LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
emjot

#61 Post autor: emjot »

Ja zakładałem w listopadzie Landi Renzo reduktor IG1, wtryski MED dałem 3800 (z dodatkowymi opcjami - większym zbiornikiem, wlewem pod klapką). To była jedna z najwyższych cen w okolicy, ale w dobrym warsztacie.

Mój gazownik (drogi, ale kolejka dobrych samochodów do gazowania na 3 tygodnie oraz masa zadowolonych klientów) z lubryfikacji się śmieje. Jak jest dobrze założona i wystrojona instalacja to będzie dobrze chodzić. A brakuje badań potwierdzających jakąkolwiek skuteczność działania lubryfikacji.
Polecam np. LINK.

Przy 35000 rocznie jeśli masz zamiar jeździć 2-3 lata, to można STAG-300 Plus + Magic III / Skorpion + Matrix lub Landi Renzo..., ew. BRC SQ24. Przy dużych przebiegach lepsza instalacja ma szansę być mniej awaryjna - ja bym instalował Landi Renzo.

ares ares

#62 Post autor: ares ares »

WITAM
co wy na to
proponują mi BRC SQ56.w cenie BRC SQ24. czyli 2800 zł do tego czasu gryzłem kilometry seatem vario zagazowanym przesiadłem się do zafiry gdyż potrzebuję więcej miejsca do pakowania myślę że da radę? ile gazu potrzebują te autka średnio?
pozdrawiam

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#63 Post autor: darek_s »

Witam mam pytanie daleko masz do Zbroslawic jest tam dobry instalator zakładajac u niego gaz bedziesz miał 100% satysfakcji.Pytanie do kolegi ares ares.A co do spalania na sekwencji musisz liczyc ze spali okolo 20% gazu wiecej niz beny.Mowie okolo bo moze byc troszke mniej w zaleznosci od instalacji i wystrojenia a moze byc tez nawet sporo wiecej.pzdr.

jacekw7

#64 Post autor: jacekw7 »

z tego co śmiem zauważyć to spalanie gazu wynosi tyle samo co benzyny (mówię o instalacji sekwencyjnej ) jeżdze od 3-ech lat Vectrą C z inst. BRC oraz Zośką z instalacją jak wyżej napisałem i nie widze różnicy w spalaniu (gaz = benzyna tylko o połowe tańszy :lol: :lol: :lol: )

Czarny1010

#65 Post autor: Czarny1010 »

I ja sie dołączę z pytaniem: Proponują mi KME Diego g3 do tego wtryskiwacze MagicJeta ale dokłądnie jakie nie wiem. Wczesniej miałem astre f 1.8 16v i miałem podobny zestaw i nic sie nie dzialo przez 80tys km (nawet zapomniałem o wymianie filtrów). Jednak to troche inne silniki wprawdzie moc taka sama ale konstrukcja inna. Dużo czytałem na temat KME nawet jest opinia "nie lubisz swojego samochodu załóż mu kme" :D Proszę o poradę (darek_s proszę wypowiedz się naprawdę masz sporo wiedzy na temat LPG)

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#66 Post autor: darek_s »

Myśle ze sterownik diego g3 nie jest taki zly ale ja osobiscie z elektroniki wolalbym staga-300plus magic jety do dobre szybkie wtryski ale wrazliwe na brudny polski gaz trzeba stosowac bardzo dobre filtry FL i wymieniac co 10tkm.Ogólnie najwazniejszy wedlug mnie jest dobry gazownik znajacy sie na tym co robi,druciarz nie znajacy sie na niczym tylko na swoim zarobku spartoli wszystko.Ja mam takie samo auto mam staga 300, reduktor scorpion i magic jety i nie narzekam,choc gdybym teraz zakladal zalozył bym staga 300-plus reduktor zavoli,magic 3 moze tez scorpiona ale w poprawionej wersji i najwazniejsze wtryski pojedyncze matrix HS 211.10.Podstawa to dobre nawierty w kolektor ssacy jak najblizej glowicy,oczywiscie kolektor do wiercenia ma byc sciagany a nie wiercic gdzie wiertarka podejdzie,wtedy na krotkich wezykah da sie umiescic wtryski pod oslona silnika.Oczywiscie zalozysz co zechcesz to jest tylko moja opinia.Popros aby zalozyli ci wlew gazu pod klapka spokojnie sie da i unikniesz dziury w zderzaku.pzdr.

