Podświetlenie:nawiewu,zapalniczki,popielniczki,schowka i ...

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mariusz11

podświeltenie regulacji nawiewu

#1 Post autor: mariusz11 »

Witam, przeglądałem forum, instrukcję obsługi, książkę "sam naprawiam" i nic nie znalazłem - nie działa mi podświetlenie pokręteł od regulacji nawiewu. Zegary, radio, wyświetlacz, włącznik świateł są podświetlone, lampka oświetlenia wnętrza też ok, w książce nie znalazłem nic na temat jakiegoś bezpiecznika ani informacji jak dostać się pod pokrętła.

boogoo

#2 Post autor: boogoo »

Gdzieś trafiłem przypadkiem na to,że trzeba zdiąc pokrętło środkowe i tam jest żaróweczka centralnie,kórą musisz wymienic.

mariusz11

#3 Post autor: mariusz11 »

Nie obyło się bez pensety ale już wszystko działa jak należy - wielkie dzięki.

boogoo

#4 Post autor: boogoo »

Na zdrowie 8) .

Serek

#5 Post autor: Serek »

Ja mam ten sam problem, ale te środkowe pokrętło nie chce dać się zdjąć... Co zrobić z tym fantem?

boogoo

#6 Post autor: boogoo »

Serek pisze: Co zrobić z tym fantem?
tylko zdjąc.Kombinuj...... :D

AndrzejS

#7 Post autor: AndrzejS »

W astrze trzeba było cieniutki śrubokręt lub drut wcisnąć w otwór który jest od spodu pokrętła i zdjąć, w Zafirze będzie pewnie tak samo.

Serek

#8 Post autor: Serek »

Wielkie dzięki za podpowiedź ;). Zaraz pójdę popróbować....


Sprawa załatwiona, żarówka wstawiona (koszt 80 groszy). Jeszcze raz wielkie dzięki. Wydaje się, że to taka "pierdoła", szczegół, a tak na prawdę bardzo denerwująca sprawa... ;)

AndrzejS

#9 Post autor: AndrzejS »

Niby pierdoła ale oko drażni. ;)

a.bloch
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2010, 18:16
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Model:

#10 Post autor: a.bloch »

Witam kolegów.W mojej Zafirze nie mam podświetlenia przy regulacji nawiewu , schowka , zapalniczki , popielniczki i włącznika świateł.Poszperałem na forum i wymieniłem żarówkę regulacji nawiewu. Ale nic mi to nie dało. Nadal nie mam wszystkich w/w podświetleń. W związku z tym mam pytanie czy może za te podświetlenia odpowiada jakiś bezpiecznik ? Jeżeli jest ktoś w stanie mi doradzić to proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#11 Post autor: MieHor »

a.bloch, trzeba tylko użyć opcji Szukaj - tu masz opis i wykaz bezpieczników w ZA http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=304

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#12 Post autor: oki »

Ten opis nie do końca się zgadza.
Sprawdź bezpiecznik nr 19 (7A) odpowiada za zabezpieczenie obwodu Multiplexera a dokładniej regulacji INT podświetlenia wskażników i całej konsoli.

a.bloch
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2010, 18:16
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Model:

#13 Post autor: a.bloch »

Dzięki za podpowiedź jutro to sprawdzę.



//scalone// - proszę edytować posty, a nie pisać jeden pod drugim


W mojej Zafirze gniazdo bezpiecznika nr 19 jest wolne. Według instrukcji obsługi pod tym bezpiecznikiem jest "urządzenia radioodtwarzacza, system informacyjny". Jutro wsunę tam bezpiecznik i zobaczę co się będzie działo.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 18:03 przez a.bloch, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”