sonda lambda

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Rafaczo

#211 Post autor: Rafaczo »

Pasuje jak najbardziej jak sie umowimy

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#212 Post autor: firek »

Rafaczo, z jakiej okolicy Lublina jesteś??

Rafaczo

#213 Post autor: Rafaczo »

Kalinowszczyzna Daszynskiego o 11 musze na lotnisko skoczyc rano jestem wolny po poludniu raczej tez

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#214 Post autor: firek »

Rafaczo, Ja kolo 6 jestem na czechowie, miedzy 10 a 12 bedę na mełgiewskiej a pózniej to narazie nie okreslone.
Napisałem Ci na PW jak bedziesz cos więcej wiedział to dzwoń

Rafaczo

#215 Post autor: Rafaczo »

witam powracam do tematu, auto juz dwa tygodnie u mechanika na południowej zostało sprawdzone przepustnica, rozrzad , cewka swiece, podmieniony komputer, zajeło to wszystko dwa tygodnie i nic...rece opadaja. Czy jest w lublinie ktos specjalizujacy sie w oplach???

Awatar użytkownika
paucio
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2015, 12:15
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira 1.6
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE
Gender:

#216 Post autor: paucio »

chłopaki z byłego Autoluxu z północnej
mieszczą się w Maryninie na wylocie z Lublina
Czarek 502714122

Skasowany użytkownik 16629

#217 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Adam1265 pisze:Witam jeśli temat nie tutaj to prosze o przeniesienie mianowicie czekam nie wymiana sondy lambda sterującej przed katalizatorem czy moze mi ktoś jaką wybrać bo tego szmelcu jest mase i nie chce sie wpędzić w koszty silnik to Z18XE.bardzo prosze o odpowiedź

Ja wymieniałem u siebie na NGK i chodzi bez problemów

Obrazek

koszt jak dobrze pamiętam 420zł w sklepie internetowym + 50zł za wymianę u mechanika i pieczątkę celem uzyskania gwarancji... wiem, mechanik sporo skasował, bo miało być 20zł, ale jak widziałem jak się męczył, aby odkręcić oryginalną od nowości to wcale nie żałuję - zapieczona niesamowicie, nawet palnik niewiele dawał
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 21:41 przez Skasowany użytkownik 16629, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#218 Post autor: bykmark »

Temat związany z czujnikiem tlenu - sondą lambda??

Czy przerwane przewody można naprawiać a jeśli to jak ( złączki czy lutowanie czy ...??)

Sugerowane techniczne uzasadnienia :)

Adam1265

#219 Post autor: Adam1265 »

kacza1982 pisze:
Adam1265 pisze:Witam jeśli temat nie tutaj to prosze o przeniesienie mianowicie czekam nie wymiana sondy lambda sterującej przed katalizatorem czy moze mi ktoś jaką wybrać bo tego szmelcu jest mase i nie chce sie wpędzić w koszty silnik to Z18XE.bardzo prosze o odpowiedź

Ja wymieniałem u siebie na NGK i chodzi bez problemów

[url=http://images69.fotosik.pl/404/eb171dbd2a85cccamed.jpg]Obrazek[/URL]

koszt jak dobrze pamiętam 420zł w sklepie internetowym + 50zł za wymianę u mechanika i pieczątkę celem uzyskania gwarancji... wiem, mechanik sporo skasował, bo miało być 20zł, ale jak widziałem jak się męczył, aby odkręcić oryginalną od nowości to wcale nie żałuję - zapieczona niesamowicie, nawet palnik niewiele dawał[/q

Dzięki za info bo tych zamienników jest mase a jedna gorsza od drugiej dlatego pytam co zakładacie teraz wiem trzeba zainwestować i tyle pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz

Awatar użytkownika
Chrees
Mieszkaniec
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:09
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XE
Gender:

#220 Post autor: Chrees »

Witajcie!
Właśnie mi chyba padła całkiem sonda. Mam błąd: 0140 - Brak sygnału sondy ? 2. Błąd po wykasowaniu od razu na nowo się pojawia (świeci się silnik koło zegarów i odczyt błędu z interfejsu). Do tej pory było tak, że kasowanie tego błędu powodowało spokój na jakiś czas, a teraz niestety stan jest permamentny.
Kiedyś Bodek mi podał takie nr części

9158718 - nr części
855389 - nr katalogowy
CZUJNIK TLENU, Z OKABLOWANIEM, PRZEDNIA RURA WYDECHOWA (POZYCJA 2)

Rozumiem, że to to mi nawaliło.
Czy kupować oryginalną, czy też można jakiś zamiennik? Możecie coś polecić? Trochę mi się spieszy, bo niedługo mam zaplanowaną dłuższą podróż i chciałbym to zrobić przed.
Obrazek

Skasowany użytkownik 16629

#221 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

To jest druga sonda, ja wymieniałem pierwszą (choć działała dobrze, ale po wymianie przepływki na inną używaną, też nie super dobrą, wywaliło błąd sondy 1 i wymieniłem na oryginał NTK/NGK i wszystko działa), ale drugą sondę mam Boscha, wymienioną przez poprzedniego właściciela i o ile dobrze pamiętam to siedzi tam sonda Bosch przeznaczona do Skody Felicii 1,3 chyba... mechanik poprzedniego właściciela to był druciarz, ale sonda działa do dziś, no prawie, bo czasem wywala błąd grzałki sondy, ale nie ma checka...

ogólnie wracając do tematu - Krzysiu, niestety musisz wymienić sondę, a sterownik Siemensa lubi oryginały, więc raczej drogi zakup się szykuje

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#222 Post autor: Maćku »

Oryginał i masz spokój na dłuuuuugie lata... i masz pewność, że nie wywali ci błędu za pół roku... podpytaj w Oplexie z Łodzi oni często na sondy mają promocje...
Obrazek

Awatar użytkownika
Chrees
Mieszkaniec
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:09
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XE
Gender:

#223 Post autor: Chrees »

Ech, no to świetnie:| Kolejny duży koszt...

Patrzę sobie na tego Oplex'a i nie bardzo kumam.
Szukam u nich po numerze części, z tego co mi Bodek dał i znajduję coś takiego: https://opelczesci.com.pl/pl/p/SONDA-LAMBDA-OPEL-VECTRA-ASTRA-ZAFIRA-1.816V-125km/1657
Natomiast przeglądając ich katalog znajduję niby oryginał, niby do tego silnika, ale o innym numerze części: https://opelczesci.com.pl/pl/p/SONDA-LAMBDA-OPEL-VECTRA-ASTRA-ZAFIRA-1.816V-Z18XE/1207
Co wybrać?
Obrazek

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#224 Post autor: Crazy »

kolego a może najpierw spróbować używkę z gwarancją ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
Chrees
Mieszkaniec
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:09
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XE
Gender:

#225 Post autor: Chrees »

Crazy pisze:kolego a może najpierw spróbować używkę z gwarancją ?
Ryzyk Fizyk, niewiadomo co się trafi.

Już rozszyfrowałem, o co chodziło w poprzednim moim poście - jedna to sonda 1, druga to sonda 2.

Jeszcze mam do was pytanie: ta sonda w kosztuje 345 Oplex kosztuje 345.
Natomiast znalazłem na aledrogo, w Jarcars'ie (polecanym tu na forum) za 209.
Mój mechanik natomiast chce za nią 320.

Myślicie, że można kupić tę w Jarcars?

Różni się czymś NTK od NGK? bo jedni mówią tak, inni tak.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”