Problemy z pracą silnika - 1.6 ; 1.8

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
L1U9K8A7S

#526 Post autor: L1U9K8A7S »

Wizyta u elektronika samochodowego nic nie wniosła. Dalej to samo. Jak już tyle robię to spróbuję z tą pompką paliwa bo mnie to nurtuje. Tylko jeszcze jedna rzecz.. jak na krótko spróbować ją podłączyć? Tzn tak aby zadziałała? Bo wiem żeby ja rozebrać trzeba wymontować zbiornik bo pod siedzeniem klapki brak. :(

L1U9K8A7S

#527 Post autor: L1U9K8A7S »

... problemów ciąg dalszy.. Pompka działa bo pompuje paliwo na krótko podłączona. Sterownik wymieniony na drugi w firmie Elektro-Bip w Redzie. Wszystko fajnie działa jak należy, ale... nadal nie mogę odpalać z benzyny samochodu.. :evil: :evil: :x

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#528 Post autor: Janus »

L1U9K8A7S pisze:... problemów ciąg dalszy.. Pompka działa bo pompuje paliwo na krótko podłączona. Sterownik wymieniony na drugi w firmie Elektro-Bip w Redzie. Wszystko fajnie działa jak należy, ale... nadal nie mogę odpalać z benzyny samochodu.. :evil: :evil: :x
Znajdź kogoś do pomocy i spróbuj uruchomić auto na benzynie, ale: najpierw wyjmij bezpiecznik od pompy paliwa (odłącz ją) i spróbujcie odpalić na samostarcie w sprayu. Jak silnik będzie "łapał" w momencie kręcenia rozrusznikiem i podawania samostartu - tzn że układ zapłonowy działa, a silnik nie dostawał benzyny. Jeżeli nie załapie na samostart - problemem jest brak iskry.
Nie jestem pewien czy w przypadku braku iskry nie "zalejesz" świec tym samostartem, ale późniejsze kręcenie rozrusznikiem na sucho, bez samostartu powinno osuszyć świece...
Janusz

Skasowany użytkownik 16629

#529 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Janus pisze:
L1U9K8A7S pisze:... problemów ciąg dalszy.. Pompka działa bo pompuje paliwo na krótko podłączona. Sterownik wymieniony na drugi w firmie Elektro-Bip w Redzie. Wszystko fajnie działa jak należy, ale... nadal nie mogę odpalać z benzyny samochodu.. :evil: :evil: :x
Znajdź kogoś do pomocy i spróbuj uruchomić auto na benzynie, ale: najpierw wyjmij bezpiecznik od pompy paliwa (odłącz ją) i spróbujcie odpalić na samostarcie w sprayu. Jak silnik będzie "łapał" w momencie kręcenia rozrusznikiem i podawania samostartu - tzn że układ zapłonowy działa, a silnik nie dostawał benzyny. Jeżeli nie załapie na samostart - problemem jest brak iskry.
Nie jestem pewien czy w przypadku braku iskry nie "zalejesz" świec tym samostartem, ale późniejsze kręcenie rozrusznikiem na sucho, bez samostartu powinno osuszyć świece...
Jeżeli nie będzie iskry to na lpg też nie pójdzie, to nie jest diesel, który świec po odpaleniu nie potrzebuje ;)

Na moje oko są dwie opcje:
1. wtryskiwacze paliwa - nie podają paliwa, listwa wtryskowa zapchana, trzeba sprawdzić czy paliwo idzie na wtryski benzyny, mechanik ogarnie temat, sprawdzi ciśnienie na wtryskach itp.
2. gorsza opcja - sterownik silnika siada... niestety u mnie od zakupu są 2 błędy pompy paliwa i jakaś zworka w przekaźnikach przy silniku. Po telefonie do elektrobip dowiedziałem się, że najczęściej w ten sposób siada sterownik, że nie ma sygnału na pompę paliwa i ta nie działa, wielu mechaników podpina pompę na krótko po zapłonie właśnie przy przekaźniku, komputer ma błąd, ale nie świeci check i auto jeździ, ale to jest początek jego usterek... mój sterownik właśnie padł całkiem, więc powinienem już 2 lata temu się tym zająć...

mam nadzieję, że u Ciebie to tylko jakiś wtrysk, bo pewnie wyjdzie taniej ;)

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#530 Post autor: Janus »

kacza1982 pisze:
Jeżeli nie będzie iskry to na lpg też nie pójdzie, to nie jest diesel, który świec po odpaleniu nie potrzebuje ;)
To prawda co napisałeś. Ale Kolega nie może zapalić właśnie na benzynie (czyli w oparciu o ECU silnika). Pisałem o samostarcie aby rozwiązać kwestię czy coś utrudnia rozruch przez odcięty zapłon czy silnik nie dostaje paliwa. Nie wiem czy Kolega zna historię samochodu. Może ma zainstalowane jakieś blokady, odcięcia, może źle zainstalowany lub uszkodzony sterownik LPG który w niewłaściwym momencie odcina wtryskiwacze paliwa. Dużo zmiennych, od czegoś trzeba zacząć eliminację ;-)
Janusz

