[B] Światła do jazdy dziennej-programowanie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#136 Post autor: shadow »

Ok. Jeszcze jedno przy okazji. Zmieniłem język na pl domyślny, i była jakaś opcja regionu czy coś, zmieniłem na turcja/polska. Od czego to jest?

P.s. Zegary sa podswietlone caly czas w opcji 5? Deska się nie świeci

Vitoski
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:15
Imię: Edward
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#137 Post autor: Vitoski »

Drodzy forumowicze, chciałbym w swojej Zafirze B zaprogramować włącznik świateł (AUTO), tak aby w dzień włączały się tylko światła z przodu (jak do jazdy dziennej), a wieczorem cała reszta.
Po przeczytaniu tego wątku, wiem że powinno być to ustawienie nr 5.

W związku z tym chciałem zapytać czy możecie polecić jakiś ogarnięty warsztat/serwis w Krakowie, który zrobi to bez problemu (zna się na tym)?
A może, któryś z kolegów forumowych ma op-com'a i jest w stanie ustawić?

Chciałbym również włączyć opcję otwierania i zamykania szyb z pilota, ponieważ aktualnie to u mnie nie działa:(

Dzięki!

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#138 Post autor: aroniusz »

Vitoski pisze:Drodzy forumowicze, chciałbym w swojej Zafirze B zaprogramować włącznik świateł (AUTO), tak aby w dzień włączały się tylko światła z przodu (jak do jazdy dziennej), a wieczorem cała reszta
Krótkie pytanie, masz przełącznik świateł z opcją ustawienia auto, czy chcesz zmodyfikować i dołożyć taką opcję zmieniając panel ?

Vitoski
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:15
Imię: Edward
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#139 Post autor: Vitoski »

@aroniusz, mam przełącznik świateł z opcją 'AUTO'. Aktualnie działa to w ten sposób, że gdy ustawię na 'AUTO' to nic się nie świeci, a CID jest w kolorze dziennym (jasny). Gdy zakryję czujnik zmierzchu, to zapalają się wszystkie lampy (mijania, postojowe), a CID zmienia się na tryb nocny.

Chciałbym aby to działało tak jak wielu użytkowników tego forum ma ustawione, czyli:
- w dzień (pozycja AUTO) - włączone są tylko światła mijania + CID w trybie dziennym
- wieczorem, noc (pozycja AUTO) - włączone wszystkie światła + podświetlenie tablic + CID w trybie nocnym.

Po przeczytaniu tego wątku oraz drugiego o podonym temacie na tym forum, opcja nr 5 wydaje się spełniać te warunki. Jak rozumiem, to po światła włączają się automatycznie po przekręceniu kluczyka, w rezultacie czego nie musze za każdym razem wyłączać świateł, czy tak?[/list]

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#140 Post autor: rafant4011 »

Vitoski, dokładnie jak napisałeś wariant 5 spełni Twoje oczekiwania :piwo:
A dodatkowo żeby go wyłączyć (np. po to jak samochód trafi do warsztatu) wystarczy z pozycji AUTO przekręcić do końca gałkę i z powrotem i wariant 5 wyłączony. Żeby włączyć postępujemy tak samo ;)

Vitoski
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:15
Imię: Edward
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#141 Post autor: Vitoski »

super, dzięki za potwierdzenie.

Teraz tylko muszę znaleźć jakiś warsztat lub życzliwego forumowicza, który ma sprzęt (op-com'a) i mógłby mi to zaprogramować.
Wiem, że mogę jechać z tym do ASO, niemniej jednak czytając wątek widziałem, że wiele autoryzowanych punktów nie miało pojęcia o czym użytkownik forum mówi:)
Stąd też preferowałbym kogoś sprawdzonego - może ktoś z Was kolegów i koleżanek z Krakowa ma jakieś namiary?

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#142 Post autor: rafant4011 »

w serwisie opla skasowali mnie za to 50zł.
zapytaj w tym dziale http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0

Vitoski
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:15
Imię: Edward
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#143 Post autor: Vitoski »

@rafant4011 dzięki za wskazanie wątku! Zapytałem, zobaczymy czy się ktoś znajdzie.
Szczerze mówiąc to nie mam nic przeciwko pojechaniu do warsztatu i zapłaceniu 50 zł za usługę.
Niemniej jednak nie znam żadnego dobrego warsztatu, który robi takie rzeczy "od ręki" bez marudzenia, że się nie da itp:)

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#144 Post autor: rafant4011 »

Vitoski pisze:Szczerze mówiąc to nie mam nic przeciwko pojechaniu do warsztatu i zapłaceniu 50 zł za usługę.
Niemniej jednak nie znam żadnego dobrego warsztatu, który robi takie rzeczy "od ręki" bez marudzenia, że się nie da itp:)
Jedź do serwisu ASO. Mi to zaprogramowali za 50zł w Dixi-Car, forumowy kolega zrobi to za :piwo: tyle że ja na tamten moment nie mogłem się nikogo doprosić z forum... Teraz mam swój op-com i tyle :P
Zapraszam do Wawy zrobię to za darmo a dodatkowo przejrzymy cały samochód.
PS; masz CarPass? bez tego nic nie zrobisz, a serwis krzyczy za niego z 250zł na forum koledzy wezmą za to samo o wiele mniej ;)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 15:15 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Vitoski
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:15
Imię: Edward
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#145 Post autor: Vitoski »

Z tego co widzialem w ksiazce serwisowej to mam CarPass, jeszcze sprawdze.
Dzwonilem teraz do serwisu 'Auto-Center' specjalizujacego sie w naprawach Opli, ale Pan wyslal mnie do serwisu ASO. Chyba musze podzwonic po ASO w Krakowie i popytac:)

Dzieki za zaproszenie do Wawy, natomiast czasowo na razie nie wyrobię:( Niemniej jednak gdybym się wybierał, to dam znać!

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#146 Post autor: rafant4011 »

Vitoski pisze: Dzwonilem teraz do serwisu 'Auto-Center' specjalizujacego sie w naprawach Opli, ale Pan wyslal mnie do serwisu ASO.
Dostałem odpowiedz meilową, treść meila identyczna rozbieżność cenowa :lol:
Salony w których wykonają usługę programowanie świateł dziennych / "wariant 5"
Marimex - Opel Kraków. Autoryzowany salon i serwis Opla - 50zł
EUROMARKET - Opel Kraków - 99zł
INTERAUTO - Opel Kraków - Autoryzowany Salon i Serwis - 150zł
Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 16:04 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Vitoski
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:15
Imię: Edward
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#147 Post autor: Vitoski »

rafant4011 dzięki bardzo, byłeś szybszy! Zatem pozostaje mi tylko wybrać warsztat i pojechać na zaprogramowanie świateł:)
Dam znać jak będę już po robocie.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#148 Post autor: Flora »

rafant4011 pisze:INTERAUTO - Opel Kraków - Autoryzowany Salon i Serwis - 150zł
Za 3 minuty "pracy" - "włączamy niskie ceny" :lol:

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#149 Post autor: aroniusz »

Na początku miałem wariant 5 a później zmieniłem go tak, że teraz świecą mi tylko światła mijania i nic więcej (zegary deska i reszta jest wyłączona). Wydaje mi się, że ten wariant jest najbardziej eko, nie pamiętam tylko teraz jego numerka.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#150 Post autor: drahe »

To jest właśnie wariant 5 :D
Mijania zapalają się po odpaleniu silnika.Podświetlenie deski i rejestracji nie świeci.
Podświetlenie zegarów ustawiasz osobno: po zapłonie czy razem ze światłami.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”