Czarny1010

#67 Post autor: Czarny1010 »

Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedz. Nie znam się za bardzo na inst. gazowych ale ktoś mi polecił gazownika i jak z nim rozmawiałem to potwierdził wszystko co napisałeś. aha no i jeszcze reduktor też KME Silver ale mówił mi o jakicś MagicJetach z podgrzewaniem, Słyszałeś coś o tym ? Czy to jakaś bajka ;) Oczywiscie jak dojedziesz na zlot do grotnik stawiam piwko regionalne :piwo:

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#68 Post autor: darek_s »

Witam kme silver jak najbardziej moze byc jesli chodzi o podgrzewanie to sa 2 opcje pierwsza to sterownik stag 4,stag300-plus maja opcje podgrzewania wtryskiwaczy.Chodzi o to ze zanim reduktor osiagnie zadana temperature i przelaczysie na gaz to juz wczesniej na wtryski zostaje podaje niewielki prad ktory je rozgrzewa takze w momencie przejscia na gaz wtryski znacznie lepiej pracuja.Druga opcja to oddzielny podgrzewacz listwy ale jesli juz zakladasz magic jety to tylko pojedyncze na krociotkich wezykach najlepiej zamontowane pionowo.Jak pisalem wczesniej w tym przypadku zmieszczż sie pod oslona i bedzie wszystko estetycznie.pzdr.

kp74p
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2010, 12:04
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kąkolewo k.Leszna
Auto: Opel Zafira C 1.6 CDTI Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#69 Post autor: kp74p »

A co powiecie o instalacji ESGI, czy warto jązałożyć

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#70 Post autor: jacek76 »

kp74p pisze:A co powiecie o instalacji ESGI, czy warto jązałożyć
Ja ją mam od prawie trzech lat i sprawuje się niezawodnie. Z tym ,że ESGI to mam tylko sterownik i okablowanie. Parownik i zawory mam lovato a wtryski czerwone valteki (chyba).
Program do tej instalacji jest bardzo rozbudowany ale prosty w obsłudze.
Według mnie możesz instalować , bo polskie i tanie.

piotrgas
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2010, 18:14
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#71 Post autor: piotrgas »

Witam wszystkich klubowiczów! mam Zośkę 1.8 16V i zastanawiam sie nad instalacją LPG. Znajomy gazownik (firma chyba z 15-20 letnim doświadczeniem -zakładałem juz u nich LPG do 1,4 fiat siena - przejechałem 120tkm - tylko wymiany filtrów za 5 zł) polecił mi instalacje KME. Słyszałem z innego źródła, że niezły zestaw to Diego G3 z wtryskiwaczami Horizon i reduktorem Silver. Co myślicie o KME? Co o tym konkretnym zestawie? Może cos innego radzicie ( za KME usłyszałem 2300). Będę wdzięczny za wszystkie informacje i porady. pzdr Piotr

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#72 Post autor: johanes »

Witam wszystkich przymierzam sie do założenia instalacji gazowej BRC SQ24w przyszłym tygodniu w Tarnowie firma CZAKRAM. Związku z ty mam pytanie czy miał ktoś styczność z tym zakładem (mam na myśli czy dobrze robią) i jeszcze jedno po rozmowie telefonicznej z nimi BRC SQ24 który kosztował 2.800 kosztuje teraz 2.400 tłumacza sie tym ze jest nowszy i lepszy.

M@rio

#73 Post autor: M@rio »

johanes pisze:2.400
ja jeszcze niedawno płaciłem 3200 za taką samą instalację z tym że u mnie dali z lubryfikacją.

AndrzejS

#74 Post autor: AndrzejS »

johanes pisze:Witam wszystkich przymierzam sie do założenia instalacji gazowej BRC SQ24w przyszłym tygodniu w Tarnowie firma CZAKRAM. Związku z ty mam pytanie czy miał ktoś styczność z tym zakładem (mam na myśli czy dobrze robią) i jeszcze jedno po rozmowie telefonicznej z nimi BRC SQ24 który kosztował 2.800 kosztuje teraz 2.400 tłumacza sie tym ze jest nowszy i lepszy.
Ja mam instalację z tej firmy. Z tym że nie powiem jak zakładają w Tarnowie bo moja zakładana była nad morzem. Koszt 2500 zł, zakładana 26.04.2010r.

maanelo

#75 Post autor: maanelo »

Witaj
Polecał bym BRC P&D mam u siebie i jest ok, po 2 regulacjach w czakramie. U mnie ta instalka w zeszłym roku (29.09.2009) wyszła 3100zł, zbiornik większy 42l do zatankowania i wymiana świec,poza tym masz asistance na terenie całej polski,jeżeli u nich serwisujesz.Gwarancja 2lata jeżeli robisz u nich przeglądy.Możliwość awaryjnego odpalania na gazie do 5-ciu razy. Co do montażu to inna sprawa najlepiej być i patrzyć im na ręce.W moim przypadku przerabiali parę rzeczy oczywiście w ramach gwarancji.Mimo wszystko polecam . Ważne! przed montażem należy zaznaczyć jak chcesz mieć wszystko zainstalowane.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”