Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#196 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Na początek - to temat dotyczący Zafiry A, a Ty masz B, ale jeżeli to coś pomoże - z ZA u mnie na przykład jak odłączę przepływkę to auto działa oczywiście, ale świeci się check i właśnie kontrola trakcji... Nie wiem jak jest w ZB, nie chcę się wymądrzać, bo nie znam tematu, ale powód może być podobny. Niech się wypowiedzą osoby, które znają przypadki kiedy włącza się kontrola trakcji podczas jakiegoś błędu. W Twoim przypadku to raczej błąd jakiegoś czujnika, ale dziwne, że klon opcoma nic nie odczytuje.

ps1. jeżeli nie domaga jakiś czujnik abs czy podobny od zawieszenia to silnik pracuje normalnie, nie muli, nie przechodzi w tryb serwisowy itp.
ps2. podłącz Zosię pod jakiś porządny komputer (ASO, a lepiej ktoś z okolicy z klubu z mądrym interfejsem)
ps3. być może mechanik podczas wymiany amorków coś poruszył, jakąś wtyczkę i wystarczy przecyścić i docisnąć - tu pomoże jakaś diagnoza konkretnym interfejsem

na koniec prośba do modów - przenieście posty w odpowiednie miejsce, aby koledzy znający się na ZB mogli pomóc

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#197 Post autor: Bodek »

kacza1982 pisze:Na początek - to temat dotyczący Zafiry A,.....
Temat dotyczy ZB
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

MariuszW

#198 Post autor: MariuszW »

Witam .

Mam problem z kontrolną esp , zdiagnozowano awarie czujnika esp który jest przy pompie ABS i jest podobno nie wymienialny i trzeba wymienić całą pompę .
W związku z tym chciałem kupić używkę niestety , mam taką pompę że bardzo ciężko ją kupić i przejeździłem auto złomy , sklepy motoryzacyjne nigdzie nie ma nawet nie można nigdzie zamówić . Pojechałem do serwisu tam powiedziano mi kosmiczną cenę .

Więc do puki nie znajdę chciał bym ją jakoś wyłączyć , jest jakaś możliwość ?? Jakiś bezpiecznik ( bo guzika nie mam ) , typowego od esp nie znalazłem , za to mam od ABS-u dwa może któryś z nich da efekt , ale nie wyłączając nic innego .
Sam nie chce kombinować przynajmniej na razie ;p
Pomoże ktoś ??

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#199 Post autor: rafant4011 »

Zapytaj o tą pompę w naszym dziale giełda, jest aktualnie kilka zafir w rozbiórce, może trafisz...

Awatar użytkownika
JendrzejJ
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2017, 21:12
Imię: Tomasz
Lokalizacja: kwidzyn
Auto: 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#200 Post autor: JendrzejJ »

MariuszW pisze: 20 maja 2018, 12:34 Witam .

Mam problem z kontrolną esp , zdiagnozowano awarie czujnika esp który jest przy pompie ABS i jest podobno nie wymienialny i trzeba wymienić całą pompę .
W związku z tym chciałem kupić używkę niestety , mam taką pompę że bardzo ciężko ją kupić i przejeździłem auto złomy , sklepy motoryzacyjne nigdzie nie ma nawet nie można nigdzie zamówić . Pojechałem do serwisu tam powiedziano mi kosmiczną cenę .

Więc do puki nie znajdę chciał bym ją jakoś wyłączyć , jest jakaś możliwość ?? Jakiś bezpiecznik ( bo guzika nie mam ) , typowego od esp nie znalazłem , za to mam od ABS-u dwa może któryś z nich da efekt , ale nie wyłączając nic innego .
Sam nie chce kombinować przynajmniej na razie ;p
Pomoże ktoś ??
Kolego ja również mam problem z tym czujnikiem, w którym miejscu na pompie znalazłeś numer?
Wir Leben Autos

Abram2006
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:25
Imię: Pawel
Auto: 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#201 Post autor: Abram2006 »

Witam

Tydzień temu musiałem wymienić piasty lewa padła zostały wymienione dwie po trzech dniach podczas jazdy wywaliło dwa błędy ABS i kontroli trakcji i od tej pory świeci się za każdym razem oczywiście ABS nie działa . Dziś podczas wymiany kół na zimowe sprawdzałem wtyczkę wygląda wszystko ok dodatkowo mam w domu dwie nowe piasty które muszę oddać do sklepu podczas wymiany opon podłączałem i spr czy może w tych co są zamontowane jest coś uszkodzone nie stety błąd cały czas sie pali :( co to może być ?

