[Z18XE] błędy: P0136, P0141, P0036

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
huzar79

#16 Post autor: huzar79 »

Właśnie tak jak mówisz. Musze na kompa podjechać zobaczyć. Może dziś mi się uda podjechać do Marcina jak znajdzie troszkę czasu. Dam znać. jak co wyszło jak tylko się podłączę. Mam nadzieję że do tej pory nie uszkodzi się znów sterownik silnika.
:piwo:

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: janekW67 »

Daj znać,bo ciekawi mnie ten Twój przypadek.
Oczywiście!

huzar79

#18 Post autor: huzar79 »

Byłem sprawdziliśmy z Marcinem na kompie błędy tylko te co wypisałem. Skasowaliśmy te błędy autko chodziło i niby ok. Pojeździłem troszkę po mieście i powrót do domu. W drodze powrotnej jeszcze odwiedziny w markecie na zakupki małe odpalam autko i jest ok lecz po chwili znów silniczek się zapala kontrolka. Cóż bez zatrzymywania do domu pojechałem. Pod domkiem sprawdzam błędy metodą hamulec-gaz-zapłon i pokazuje tylko dwa błędy P00141 i P0036. Trzeciego brak. Nadmienię że po wyświetleniu na kompie błędów był tylko jeden aktywny a dwa nie. HHHMMMM ale tak sobie teraz myślę, że nie pamiętam który był aktywny totalnie z głowy mi wypadło.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: janekW67 »

Dopóki auto dobrze chodzi,to bym nic nie robił. Jeździj i obserwuj objawy.
Oczywiście!

huzar79

#20 Post autor: huzar79 »

Chyba tak będę musiał zrobić. Dziś wieczorem pojadę do kolegi jeszcze który ma kanał wykręcę sondę posprawdzam dokładnie kabelki wyczyszczę wtyczki i zobaczymy.

huzar79

#21 Post autor: huzar79 »

Cóż. Chciałem odkręcić sondę ale się zapiekła trzeba będzie powalczyć wyciągając rurę całą ale najpierw muszę zakupić nową na zmianę żeby mieć jakby co. Kabelki sprawdzone styki wyczyszczone z trudem ale się udało lecz efekt żaden. Jak było tak jest. Pozostały dwa błędy 0141 i 0036. 0136 po skasowaniu u Marcina zniknął i się nie pojawia.

huzar79

#22 Post autor: huzar79 »

Sonda wymieniona na oryginalna ale używkę. Autko chodzi żadna kontrolka sie nie świeci spalanie po mieście spadło około litra na 100km.

thom_11
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:42
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Zielona Góra
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#23 Post autor: thom_11 »

A może ktoś podpowie jakie sondy lambda Opel montuje oryginalnie. Muszę kupić nową i nie chcę tego robić kilka razy.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#24 Post autor: Crazy »

Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

strachol86
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2018, 12:45
Imię: Jacek
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#25 Post autor: strachol86 »

Temat stary, ale odświeżam. Tydzień borykałem się z 3 błędami w Zafirze 1,8 z18xe. A dokładnie p0036, p0136, p0141. Wszystkie związane z drugą sondą. Sonda pracowała tylko na ciepłym silniku, na zimnym parametry stały. Wymiana na katalagowego boscha nic nie dała. Problem dopiero rozwiązała zamiana kabelków w wtyczce sondy, zgodnie z wytycznymi w starej, oryginalnej sondzie. Mimo tego że bosch był niby katalagowo dobrany do tego kodu silnika zafiry. Wygląd obu sond był identyczny, jak również wtyczki. A jednak po bliższych oględzinach widoczna gołym okiem różnica w kolorach przewodów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”