L1U9K8A7S

#531 Post autor: L1U9K8A7S »

Janus pisze:
kacza1982 pisze:
Jeżeli nie będzie iskry to na lpg też nie pójdzie, to nie jest diesel, który świec po odpaleniu nie potrzebuje ;)
To prawda co napisałeś. Ale Kolega nie może zapalić właśnie na benzynie (czyli w oparciu o ECU silnika). Pisałem o samostarcie aby rozwiązać kwestię czy coś utrudnia rozruch przez odcięty zapłon czy silnik nie dostaje paliwa. Nie wiem czy Kolega zna historię samochodu. Może ma zainstalowane jakieś blokady, odcięcia, może źle zainstalowany lub uszkodzony sterownik LPG który w niewłaściwym momencie odcina wtryskiwacze paliwa. Dużo zmiennych, od czegoś trzeba zacząć eliminację ;-)
Może błędnie napisałem ale z benzyny nie odpala od razu. Po długim kręceniu w końcu odpali.
Wtryski wymienione również tak po za tym. Sterownik też. Na benzynie jak już po jakimś czasie odpalę to chodzi na wolnych obrotach normalnie, ale jak tylko przy gazuję to od razu gaśnie, chyba, że będę to robił bardzo powoli to mogę go wkręcić na max obroty. Ale jeździć za bardzo się tak nie da :(

Skasowany użytkownik 16629

#532 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zbyt niskie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej... Skoro na lpg chodzi dobrze, zapłon ok, to jedynie ciśnienie. Musisz znaleźć mechanika, który potrafi sprawdzić ciśnienie przed wtryskami, to da Ci odpowiedź odnośnie stanu pompy paliwa i wtedy dopiero będzie wiadomo czy warto targać cały bak i wymieniać pompę

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#533 Post autor: Janus »

kacza1982 pisze:Jedyne co mi przychodzi do głowy to zbyt niskie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej...
Albo rozjechane dawki paliwa przez źle zainstalowaną/wyregulowaną instalację LPG. Auto źle odpala, bo najwyraźniej ma za ubogo lub bogato z paliwem... Czy silnik w tym aucie ma przepustnicę na linkę czy tzw elektroniczny pedał gazu i elektroniczną przepustnicę??
Janusz

L1U9K8A7S

#534 Post autor: L1U9K8A7S »

Janus pisze:Czy silnik w tym aucie ma przepustnicę na linkę czy tzw elektroniczny pedał gazu i elektroniczną przepustnicę??
Przepustnica i pedał gazu na linkę.

Skasowany użytkownik 16629

#535 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Janus pisze:
kacza1982 pisze:Jedyne co mi przychodzi do głowy to zbyt niskie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej...
Albo rozjechane dawki paliwa przez źle zainstalowaną/wyregulowaną instalację LPG. Auto źle odpala, bo najwyraźniej ma za ubogo lub bogato z paliwem... Czy silnik w tym aucie ma przepustnicę na linkę czy tzw elektroniczny pedał gazu i elektroniczną przepustnicę??
To może też być myśl, zatem idąc tym tropem - kolego odłącz akumulator na noc, a rano podłącz i spróbuj odpalić, jeżeli odpali to musisz pojeździć na benzynie kilkaset kilometrów, aby komputer "nauczył" się map... jeżeli nie odpalił to nadal będę polecał sprawdzenie ciśnienia na wtryskach

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#536 Post autor: Janus »

L1U9K8A7S pisze:Przepustnica i pedał gazu na linkę.
Jeżeli jest problem z odpaleniem z benzyny na ciepłym silniku - polecam sprawdzić czy odpali lepiej z gazem w podłodze.
Jeżeli jest problem na zimnym - podobnie, tyle że może nie w podłodze... Jeżeli to pomoże, to na pierwszy rzut oka za bogata mieszanka
Janusz

L1U9K8A7S

#537 Post autor: L1U9K8A7S »

kacza1982 pisze: aby komputer "nauczył" się map... jeżeli nie odpalił to nadal będę polecał sprawdzenie ciśnienia na wtryskach
Komputer wymieniony z wgranymi mapami na nowo. Też stawiam na niskie ciśnienie paliwa i będę to sprawdzał.

L1U9K8A7S

#538 Post autor: L1U9K8A7S »

.. w końcu wyjaśniona sprawa :D :lol:
Oto sprawca:
Obrazek
Wyciągnąłem zbiornik z trudem i pompkę a tu taka sprawa.
Przewód paliwa w zbiorniku. Paliwo zamiast z pełną parą lecieć dalej wlewało się z powrotem do zbiornika.

Autko pali jak należy :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, 21:56 przez L1U9K8A7S, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4084
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#539 Post autor: janekW67 »

Najważniejsze, że po kłopocie :ok: :!:
Oczywiście!

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#540 Post autor: Maćku »

Boziu tyle pieniędzy by na końcu okazało się, że to jeden pęknięty przewód my tu juz czarta wywoływali, że to jego sprawka :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”