[A] Domykanie szyb z pilota

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
giant19s

#61 Post autor: giant19s »

Mam problem odnośnie samoczynnego otwierania i zamykania szyb po naciśnięciu i chwilowym przytrzymaniu przycisku od otwierania szyb (chodzi o to że po chwilowym przytrzymaniu przycisku od otwierania/zamykania szyb i jego puszczeniu szyby dalej juz samoczynnie się zamykały/otwierały tak że nie trzeba było cały czas trzymać naciśniętego przycisku.
Zima się skończyła i widzę że tylko przy drzwiach od pasażera z przodu ta opcja nadal działa w pozostałych nie :(
Ktoś ma jakieś pomysły dlaczego nie działa reszta :?:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#62 Post autor: MieHor »

A nie wyjmowałeś akumulatora, np. do ładowania? Prawdopodobnie trzeba na nowo zaprogramować szyby, każdą oddzielnie. Naciśnij przycisk każdej szyby i trzymaj do całkowitego otwarcia, a następnie do zamknięcia. Powinny zacząć działać jak poprzednio.

dejna

#63 Post autor: dejna »

a to sie chyba na zapłonie robiło... czy na uruchomionym silniku też działa?

lukasus9

#64 Post autor: lukasus9 »

Kolega Dejna ma rację to się robi na zapłonie. Też tak kiedyś miałem i na na nowo trzeba było zaprogramować szybki.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#65 Post autor: MieHor »

Przecież bez włączonego zapłonu szybki nie ruszą z miejsca.
Dodam tylko, że ten przycisk trzeba jeszcze przytrzymać przez ok 2-3 sek. po zakończeniu opuszczania lub podnoszenia szyby.

giant19s

#66 Post autor: giant19s »

Ahaaaaaa :)
Takie buty :P nie wpadłbym na to aby programować szyby :)
Musze sprawdzić :) dziwne tylko że w lewych przednich drzwiach działa a w reszcie nie...
Szczerze to wyjmowałem akumulator to raz a raz go nawet rozładowałem więc z tego co mówicie to będzie przyczyną.
Wrócę do domu to sprawdzę.
Podziękował za szybką odp ;)

ZAKROPIOLO

#67 Post autor: ZAKROPIOLO »

A czy jakoś można zaprogramować domykanie z kluczyka, dodam, że jak włożę w zamek i przytrzymam to się domykają. Temat dodatkowego przerobienia centralni znam, interesuje mnie tylko czy nie da się zaprogramować.

sp1968

#68 Post autor: sp1968 »

mam pytanie dotyczace szyby.gdy otwieram samochod kluczykiem to szyba w tylnych drzwiach po stronie kierowcy sama sie otwiera.nie wiem co sie dzieje,prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#69 Post autor: BajBus »

najpierw wypadało by się przywitać, później trochę poszperać na forum bo coś podobnego już było (mi się wydaje) no i na koniec nie ten dział... więc przenoszę...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Surf

#70 Post autor: Surf »

kwestia ustawienia alarmu ;)

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#71 Post autor: BajBus »

Surf pisze:kwestia ustawienia alarmu
a coś więcej? bo ciekawa teoria ;)
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

sQcha

#72 Post autor: sQcha »

BajBus pisze:
Surf pisze:kwestia ustawienia alarmu
a coś więcej? bo ciekawa teoria ;)
Ja też się chętnie więcej dowiem, bo zawsze brakowało mi funkcji otwierania szyb kluczykiem, bez wsiadania do nagrzanego auta :D

A tak na poważnie, to może być raczej uszkodzenie układu domykającego, a nie kwestia ustawienia samego alarmu.

Surf

#73 Post autor: Surf »

napisz jaki masz alarm to przytoczę cytat z instrukcji :lol:

sQcha

"A tak na poważnie, to może być raczej uszkodzenie układu domykającego, a nie kwestia ustawienia samego alarmu."

w takim razie mam w drugim samochodzie walnięty "układ domykania szyb" i co gorsza fabrycznie mi tak popsuli :cry:

sQcha

#74 Post autor: sQcha »

Surf pisze:napisz jaki masz alarm to przytoczę cytat z instrukcji :lol:

sQcha

"A tak na poważnie, to może być raczej uszkodzenie układu domykającego, a nie kwestia ustawienia samego alarmu."

w takim razie mam w drugim samochodzie walnięty "układ domykania szyb" i co gorsza fabrycznie mi tak popsuli :cry:
Jakie masz drugie auto?
Ja w oplu (a jeżdżę już 3) nie spotkałem opcji otwierania szyby alarmem. Istnieje możliwość domykania szyb, czy to za pomocą alarmu, czy to za pomocą kluczyka.

No chyba, ze kolega sp1968 ma nie fabryczny alarm, to rzeczywiście może być taka opcja.
Poczekajmy na więcej szczegółów.

Surf

#75 Post autor: Surf »

Drugi samochód to punto żony , znajomy z pracy w vectrze B ma otwieranie szyb z pilota (alarm nie jest seryjny) . Napisałem że najprawdopodobniej ustawienie alarmu ponieważ spotkałem się z podobną sytuacja w alfie 156 leciwej z seryjną centralka , tylko że przednia szyba się otwierała , byliśmy u elektryka i ustawił tak że po wyłączeniu alarmu szyba wracała do położenia przed zamknięciem... Ja osobiście zaczął bym od instrukcji żebym zbędnych pieniędzy nie wydawać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”