynu i go zlikwiduj, bo po co suszyć dywany, skoro znowu je się zaleje ;)

Powodzenia

bartekjj
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2013, 15:06
Lokalizacja: kielce
Model:

#117 Post autor: bartekjj »

witam. przeczytałem troche w tym temacie bo miałem podobny problem z wodą pod dywanikiem kierowcy. do tego stopnia że dywanik dosłownie pływał pod fotelem po opadach deszczu. Spec od szyb zalecił żeby wyciąć i wstawić szybę bo może szybą gdzieś przecieka. Tak zrobiliśmy ale to nie to. Co się okazało... Rozebrałem podszybie i okazało się że ta osłona gumowo- plastikowa przed mechanizmem wycieraczek, rozszczelniła się na łączeniu z blachą ściany grodziowej i woda kapała prosto na przewody idące do nagrzewnicy których to uszczelki były tak sparciałe że chłoneły wode jak gąbk. a przez te uszczelki woda "szła" prosto pod fotel pasażera. rozwiązanie- trochę sylikonu na tą osłonę i na te uszczelki od przewodów i po problemie :) mam nadzieję że post będzie komuś przydatny :) pozdrawiam :piwo:

grego
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2010, 16:11
Lokalizacja: Łódź, Kielce
Model:

#118 Post autor: grego »

Koledzy pomóżcie,
Od dłuższego już czasu zbiera mi się woda pod dywanikiem kierowcy. Na początku było to związane z nieszczelnością na lornetce, ale po wymianie przynajmniej płyn przestał ubywać. Kolor wody pod dywanikiem przestał być czerwony. Woda przestała cuchnąć płynem chłodniczym. Natomiast ciągle się pojawiała. Raz było lepiej, raz gorzej. Nawet było już sucho, ale po ostatnich kilku dniach jest jakaś masakra. Pod dywanikiem aż mokro, po naciśnięciu palcem woda zbiera się w zagłębieniu. Zauważyłem też, że kapie mi od spodu spod auta, szczególnie jak jest trochę pochylone do tyłu. Kapie spod korka, który znajduje się mniej więcej po fotelem kierowcy. Ten korek prowadzi do wewnątrz kabiny czy do jakichś profili w podłodze? Dzisiaj zauważyłem, że listwa maskujące szybę od strony kierowcy nie jest dociśnięta i jest tam szczelina. Czy to ma jakichś związek? Kolejna sprawa, to zauważyłem że w trakcie deszczu, jak otworzę drzwi kierowcy to sporo się wylewa, ale to chyba normalne?
Pisaliście coś o uszczelnieniu szyby przedniej na dole. W którym to jest miejscu? Trzeba demontować wycieraczki aby tam się dostać?
Poradźcie coś proszę. Woda jest tylko pod dywanikiem od strony kierowcy i wychodzi na to, że zbiera się po deszczu.
Pozdrawiam,
Grzegorz

---------------
Poprzednio były:
Porsche 944, 2.5
Ford Sierra 2.0 DOHC

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#119 Post autor: Dziadek13 »

Według minie masz nie szczelną folie pod tapicerką w drzwiach kierowcy lub jej wcale nie ma.
Przykładowe foto.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2017, 19:08 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

grego
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2010, 16:11
Lokalizacja: Łódź, Kielce
Model:

#120 Post autor: grego »

Dziadek13 pisze:Według minie masz nie szczelną folie pod tapicerką w drzwiach kierowcy lub jej wcale nie ma.
Przykładowe foto.

Obrazek
Hmm, a jeśli tak, to którędy wtedy wlatuje woda?
To powinna sączyć się spod drzwi do środka i wtedy chyba próg powinien być mokry?
Pozdrawiam,
Grzegorz

---------------
Poprzednio były:
Porsche 944, 2.5
Ford Sierra 2.0 DOHC

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”