łożyska (przód)

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#121 Post autor: Mariusz 79 »

Witam, czy napinacz paska tak warczy można łatwo zdiagnozować na podstawie obrotów silnika np na postoju wkręć silnik na takie same obroty jakie masz przy 40-70km/h gdyż napisałeś że przy takiej prędkości słychać warkot i jeśli nie słychać to dźwięk nie pochodzi z silnika tylko z układu jezdnego, możesz jeszcze się rozpędzić na prostej i mało używanej drodze i wyłączyć silnik na moment, tylko ze to jest trochę niebezpieczna opcja. Co do elastycznego łącznika ja w aptece kupiłem sobie stetoskop lekarski jest idealny do wykrywania różnych pisków stuków z silnika lub nieszczelności z układu wydechowego itp. Jeszcze szybszy sposób na diagnozę układu wydechowego jest przytkanie np ręką wylotu tylnego tłumika, jeśli układ jest szczelny silnik powinien nam się dusić ( przytykac z wyczuciem nie do całkowitego zdławienia silnika bo moze nam rozczelnic układ albo co gorsza coś rozwalić), a jeśli układ nie jest szczelny to będziemy słyszeć charakterystyczny syk, przynajmniej ja tak robię.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2016, 15:00 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#122 Post autor: Dziadek13 »

Sprawdze z tymi obrotami na postoju, dodam jest to taki delikatny warkot ale przy moim tempym uchu dla mnie szłyszalne nawet już zona zwróciła na to uwagę, poszukam też jakieś zamkniętej drogi i drugą opcje sprawdze.

dexterix
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2017, 22:38
Imię: Marcin
Lokalizacja: Lublin
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z22SE

#123 Post autor: dexterix »

Hej.
Jak w temacie:
czy ktoś ma jakieś zdanie na temat piasty/łożyska firmy BTA model H1X007BTA?
Awaryjność?

Skasowany użytkownik 25665

#124 Post autor: Skasowany użytkownik 25665 »

Hej,
Zakupiłam łożyska i mam pytanie, ile kosztuje u mechanika zamontowanie? Sama nie mam jak tego zrobić :(
Pozrawiam

Skasowany użytkownik 6483

#125 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Agata, jak pamiętam to na przód sa całe piasty a nie łożyska. Jeśli kupiłaś całe piasty to z montażem nie ma większego problemu. Koszt to oczywiście kwestia wyobraźni mechanika :lol:

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#126 Post autor: Rybka »

Agata zerknij tu viewtopic.php?f=33&t=13766 i niech ci mąż/tata/brat/sąsiad to zrobi za wiele taniej niż mechanik.
Bardzo prosta robota.

Skasowany użytkownik 25665

#127 Post autor: Skasowany użytkownik 25665 »

Macie rację, kupiłam piasty. Instrukcja obrazkowa jak najbardziej pokazuje, że to nie skomplikowany zabieg ale niestety, żadnej męskiej dłoni obok, która mogłaby się tym zająć dla tego pytam ile mniej więcej więcej sobie policzą na warsztacie.
Chyba że jest tu dobra duszyczka z Kielc lub okolic to chętnie podjadę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”