Abram2006
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:25
Imię: Pawel
Auto: 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#202 Post autor: Abram2006 »

witam
Ostatnio podłączyłem Zafirę pod op-com na rozgrzanym silniku bez obciążenie itp czy ktoś z was może sprawdzić parametry ?
cały czas mi świeci mi się kontrolka ABS i kontroli trakcji a piasty mam nowe po wymianie 3 dni było ok

https://www.youtube.com/watch?v=uOrZ-j-HRW4
https://www.youtube.com/watch?v=qy8QR7t7KDo
https://www.youtube.com/watch?v=NGQXPkioMY4
https://www.youtube.com/watch?v=fO-Fy8F7xCM

https://zapodaj.net/e340c6be0f615.jpg.html

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#203 Post autor: Pszczyna »

Wyczyścić wtyczki przy kole z użyciem płynu o nazwie kontakt

Abram2006
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:25
Imię: Pawel
Auto: 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#204 Post autor: Abram2006 »

pszczyna pisze: 18 sty 2019, 19:16 Wyczyścić wtyczki przy kole z użyciem płynu o nazwie kontakt
Nie wiem jak te wtyczki wyciagnac ostatnio probowalem
Pidaj pelna nazwe tego srodka

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#205 Post autor: Tazz »

Kontakt sprey- do połączeń elektrycznych
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Kowal1981
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 24 lut 2017, 08:58
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rumia
Auto: Zafira 1.9 CDTI Automat
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#206 Post autor: Kowal1981 »

Polecam Kontakt 60 spray.

Abram2006
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:25
Imię: Pawel
Auto: 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#207 Post autor: Abram2006 »

Wtyczki przy kole przeczyszczone bład nadal jest :( nie wiem co to może być op com pokazuje usterka czujnik predkosci kola lewa przód :( i niskie napięcie ukladu
Predkosciomierz dziala prawidłowo
Akumulator jest prawie nowy
Ostatnio zmieniony 19 sty 2019, 18:54 przez Abram2006, łącznie zmieniany 1 raz.

Abram2006
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:25
Imię: Pawel
Auto: 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#208 Post autor: Abram2006 »

Mechanik.zle zamontowal nowa piaste wyniku czego zostal przetarty kabel :( Na szczescie mozna juz dokupywać sam czujnik.abs z kablem za 54 zl

Awatar użytkownika
Irenty
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:50
Imię: Irek
Lokalizacja: Lubuskie
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#209 Post autor: Irenty »

witam.
Mam od jakiegoś czasu taki problem a mianowicie w czasie jazdy prędkościomierz spada na chwilę do zera, pojazd sam przyspiesza, wtedy hamulce działają jakby bez wspomagania. Niedawno to nawet w tym czasie włączała się pompa ABS-u i kontrolka ABS i kontroli trakcji się zapaliła i za chwilę gasła i wszystko wraca do normy. Po podłączeniu do diagnoskopu miesiąc temu wykazało błąd C0035 ( lewy czujnik lub obwód ). Zamieniłem przewód z czujnika do wiązki z lewego na prawy (celem sprawdzenia przewodu) i na jakiś czas się uspokoiło, ale teraz znowu to samo z tym że już nie zaświecają się kontrolki tylko spada prędkościomierz do zera i wtedy kiepskie hamulca. Ale nie wykazuje układ błędu i nie wiem czy to znowu ten lewy, I tu moje też pytanie skąd szybkościomierz bierze sygnał czy ma osobny czujnik, bo nie mogę tego znaleźć.
________________________________
Pozdrawiam............ Irenty

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#210 Post autor: Tazz »

Prędkość jest właśnie z czujnika ABS, chyba jest to.wlasnie lewy przod
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”